ŠOLN VRBINC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŠOLN VRBINC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Vpis v prvi razred.
2. Kontinuum pomoči učencem z učnimi težavami.
3. Katera področja vzgoje in izobraževanja ureja Zofvi?
 
1. Kateri so najpomembnejši zakoni, ki urejajo moje področje izobraževanja? (ZOFVI, Zakon o šolski inšpekciji, Zakon o OŠ)
2. Kdo so učenci s posebnimi potrebami? Kateri zakon ureja to področje? Postopek usmerjanja. (POZOR!!! Zelo nadarjeni učenci ne spadajo v to skupino!)
3. Kaj je učbeniški sklad; kateri pravilnik ureja to področje; kaj je učbenik.
4. Kateri učenci imajo pravico do brezplačnega prevoza? (Učenci 1. razreda itd. Hotela je slišati, da tudi tisti, ki imajo na poti do šole razne nevarnosti, npr. zveri, zelo nevarna cesta ... )
5. Kaj je delavna in učna obveznost učitelja? Koliko ur na teden traja učna obveznost učitelja v podaljšanem bivanju? Kam spada ekskurzija, v učno ali delavno obveznost? V delavno.

Gospa je sicer zelo prijazna, me je pa kar lovila na terminologiji, npr. zelo natančno je hotela slišat, kaj je učbenik; želi, da se izražaš natančno. Zakon o otrocih s posebnimi potrebami si kar dobro poglejte, ker je gospa s tega področja.
 
Zelo nasmejana izpraševalka, res tak pozitivček :) Pa tudi zelo natančna. Sem morala znat v podrobnosti

- svet staršev; predvsem pristojnosti
- učbeniški sklad; kaj je učbenik in kako se razlikuje od ostalega gradiva; kdo ga potrjuje
- učna obveznost, delovna obveznost - v katerem pravilniku je to zapisano
 
Izpit dne 22.1.2105:

1) Moja delovna in učna obveznost - LUM, kaj pa za podaljšano bivanje ali jutranje varstvo? Kje je zapisano? (tukaj mi je gospa Bonelli od ustave kimala :))

2) Ocenjevanje, koliko ocen mora biti najmanj v šolskem letu? Kaj pa je preverjanje znanja?

3) Izostanki, kdaj ni treba navesti vzroka izostanka.

Gospa Šoln Vrbinc je bila predsednica moje komisije in je zelo prijetna.
Je videla, da sem živčna, pa se je malo pohecala, da je bilo boljše vzdušje.
Tudi lepo razloži potek in te prijetno nagovori :)
 
1. Kdo od učencev je upravičen do brezplačnega prevoza? (učenci, ki so od šole oddaljeni več kot 4 km, prvošolci, otroci s posebnimi potrebami, ki imajo to v odločbi in otroci, katerih pot v šolo je ogrožena zaradi velikih zveri)
2. Šolski koledar (razdelitev leta, kdo ga določa, je lahko pouk ob sobotah,….)
3. Preverjanje in ocenjevanje znanja

Prijazna gospa :) Če se zmedeš, te s podvprašanji usmeri v pravo smer. Če vidi, da znaš, te pa kar prekine in gre na naslednje vprašanje.
 
Gospa Polona je zelo prijetna in pozitivna; vprašala me je:
1.) Kateri zakone sem predelala?
2.) Kaj so učbeniki? Kdo jih potrjuje? Kaj ZOFVI pravi o njih? Kaj z njimi naredi svet staršev?
3.) Kaj je šolski koledar? Kaj nam pove?
4.) Kako dolgo traja šolsko leto? Je lahko pouk tudi v soboto?
 
Zakon gospa, nasmejana, prijazna. Bi še šla k njej na izpit :D

1. Svet staršev

2. Brezplačen prevoz otrok

3. Ugovor na oceno
 
Super gospa! Res prijazna in topla oseba, te kar pomiri, tako da kar pogumno!
1) Sestava in pristojnost sveta staršev? Kaj potrdijo pri delovnih zvezkih? (nabavno ceno)
2) Učbeniki - kaj je učbenik, kdo ga potrjuje, kaj je učbeniški sklad, je obvezen?
3)Kdaj se ponavlja pisanje testa? Katera ocena se vpiše?
 
- brezplačni prevozi (kdo ima pravico, našteti)
- učna in delovna obveza učitelja (opisati vsako, kaj katera obsega, kje je to zapisano)
- učna obveza v PB, JV (število ur)
- dsp (vse o tem)

mogoče je še bilo kakšno podvprašanje ...

Prijetna, pozitivna in prijazna izpraševalka.
 
  1. Pravilnik o šolskem koledarju.
  2. Kdaj se lahko vpis v prvi razred odloži? Postopek.
  3. Ugovor na oceno. Postopek.
 
1. Katere zakone sem predelala oz. kateri zakoni urejajo moje področje. (ZOFVI, ZOsn, ZUOPP, zakon o šolski inšpekciji)

2. Kateri zakon določa, kateri so strokovni delavci v OŠ. (ZOFVI) Kateri so ti delavci? Morajo imeti vsi višjo izobrazbo? (ne, laborant srednjo).

3. DSP. Kaj je to, katere oblike izvajanja DSP poznamo (učna pomoč, za premagovanje primanjkljajev in ovir, svetovalne storitve.

4. Ugovor na oceno.

Gospa je res zelo prijetna in prijazna, nasmejana, sprašuje precej splošne stvari in se je držala vprašanj, ki jih najdemo tu na forumu, je pa pri tem precej natančna, zahteva natančne odgovore. Pri DSP me je malo lovila na besede, ker se mi je zareklo, da je DSP učna pomoč. DSP je samo za otroke s posebnimi potrebami, ki imajo odločbo o usmeritvi. Na temo učnih težav priporočam, da si preberete to:

http://www.mizs.gov.si/fileadmin/mi...Publikacije/Koncept_dela_Ucne_tezave_v_OS.pdf
 
1. Vpis v prvi razred.
2. Učna obveznost - učitelj v razredu, podaljšano bivanje, jutranje varstvo.
3. Šolski koledar, kako je razdeljeno šolsko leto, ali lahko pouk traja 6 dni na teden (v katerem primeru), ali sta lahko dve delovni soboti zaporedoma...

Prijazna gospa, išče znanje. :)
 
Postavila mi je naslednja vprašanja:
- kdaj se ponovno piše pisne izdelke za ocenjevanje znanja
- kateri učenci so upravičeni do brezplačnega prevoza v oš ter v katerem zakonu najdemo te upravičence (zakon o oš)
- delovna in učna uspešnost (učitelj, jutranje varstvo in podaljšano bivanje) tu je postavila še podvprašanje ali so vse ure po 45 min.

Gospa je izredno prijazna, pozitivna in res išče znanje. Ne komplicira.
 
Gospa je zelo prijazna, nasmejana, pozitivna, išče znanje.

1. svet staršev. v katerem zakonu je to opredeljeno?
2. kdaj se ponavlja ocenjevanje znanja (pisno)? kaj mora učitelj narediti? katera ocena se vpiše? kaj je z učenci, ki k prvemu ocenjevanju niso pristopili?
3. učenci s PP. kateri so? od kdaj dalje jih smatramo za učence s PP? ko dobijo odločbo o usmeritvi...

vso srečo.
Predlagam, da se ne zanašate samo na vprašanja, ki so na forumu, čeprav se zelo ponavljajo. Pri nas so v obeh izpraševalnicah po enega iz komisije zamenjali.
 
Zelo prijazna, nasmejana, ustvari sproščeno vzdušje.

Sem učiteljica DSP, zato so bila vprašanja v tej smeri.

1. Kaj je DSP? Kako se izvaja?
V ali izven oddelka, individualno ali skupinsko. Tu sem povedala,da lahko tudi na domu, je bila videti kar zadovoljna :)). Koliko ur lahko pridobi? 5, od tega ena ura svetovalne storitve. Če gre za otroka z več motnjami ali slabovidnega oz. slepega otroka, lahko v praviloma prvem izobr. obdobju dodatne 3 ure).

2. Kontinuum pomoči.
5-stopenjski model, pri drugem koraku, ko se vključi šolska svetovalna služba, moramo pridobiti soglasje staršev.

3. Pravica do brezplačnega prevoza.
Prvošolci, učenci s PP, ki imajo to določeno z odločbo, vsi, ki so od šole oddaljeni več kot 4 km, učenci, čigar pot do šole je nevarna. Vprašala me je, kdo odloča o tem, če je pot nevarna. Sem odgovorila, da pristojni organ za infrastrukturo. Je bilo okej.

Če imate njo v komisiji, ste lahko mirni :) Srečno!
 
1. Svet staršev (ali lahko starši rečejo, da delovnega zvezka ne bodo kupili? Ne! To je avtonomija učitelja...lahko rečejo samo, da se ne strinjajo s ceno.)

2. Ugovor na oceno

3. Ponavljanje pisnega preverjanja znanja.

Zelo prijazna in nasmejana gospa. Postavlja osnovna vprašanja, tako da brez skrbi.
 
Svet staršev.
Ponavljanje pisnega ocenjevanja.
Učna in delovna obveznost.
 
13. 7. 2016
- kateri so temeljni zakoni za šolstvo (zofvi, zoš, zakon za usmerjanje otrok s posebnimi potrebami, zakon o šolski inšpekciji)
- kdo ima pravico do brezplačnega prevoza v šolo
- ponavljanje pisnega ocenjevanja
 
Program OŠ izobraževanja (obvezni in razširjen)
Normativi (za oddelek, pri športu - vse)
Dokumenti, ki jih hrani razrednik
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.080
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.034

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu