SMOLEJ MAZOVEC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
SMOLEJ MAZOVEC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Odg: Izpraševalec: SMOLEJ MAZOVEC

Pravice učencev

· Svet staršev

· Novosti v zakonodaji glede diferenciacije
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Izpraševalec: SMOLEJ MAZOVEC

1. Hišni red (kaj je v njem zapisano oz. določeno)
2. Ugovor na oceno (kdaj je možen in sem opisala kako poteka)
3. Svet šole (sestava in pristojnosti)
 
Odg: Izpraševalec: SMOLEJ MAZOVEC

1. Svet staršev - pristojnosti, kako dolgo traja mandat članov, s čim je povezan - s statusom otroka.
2. Kje in kaj piše o počitnicah - želela je slišati besedo pravilnik (v Pravilniku o šolskem koledarju). Kaj še piše tam - pouka prosti dnevi, dopusti, izobraževanja ter izpopolnjevanja strokovnih delavcev.
3. Predmetnik - kaj določa; koliko % mora bit uresničen učni načrt - 95 %.

Gospa je zelo zelo prijazna, nasmejana, tako da te resnično napolni z energijo ;)

Le pogumno! :)
 
Odg: Izpraševalec: SMOLEJ MAZOVEC

1. Vpis v 1. razred (vse kar veš - kdaj, kdo, ugotavljanje pripravljenosti, preložitev, šolski okoliš ...)
2. Naštej pravice učencev in jih opiši (prevoz, podaljšanje statusa, prešolanje, obiskovanje pouka ...)
3. Naštej nekaj podzakonskih aktov (Pravilnik o šolskem koledarju, Pravilnik o normativih in standardih ...)
4. Opiši kaj obsega pravilnik normativov in standardov (tega nisem naštela pri prejšnjem vprašanju), koliko je učna obveznost učitelja, učitelja slovenščine (sama sem dodala še koliko v PB in JV). Preden me je začela spraševati, me je vprašala, če sem si pravilnik pogledala.

Gospa je korektna, sprašuje bolj zaprti tip vprašanj. Imela sem občutek, da išče znanje.
 
Odg: Izpraševalec: SMOLEJ MAZOVEC

PREDMETNIK (kako izgleda), KDO GA SPREJME, SESTAVA PREDMETNIKA
SVET STARŠEV (sestava, pristojnosti, funkcije)
JEZIK V OŠ (slovenščina, na narodno mešanih ozemljih pa tudi italijanščina in madžarščina), podrobneje razloži.


Prijetna gospa :)
 
Odg: Izpraševalec: SMOLEJ MAZOVEC

- opiši podaljšanje statusa učenca (možnost podaljšanja za 2 leti če ne konča šolanje)
- ali ima enake pravice kot ostali učenci? (ne, ravnatelj ga lahko izključi)
- kdo odloča izključitvi? (ravnatelj)
- zakaj ga lahko izključi? (sem rekla zaradi vzgojnih težav)
- ali lahko nadaljuje šolanje? (nisem točno vedela, pa mi je potem povedala, da lahko na šoli za odrasle nadaljuje šolanje, lahko pa ga sprejme tudi druga oš, če ravnatelj to želi ampak običajno ni taka praksa)
- opiši oblike diferenciacije (sem naštela notranja, fleksibilna in v 8.,9. razredu kot kombinacija učnih skupin, nivojskega pouka, pa je potem še omenila da je sedaj po novem drugače, da je lahko povsod kot učne skupine ...nekaj takega)
- pri katerih predmetih se diferencira pouk? (slo, mat, tuji jezik)
- svet šole (sem povedala kdo sestavlja, mandat pa pristojnosti)
- kdo se lahko vloži pritožbo na svet šole? (učitelji, v zvezi s Kolektivno pogodbo, če so jim kršene pravice)
 
1. Obvezni in razširjeni program OŠ. Kaj so dnevi dejavnosti in kje so določeni?
2. Na podlagi česa ima lahko učenec DSP? Kdo izda odločbo o usmeritvi? Sestava komisije za usmerjanje. Koliko je komisij 2. stopnje? (samo ena!) - to drugo vprašanje je iz mojega področja (otroci s pp)
3. Zbirke podatkov, ki jih vodi šola. Za katere potrebuje soglasje staršev? V katerem zakonu je to zapisano?
 
1. Razlika med DOD, DOP, ISP in DSP (koliko ur tedensko katere, kdo izvaja)
2. Učna obveznost učiteljev - sem povedala za OŠ, kje je zapisana. Kaj je še zapisano v pravilniku o normativih in standardih.
3. Svet staršev.
 
1. Kateri zakoni se nanašajo na vaše področje? Ter kateri pravilniki?
2. Kaj določa pravilnik o normativih in standardih v OŠ? Poznate še katerega (da, za prilagojene in posebne vzgojno izobraževalne programe).
3. Podrobneje opišite Pravilnik o izobraževanju otrok s posebnimi potrebami na domu ter postopek usmeritve za to + pogoji
 
1. šolski okoliš
2. fleksibilni predmetnik
3. izobraževanje na domu
4. svet staršev
5. svet šole
 
Zdravo.

vpr.: Katere zakone in pravilnike sem si pogledala.
Predmetnik (kako zgleda, kaj je fleksibilen predmetnik- šola lahko sama razporeja potek ur čez leto. Za slo, mat, tuj jezik in švz pa lahko prerazporedi v na dva tedna)
Učna in delovna obveza učitelja (22, 40) in kaj sodi k vsaki (delovna- priprava na pouk, roditeljski sestanki, govorilne ure)

Gospa prijazna in pomaga. Želi konkretne odgovore, a ne komplicira.
Srečno. Sej bo :)
 
Vsem želim, da imate srečo opravljati izpit pri Smolej Mazovčevi - prijetna, korektna, nasmejana gospa, ki išče znanje in je zelo spodbudna :)
Moja vprašanja pa so bila:
- manjše učne skupine,
- obvezni in razširjeni program OŠ,
- uvajanje obveznega 1. tujega jezika v 2. razred OŠ (sem anglistka).
Good luck! :)
 
Prijazna izpraševalka, vendar zahtevna in zelo natančna. Če kaj ne znaš, zna kar malo povrtati, zastavi podpvrašanja, na koncu še kaj dopolni. Pri njej se ne da "bluzit", priporočam, da se kar naučite.
Vprašanja:
1. Kaj bo novega v šolskem letu 2014/2015? (neobvezni izbirni predmeti, 1. tuj jezik v 2. razredu)
2. Otroci s posebnimi potrebami - kateri zakon ureja to, kdo so otroci s PP, v katere programe se uvrščajo, kdo sodi v kateri program (predvsem je želela slišati, kateri otroci sodijo v program z nižjim izobrazbenim standardom in kateri v tistega z enakovrednim), katere šole izvajajo določene programe. Pa še malo o komisiji za usmerjanje. Kako pride do toga, da učenec dobi odločbo, sam postopek ...
3. Učenci s statusom. Niso je zanimali status vrhunskega športnika ipd., ampak status učenca, ki po končani osnovnošolski obveznosti še obiskuje šolo, kakšne so njegove pravice in dolžnosti, kaj ta status pomeni, kam se lahko vpiše, če ga ravnatelj "vrže" iz šole, da ima status učenca.
 
Neobvezni izbirni predmeti.

Kdaj lahko otrok manjka pri obveznih izbirnih predmetih. (Gl.šola in zdrav.p.)

Programi, ki so za otroke s PP.
 
1. Pravilnik o normativih in standardih. (Kaj vsebuje? Pa če sem ga prebrala, za katere delavce so notri opredeljeni normativi ...)
2. Podaljšan status učenca.
3. Predmetnik.
 
1. Novosti v šolskem letu 2014/15.
2. Obvezni in razširjeni program.
3. Izobraževanje na domu.
 
1. Delovna in učna obveznost učitelja. Kje sta zapisani? Kako učitelj izpolni delovno obveznost?
2. Pritožba na oceno.
3. Svet staršev.
 
- Učni jezik na Slovenskem, tudi na narodnostno mešanih območjih. Strokovni delavci na teh območjih.

- Šolanje na domu.

- Nekaj v zvezi s svetom šole (se ne spomnim, mislim, da so bile pristojnosti :)), kaj si mora le-ta pridobiti preden imenuje ravnatelja (mnenje sveta staršev, lokalne samouprave in ministra), koliko članov ga sestavlja.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
579
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.076
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu