SPREMEMBE V ŠOL.LETU 2010/2011 IN 2011/2012

Trenutno berete:
SPREMEMBE V ŠOL.LETU 2010/2011 IN 2011/2012

Pridružen
10. jan 2011
Prispevki
20
Mene pa zanima, če kdo ve katere so bile letos in bodo drugo leto novosti v šolski zakonodaji?
Oziroma ali je kje na spletu to skoncentrirano napisano?

Vem, da so spremembe na področju prehrane, drugo leto bo obvezen drugi tuj jezik... Kaj še?

Kaj pa posodobitev zakona o OŠ? Vidim, da je bil spremenjen 2007, kaj pa to kar je izdano letos marca-to je zgolj predlog?


Zelo hvaležna bom za info in verjamem, da bomo marsikomu olajšali delo, če tukaj zberemo novosti.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Hvala Mladi učitelj :)

Kako pa je zdaj z napredovanji?

Napredovanja v nazive se izvajajo, ampak pri plači niso upoštevana? Je tako?
Kaj pa napredovanje v plačilne razrede?
 
Pozdravljeni,

čisto slučajno sem naletela na tole temo, ki je zelo interesantna, ker se strokovni izpit bliža z nadzvočno hitrostjo. :)

Kakšne so pa spremembe na področju prehrane? Kje lahko kaj več najdem o uvajanju drugega tujega jezika? V mojih zapiskih tega ni nič ... očitno imam prestara. :(

Hvala in lep pozdrav
 
Pozdravljeni,
a mi lahko kdo, lepooo prosim, odgovori na sledeče vprašanje: strokovni delavci so lahko do konca novembra 2010 vlagali predloge za napredovanje s 1. decembrom 2010 in bili zanj upravičeni od 1. decembra 2010 dalje. To mi je popolnoma jasno.
Kako pa je z napredovanjem v plačne razrede? Je nekdo, ki je npr.izpolnil pogoje za napredovanje v višji plačni razred s 15. decembrom 2010, še ujel vlak ali je že naletel na "zamrznjenost"? :) A mu je bil "upoštevan" višji plačni razred v letu 2011, ko so plače javnih uslužbencev z interventnim zakonom zamrznjene, ali ne??
Upam, da bo mi lahko kdo pomagal razjasniti zadevo ... Hvala v naprej. beg.gif
 
Za napredovanje v plačne razrede se uporablja Uredba o napredovanju javnih uslužbencev v plačne razrede in ne Pravilnik o napredovanju zaposlenih v vzgoji in izobraževanju v nazive. V plačne razrede lahko napredujete 15. marca, vendar je sedaj napredovanje zamrznjeno. Več o načinu napredovanja si preberite v uredbi.
 
Živjo, opazila sem, da se je konec oktobra zelo spremenil Zakon o OŠ, vendar se začne uporabljati šele s 1. 9. 2012. Strokovni izpit imam naslednji teden in me zanima, ali moram poznati spremembe zakona, ali sprašujejo še po starem? Če kdo ve, bi bila ZELOOO hvaležna odgovora:)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Gozdarski inštitut Slovenije v okviru projekta LIFE IP CARE4CLIMATE razpisuje Nagradni...
Odgovori
0
Ogledi
68
  • Članek
Na ministrstvu za vzgojo in izobraževanje pripravljajo spremembe zakona o vrtcih, s katerimi bi...
Odgovori
0
Ogledi
61
  • Članek
Glavni odbor Sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture je soglašal s prejšnji teden...
Odgovori
0
Ogledi
122
  • Članek
Predstavniki vladne pogajalske skupine in šolskega sindikata SVIZ so v sredo parafirali...
Odgovori
0
Ogledi
166
  • Članek
V dvorani Državnega sveta se je v organizaciji Komisije za izobraževanje, kulturo, znanost...
Odgovori
0
Ogledi
110
  • Članek
Predlog prinaša mnoge novosti, med ostalim na področju nacionalnega preverjanja znanja...
Odgovori
0
Ogledi
280
  • Članek
S ponovnim odprtjem šol se na Hrvaškem sprašujejo, kako bi lahko izboljšali učno izkušnjo za...
Odgovori
0
Ogledi
379

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu