ŠOLN VRBINC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŠOLN VRBINC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Svetovalna delavka v OŠ

1. Katere zakone vezane na OŠ sem pregledala?
2. Kaj v ZOFVI piše o svetovalnem delu?
3. Vpis v 1. razred
4. Brezplačni prevoz
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Moja vprašanja (predmetni učitelj matematike):
- katere zakone sem predelala (ZOFVI, ZoOŠ, Zakon o usmerjanju otrok s PP - hotela sem omenit še pravilnike pa je rekla, da ostanima samo pri zakonih),
- katera področja izobraževanja pokriva ZOFVI - tukaj sem naštevala vse od predšolskega do SŠ področja, pa je rekla da je dovolj vse srednje šole (poklicne, nižje poklicne, gimnazija),
- ponavljanje ocenjevanja znanja - primer: če otrok prvič manjka, pri ponavljanju piše 1, ali lahko še 1x ta ponavlja? =Ne, vpiše se mu 1.
- naštej otroke s PP.
 
Svetovalna delavka v OŠ, izpit 23. 9. 2020
  • Svet šole - sestava in pristojnosti (Naštela sem nekaj pristojnosti, ne vseh. Bi se spomnila še ostalih, pa me je prekinila in vprašala, kdo podpiše pogodbo o zaposlitvi z ravnateljem. Nisem vedela, sem pa pravilno sklepala, da predsednik sveta šole.)
  • Kje v zakonodaji je opredeljena šolska svetovalna služba (Odgovor: v ZOFVI. Sem kar sama dodala, da je tam zelo na kratko, podrobneje pa v Programskih smernicah in tudi glede smeri izobrazbe je podrobneje navedeno v Pravilniku o izobrazbi strokovnih delavcev v OŠ.)
  • Pomoč otrokom z učnimi težavami (Sem omenila Koncept dela - Učne težave v osnovni šoli in petstopenjski kontinuum pomoči; samo naštela stopnje, pri 2. stopnji sem omenila, da se začne voditi osebna mapa in pridobi soglasje staršev. Pri peti stopnji sem rekla, da se začne postopek za DSP, kar sem vedela, da terminološko ni prav, ampak se tisti trenutek nisem mogla spomniti besede "usmerjanje". Lapsus zaradi treme. Me je vprašala, kako se pravilno reče temu postopku in sem se zbrala ter pravilno odgovorila "postopek usmerjanja otrok s posebnimi potrebami".)
  • Vpis v šolo (na kratko: kdaj, pogoji za vpis, odložitev šolanja - postopek, podvprašanje ali se lahko šolanje odloži tudi med šolskim letom, ko otrok že obiskuje 1. razred. PAZI: vmes sem enkrat rekla, da se odloži vpis, pa ni prav. Odloži se ŠOLANJE.)
Prijazna, na splošno hitro zadovoljna z odgovorom, ne vrta v podrobnosti, če vidi, da znaš. Je pa natančna pri terminologiji.
 
Specialna in rehabilitacijska pedagoginja, 23. 9. 2020
1. Katera področja obravnava ZOFVI? (predšolska itd. ne pozabit na glasbene šole in domove :D)
2. Kateri zakoni so pomembni zame? (ne pozabit na Zakon o šolski inšpekciji)
3. Kako bi staršem predstavila postopek usmerjanja? (na laičen način, jaz sem bila predolga, dovolj je ena poved - kot če bi res predstavljali staršem)
 
Strokovni izpit za učitelja športa.
1. Svet šole/zavoda (pristojnosti)
2. Status športnika
3. Vpis v 1. razred

Prijazna spraševalka, tudi predsednica komisije, zelo prijetna gospa.
 
Vzgojni zavod - vzg.
Polona Šoln Vrbinc – drugače kot na obvestilu o komisiji
- Svet staršev (kdo, koliko, naloge, v odnosu do izbire ravnatelja)
- Kakšen je postopek nameščanja otrok v vzgojni zavod? Ni je zanimal novi zakon o nameščanju otrok s ČVM, ampak je hotela po ustaljenem postopku, ki je CSD + po družinskem zakoniku odločba sodišča! Očitno moraš vedeti oboje.
- IP - kaj mora vsebovati ...
 
Predmetni učitelj, 3. 3. 2021

Vprašanja:
1. izobraževalni program (kako je sestavljen, kdo ga sprejme)
2. ugovor na oceno (kdaj se lahko izvede, kako poteka)
3. šolski koledar (vse, kar vem - kdaj poteka šolsko leto, kdaj pouk ne poteka, kdaj je predvideno izobraževanje učiteljev,...)
4. popravljanje pisnega ocenjevanja

Bila je predsednica komisije. Prijazna in korektna ocenjevalka.
 
Izpraševalka: ga Šoln Vrbinc - prijazna, korektna, nasmejana.

1. Vpis otrok v OŠ.
2. Izostanki od pouka.
3. Učenci z učnimi težavami.
 
Zelo prijetna gospa!

- brezplačni prevozi
- opravičevanje učencev
- delovna in učna obveznost
 
Gospa je zelo prijazna, mislim da mi je izpit 'šenkala' ker mi ni šlo dobro. Alo ji vera.
1. Najnovejši zakoni na podrocju usmerjanja otrok s čustvenimi in vedenjskimi motnjami
2. Vrste dsp, vsako opiši
3. Kdo predlaga ravnatelja, kaj ima tu zraven svet staršev in kako lahko svet staršev vpliva na učbenike in učila

Išče znanje, potrudi se da nekaj najde.
 
Zelo prijazna! :)

1. Delovna/učna obveznost. Kje to piše?
2. Pravica do brezplačnega prevoza.
3. Šolski koledar.
 
Izpraševalka ima res pozitivno energijo, če si pod stresom te pomiri, ti da čas. In res išče znanje, pomaga s podvprašanji. Vso srečo vsem! :D

1. Katere zakone ste obravnavali med učenjem? Katera področja obravnava ZOFVI? (ne pozabi teh: glasbene šole, dijaški domovi, domovi za učence, V-I otrok s PP in izobraževanje za odrasle).

2. Vpis otroka v 1. razred. Povej, kaj vse veš.
Ali lahko tudi med letom v 1. razredu odložimo šolanje? (-da.) Kdo vse lahko predlaga odložitev šolanja? Kaj se zgodi, če starši ali skrbniki, ne vpišejo otrok v prvi razred? (kaznivo dejanje, jih prijavimo).

3. Kdo so učenci z učnimi težavami? Kako jim prilagajamo delo? Kakšno pomoč jim nudimo? Če to ne pomaga, kar naredimo v šoli, na koga se potem obrnemo (4. korak: na zunanje institucije in potem na 5. korak: usmerjanje). Katere pa so zunanje institucije? (zdravstvo, psihologi itd.)
 
Izpraševalka Šoln Vrbinc (11. 1. 2023)
1. Katere ZAKONE sem se učila ob pripravi na strokovni izpit (pazi, da ne naštevaš tudi pravilnikov).
2. Šolski koledar
3. Katera področja pokriva zakon o organizaciji in financiranju VIZ.

Zelo v redu gospa :) Srečno!
 
Šoln Vrbinc (11. 1. 2023)
Prijazna, nasmejana, med govorjenjem smeji, ti kima. Če česa ne veš, pomaga.
1. Kako dolgo traja oš, izjeme (NIS, PP, podaljšanje statusa)
2. Kaj je DSP, oblike, kdo ga izvaja?
3. V katere programe se vključujejo otroci s posebnimi potrebami. Nato je želela vedeti še koli imamo posameznih programov in kdo jih izvaja (vzgojnih, prilagojenih z enakovrednim izobrazbenim, posebnih programov).
 
Svetovalna delavka mladostnikom s PP.

1. Katere programe za otroke in mladostnike s posebnimi potrebami izvajate v vašem zavodu? Naštejte še preostale programe, kdo jih izvaja in komu (katerim posebnim potrebam) so namenjeni? - Pri tem je poznala zavod, v katerem sem zaposlena in je točno vedela, katere programe se v njem izvaja.
2. Opiši postopek usmerjanja.
3. Kaj vsebuje IP, kdo ga oblikuje (strokovna skupina), kakšna je pri tem vloga staršev in otroka (da sodelujeta), v kolikšnem času mora biti IP napisan (30 dni od sprejema).
 
Učiteljica za dodatno strokovno pomoč

1. Svet staršev - pristojnosti, zanimalo jo je, kaj lahko naredijo glede učbeniškega sklada (izbirajo ceno za delovne zvezke(komplete))
2. DSP
3. 5 stopenjski kontinuum pomoči
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
580
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.077
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu