Kaj moram vedeti? Splošna zakonodaja

Trenutno berete:
Kaj moram vedeti? Splošna zakonodaja

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,
tudi jaz sem malo zgubljena...opravljala bom splošni izpit za gimnazije...kar očitno zajema vse...torej je kar se tiče zakonodaje najbolje znati celotno skripto za ZOFIV? Ali tudi posebej srednješolsko zakonodajo? Malo mi ni jasno, ker je toliko različnih skript. Hvala za pomoč!
 
Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje. Sem profesorica razrednega pouka in me zanima ali lahko dobim vprašanja tudi npr. glede predpisov v vrtcih ali se komisija osredotoči le na tvoje področje, v tem primeru OŠ?

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem!

Vso srečo!
 
Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje. Sem profesorica razrednega pouka in me zanima ali lahko dobim vprašanja tudi npr. glede predpisov v vrtcih ali se komisija osredotoči le na tvoje področje, v tem primeru OŠ?

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem!

Vso srečo!
Iz kataloga:
Strokovni delavec poglobljeno pozna tiste vsebine in predpise, navedene pod točkami c., č., d., e., f., g., i. in j., ki veljajo za področje, na katerem opravlja vzgojno-izobraževalno delo oziroma na katerem je opravljal praktične nastope, ki jih je uveljavil za pristop k strokovnemu izpitu. Ostale vsebine in predpise, navedene pod točkami c., č., d., e., f., g., i. in j., pa pozna pregledno.
 
Pozdravljeni!

Sem prijavljena na strokovni izpit za vzgojiteljico in me zanima po katerem gradivu se naj učim zakonodajo? Ali mi lahko kdo priporoča gradivo in kako se lotim vseh zakonskih sprememb? Ima kdo mogoče vse v kompletu, kar je pri zakonodaji treba za vrtce znat?
LEPO LEPO PROSIM ZA POMOČ, KER SEM ČISTO PANIČNA OB TEJ POPLAVI VSEH GRADIV ...!

Lep pozdrav in najlepša hvala, če mi bo kdo pomagal ...
Maella :(:p
 
Jaz sem tudi ves paničen... Sramota in pristranskost, da RS ne pripravi gradiva, medtem ko ga moramo mi za vsako uro... Jaz sem se na koncu lotil iskanja gradiva na Uradnem listu. Zakon za zakonom... KATASTROFA!
 
Pozdravljeni,

če torej jaz prav razumem. Se je potrebno naučiti zakone po vprašanjih iz kataloga in ne čisto vseh zakonov? Saj sem si zdaj združila zakone in je za točke a, b in OŠ skupaj 700 strani.

Hvala za odgovor
 
Jaz sem se učila po vprašanjih, in sicer je za določena potrebno pogledati v več zakonov. Imaš dobre zapiske med gradivi, ki si jih pa malo posodobi... To je dovolj.
 
Živjoo!

Vzgojni načert vrtca? Po katerem zakonu? je tu mišljen LDN ali kaj drugega?

Hvala za pomoč!
 
Pozdravljeni,
Jaz imam nekoliko specifično situacijo, saj sem pripravništvo oziroma prvo zaposlitev opravljal na osnovni šoli, nastope za strokovni izpit pa na gimnaziji. Če se ne motim, to pomeni, da se moram naučiti a) splošno, b) o inšpekcijah, č) o osnovnih šolah in f) o srednjih šolah?
Predvsem pa me zanima, kako je s srednjimi šolami. Vi ste napisali, da moramo vedeti:
Splošna zakonodaja (poglejte v Katalog - Katalogi znanj za strokovni izpit | Forum Mladi učitelj)
+ predpisi za vaše področje, kar bi bilo pri meni predpisi za OSNOVNO ŠOLO in Predpisi za GIMNAZIJO. V katalogu znanj pa so pod točko f) opisani Zakon o gimnazijah, Zakon o maturi, Zakon o poklicnem in strokovnem izobraževanju, Zakon o usmerjanju otrok s PP in Zakon o nacionalnih poklicnih kvalifikacijah. Jaz sem svoje nastope opravljal na gimnaziji. A to pomeni, da je dovolj, če se naučim samo za gimnazijo ali moram poznati celotno točko f)?



Hvala za odgovor in LP!
 
Pozdravljeni,
Jaz imam nekoliko specifično situacijo, saj sem pripravništvo oziroma prvo zaposlitev opravljal na osnovni šoli, nastope za strokovni izpit pa na gimnaziji. Če se ne motim, to pomeni, da se moram naučiti a) splošno, b) o inšpekcijah, č) o osnovnih šolah in f) o srednjih šolah?
Predvsem pa me zanima, kako je s srednjimi šolami. Vi ste napisali, da moramo vedeti:
Splošna zakonodaja (poglejte v Katalog - Katalogi znanj za strokovni izpit | Forum Mladi učitelj)
+ predpisi za vaše področje, kar bi bilo pri meni predpisi za OSNOVNO ŠOLO in Predpisi za GIMNAZIJO. V katalogu znanj pa so pod točko f) opisani Zakon o gimnazijah, Zakon o maturi, Zakon o poklicnem in strokovnem izobraževanju, Zakon o usmerjanju otrok s PP in Zakon o nacionalnih poklicnih kvalifikacijah. Jaz sem svoje nastope opravljal na gimnaziji. A to pomeni, da je dovolj, če se naučim samo za gimnazijo ali moram poznati celotno točko f)?



Hvala za odgovor in LP!
Spoštovani,

načeloma vas sprašujejo za področje, kjer ste opravljali nastope. Dvomim, da ima veze, kje ste opravili pripravništvo. Sicer pa boste najbolj točen odgovor prejeli na MIZŠ.

Lep pozdrav.
 
Pozdravljeni. Se bom navezala kar na to temo. Pripravnistvo sem opravljala na srednji poklicni šoli. Zanima me ali moram poznati predpise tudi za gimnazije? Splosna matura?
Hvala
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
738
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
683
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.174
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.220

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu