Sprejemanje zakonov

Trenutno berete:
Sprejemanje zakonov

Pridružen
15. feb 2016
Prispevki
12
Naziv
vzgojitelj
Področje
  1. Vrtec
Pozdravljeni, tudi jaz se pripravljam na SI. Zanima me vprašanje "sprejemanje zakonov". Zanima me, če je odgovor tak, da opišeš vse te tri obravnave z vsemi temi amandmaji? Ali je mogoče kakšna "lažja" možnost?:) Hvala
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Če gre za slo zakonodajo, moraš vedeti samo (vsaj pri meni je bilo tako), kdo lahko predlaga zakone in kako se glasuje (relativna in absolutna navadna večina, relativna in absolutna kvalificirana večina). Sicer pa lahko na kratko poveš tako:
Zakon lahko predlaga vlada, poslanec, državni svet ali najmanj 5.000 volivcev. Postopek je sestavljen iz predhodne obravnave in rednega zakonodajnega postopka, ki je sestavljen iz prve, druge in tretje obravnave.
V rednem zakonodajnem postopku je
· prva obravnava je namenjena seznanitvi s predlogom zakona
(s posredovanjem predloga zakona poslancem ali na posebno zahtevo 10 poslancev na splošni razpravi na seji Državnega zbora),
· druga obravnava predloga zakona vključuje razpravo in glasovanje o členih ali delih predloga zakona na matičnem delovnem telesu in na seji Državnega zbora;
vključuje tudi spremembe in dopolnitve predloga zakona z amandmaji;
· tretja obravnava je namenjena razpravi in glasovanju o predlogu zakona v celoti;
opravi se na seji Državnega zbora.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu