ŠOLN VRBINC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŠOLN VRBINC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zelo prijetna!

1. Kje so opredeljene naloge svetovalnih delavcev? Ali poznaš pravilnik, ki ureja delo svetovalnih delavcev?
2. Kdo je upravičen do brezplačnega prevoza v šolo?
3. Vpis v 1. razred.
 
1. Svet staršev - opisati in katere so njihove naloge

2. Brezplačen prevoz v šolo

3. DSP (kdo izvaja, kakšne so oblike pomoči ter kaj se zgodi v primeru, če se starši ne strinjajo z dodatno strokovno pomočjo. Kako bi kot učiteljica posredovala v primeru, če bi me starši prepričevali, da je njihov otrok povsem v redu, čeprav sama vidim, da ni)

Tukaj bi predvsem poudarila, da se ne spomnim, kdaj sem nazadnje spoznala tako pozitivno in nasmejano osebo. Bila je zamenjava za prvotno izpraševalko, tako da nisem bila pripravljena na ta vprašanja. Ne, nisem vedela vsega, predvsem pri DSP-ju se mi je povsem zataknilo. Kljub temu sem izpit opravila. Lahko ste res srečni, če dobite njo za izpraševalko. Pa vso srečo! :)
 
Spraševanje 6. 2. 2019
  1. Zakoni, ki urejajo osnovno šolo
  2. Odlog šolanja
  3. Pravilnik o šolskem koledarju
*Zelo prijetna in nasmejana gospa.
 
Strokovni izpit 17.4.2019
Zelo pozitivna oseba, nasmejana...

1. svet staršev in njegove pristojnosti, kaj potrdi pri učnih gradivih
2. ugovor na oceno, postopek
3. kdo so učenci z učnimi težavami, postopek pomoči z učnimi težavami
 
Izpit sem opravljala kot svetovalna delavka na OŠ z NIS in PP programom (vprašanja pa so bila bolj za področje OŠ):
- vpis v 1. razred (kaj se zgodi, če se o odlogu odloči med šol. letom - področje ni najbolj urejeno, saj se otrok v vrtec zaradi prezasedenosti pogosto ne more vrniti)
- programske smernice za svet. službo (kdo jih izdaja - pristojni strokovni svet)
- učenci z učnimi težavami in kontinuum pomoči
- kaj o svetovalni službi piše v ZOFVI
- kateri zakoni urejajo moje področje
 
- Svet staršev
- Postopek usmerjanja učencev s pos. potrebami
- Kontinuum pomoči
- Šolski koledar

Prijazna, nasmejana gospa, z veliko pozitivne energije ...:)
 
1. Ponavljanje testa. Ko sem povedala vse, me je se vprasala, ce lahko ucenec, ki je prvic pisal 1, drugic je pa zbolel, dodatno pise ponavljalni test. Sem odkrito povedala, da v zvezi s tem nisem nicesar zasledila, sem logicno sklepala, da ja, toda ne sme. Lahko samo popravlja.
2. Svet starsev - vse.
3. Kontinuum pomoci
Vse 3 v komisiji (+ Pozlep, Arzensek) so bile zelo prijetne in prijazne. So na zacetku povedale, da iscejo znanje.
 
Učitelj športa, izpit 10.7.2019
1. Svet šole - sestava, pristojnosti
2. Šolski koledar - kdo ga potrdi, kdaj je izdan; podvprašanje: Ali lahko šola v šoli v naravi izvaja dopoldne tehniški dan in popoldne naravoslovni dan - odgovor NE!
3. Status športnika - vse

- Prijazna gospa, predsednica komisije.
 
1. Svet staršev
2. Kontinuum pomoči učencem z učnimi težavami
3. Vpis v 1. razred
 
Najprej mi je rekla naj naštejem vse programe, v katerih se lahko šolajo otroci s posebnimi potrebami po hierarhiji od najmlajših do najstarejših. Nato sva se pogovarjali o DSP v prilagojenem programu z enakovrednim standardom.

Naprej me je vprašala, kako bi staršem učenca, ki ga poučujem in obiskuje PP NIS, razložila, da je za otroka prezahteven vzg.-izob. program, ki ga obiskuje. Ko sem pojasnila odgovor in povedala, da bi ga napotila na preverjanje ustreznosti odločbe, me je vprašala, kako bi kratko pojasnila staršem delovanje komisije za usmerjanje otrok s posebnimi potrebami. Pri tem vprašanju me je še posebej vprašala, kako je v primeru, da postopek preverjanje odločbe začnejo starši in kako če ga začne zavod. Zanimalo jo je tudi kdo se lahko pritoži na odločbo (šola in/ali starši). Pojasnila sem, da se samo starši in nato jo je zanimal še postopek pritožbe.

Gospa je bila predsednica moje komisije. Zelo nasmejana, topla oseba. Vse je potekalo v pogovoru, s podvprašanji. Prijetna izkušnja.
 
Izpraševalka: Šoln Vrbinc
Zelo prijazna, nasmejana gospa.

1. Ugovor na oceno (postopek, kdo je lahko v komisiji)
2. Ponavljanje ocen (kakšen je postopek, katera ocena se vpiše učencu, ki prvič ni pisal, zdaj pa je pisal negativno? Vpiše se mu negativna)
3. Izobraževalni program (osnovni in posebni del)
 
27. 5. 2020
Dvopredmetni učitelj

1. Katera področja ureja ZOFVI
2. Ocenjevanje in ponavljanje - kdaj se lahko test ponavlja, v katerih primerih, še celo postopek, kaj se naredi, če 1. test negativno piše 1/3 razreda... Da se naredi analiza, pove info razredniku, ravnatelju, potem še 1x razpise nov datum
3. Kdo so učenci z učnimi težavami...(tukaj sem zatrokirala)
4. Kontinuum učne pomoči...
5. Oblike dodatne strokovne pomoči...

Malo sem zablokirala pri odgovorih, delno odgovorila... Je sicer pomagala s podvprašanji, a me je vrgla... Tako da moram zakonodajo še 1x opravljat
 
Kdo so otroci s posebnimi potrebami? Opisi postopek usmerjanja. Nastej oblike DSP (razlike med njimi).
 
Nazadnje urejeno:
27. 5. 2020 - razredni pouk
Izpraševalka je prijazna, pomaga, če se ti zatakne, želi pa točen odgovor, brez nakladanja.
- svet šole (podrobno + kdaj se jaz kot strokovna delavka lahko obrnem na njih)
- ugovor na oceno
- opravičevanje izostankov
 
Gospa Šoln Vrbinc je izredno prijazna gospa, malo je ublažila vso nervozo in lepo predstavila potek.
smer: razredni pouk
1. Učne težave (kaj so, kako jih delimo, koraki pomoči).
2. Svet staršev (vse kar veš).
3. Brezblačni prevoz (za koga vse).
 
Smer: učiteljica slovenščine
Ga. Šoln Vrbinc je zelo prijazna in nasmejana, pohvali tvoje znanje. Prekine, če vidi, da znaš in nadaljuje z naslednjim vprašanjem.
1. Svet staršev
2. Pomoč učencem z učnimi težavami - ko sem začela razlagati 5-stopenjski model, me je prekinila in rekla, naj samo naštejem stopnje.
3. Ugovor na oceno.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.079
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.034

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu