ŠOLN VRBINC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŠOLN VRBINC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Prispevki
6
Svetovalna delavka v OŠ

1. Katere zakone vezane na OŠ sem pregledala?
2. Kaj v ZOFVI piše o svetovalnem delu?
3. Vpis v 1. razred
4. Brezplačni prevoz

Prispevki
3
Moja vprašanja (predmetni učitelj matematike):
- katere zakone sem predelala (ZOFVI, ZoOŠ, Zakon o usmerjanju otrok s PP - hotela sem omenit še pravilnike pa je rekla, da ostanima samo pri zakonih),
- katera področja izobraževanja pokriva ZOFVI - tukaj sem naštevala vse od predšolskega do SŠ področja, pa je rekla da je dovolj vse srednje šole (poklicne, nižje poklicne, gimnazija),
- ponavljanje ocenjevanja znanja - primer: če otrok prvič manjka, pri ponavljanju piše 1, ali lahko še 1x ta ponavlja? =Ne, vpiše se mu 1.
- naštej otroke s PP.

Prispevki
2
Svetovalna delavka v OŠ, izpit 23. 9. 2020
  • Svet šole - sestava in pristojnosti (Naštela sem nekaj pristojnosti, ne vseh. Bi se spomnila še ostalih, pa me je prekinila in vprašala, kdo podpiše pogodbo o zaposlitvi z ravnateljem. Nisem vedela, sem pa pravilno sklepala, da predsednik sveta šole.)
  • Kje v zakonodaji je opredeljena šolska svetovalna služba (Odgovor: v ZOFVI. Sem kar sama dodala, da je tam zelo na kratko, podrobneje pa v Programskih smernicah in tudi glede smeri izobrazbe je podrobneje navedeno v Pravilniku o izobrazbi strokovnih delavcev v OŠ.)
  • Pomoč otrokom z učnimi težavami (Sem omenila Koncept dela - Učne težave v osnovni šoli in petstopenjski kontinuum pomoči; samo naštela stopnje, pri 2. stopnji sem omenila, da se začne voditi osebna mapa in pridobi soglasje staršev. Pri peti stopnji sem rekla, da se začne postopek za DSP, kar sem vedela, da terminološko ni prav, ampak se tisti trenutek nisem mogla spomniti besede "usmerjanje". Lapsus zaradi treme. Me je vprašala, kako se pravilno reče temu postopku in sem se zbrala ter pravilno odgovorila "postopek usmerjanja otrok s posebnimi potrebami".)
  • Vpis v šolo (na kratko: kdaj, pogoji za vpis, odložitev šolanja - postopek, podvprašanje ali se lahko šolanje odloži tudi med šolskim letom, ko otrok že obiskuje 1. razred. PAZI: vmes sem enkrat rekla, da se odloži vpis, pa ni prav. Odloži se ŠOLANJE.)
Prijazna, na splošno hitro zadovoljna z odgovorom, ne vrta v podrobnosti, če vidi, da znaš. Je pa natančna pri terminologiji.

Prispevki
8
Specialna in rehabilitacijska pedagoginja, 23. 9. 2020
1. Katera področja obravnava ZOFVI? (predšolska itd. ne pozabit na glasbene šole in domove :D)
2. Kateri zakoni so pomembni zame? (ne pozabit na Zakon o šolski inšpekciji)
3. Kako bi staršem predstavila postopek usmerjanja? (na laičen način, jaz sem bila predolga, dovolj je ena poved - kot če bi res predstavljali staršem)

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Zadnji prispevki

Na vrhu