SMOLEJ MAZOVEC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
SMOLEJ MAZOVEC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

(glej naslednji prispevek)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Individualna in skupinska pomoč (razlike, kdo so otroci s posebnimi potrebami program usmeritve)
2. Fleksibilni predmetnik
3. Pritožba na oceno (Ali se lahko pritožiš na oceno med šol. letom? NE ali se lahko pritožiš na pisno oz. ustno oceno? NE Le na koncu šolskega leta na zaključno oceno)
 
Strokovni izpit sem opravljal iz OŠ, smer športna vzgoja.
Pri ga. Smolej Mazovec sem imel naslednja vprašanja iz zakonodaje:
1. Povej vse normative za oblikovanje skupin pri športni vzgoji v OŠ.
2. Naštej vse zbirke podatkov, ki jih vodi šola. Potem pa sem še moral povedati pri katerih zbirka je potrebno soglasje staršev.
3. Svet staršev. Pri tem sem moral povedati kako je organiziran, kdo vse je v njem, kakšne ima pristojnosti in koliko staršev je v svetu šole.

Vso srečo!
 
1. Kateri zakoni so najpomembnejši glede na vaše poklicno področje?
2. Obvezni in razširjeni program? Predmetnik? Kdo ga sprejme?
3. Kdo sprejme pravilnike? Naštej nekaj pravilnikov.
4. Svet šole.
 
Izpraševalka SMOLEJ MAZOVEC

Gospa mi je postavila naslednja vprašanja:
1. Otrosi s PP (kateri programi, kam spadajo programi, kdo jih izvaja, kateri otroci v katerem programu...)
2. Delovna in učna obveznost učitelja (22 ur, 40 ur)

Večinoma me je spraševala o prvem vprašanju.
 
Vrtec, svetovalno delo:

Sestava in funkcije strokovnega sveta,
koliko časa traja mandat ravnatelja,
programi opp v vrtcu,
na podlagi česa se določi, v kater program gre opp (odločba),
kdo ustanavlja vrtce (lokalna skupnost, občina), kaj je potrebno za ustanovitev, tam, kjer jih še ni, pa je potreba (en oddelek otrok)
 
Dobila sem naslednja vprašanja:

- izobraževanje na domu
- svet šole
- preverjanje in ocenjevanje
- javnost ocenjevanja


Vso srečo.
 
22. 9. 2011

Ga. Smolej Mazovec:

1. Ugovor na oceno (ugovor možen le na zaključno oceno, opiši postopek ugovora na oceno)
2. Vpis v OŠ (kdaj morajo starši vpisat otroka v 1. razred, če ga ne takrat so kazensko in odškodninsko odgovorni (500-1000 € kazni), šola je dolžna sprejeti otroka iz svojega okoliša, kdaj je možna odložitev začetka šolanja, kdo o tem odloča)
3. Financiranje osnovnošolskega izobraževanja (financira se iz državnega proračuna in proračuna lokalne skupnosti, katere zadeve financira država (plače, učbeniki, prehrana, tekmovanja, itd. itd.), katere lokalna skupnost (inovacije za oš, prostor in opremo, dodatne dejavnosti, prevoz)
 
22.9.

1. Izobraževanje na domu
2. Delovna in učna obveza
3. Podaljšanje statusa učenca ( kdaj, ali ima iste pravice kot ostali učenci - ne, ker ga ravnatelj lahko izključi)
 
Vprašanja:

1. Katere podatke zbira šola, katere vrste podatkov o učencih, za katere podatke si mora šola pridobiti soglasje staršev, pol še me je tu spraševala o otrocih s posebnimi potrebami, nisem vedel veliko :)...
2. Predmetnik, fleksibilni predmetnik
3. Svet staršev (kdo, pristojnosti, zakaj se organizira svet staršev...)

Gospa je na prvi pogled videti malce stroga, a je mehkega srca in toplega nasmeha :D

Haha, sej bo ;)
 
1. Kdo je najvišji organ v šoli?
Kaj počne in kakšne so njegove pristojnosti?

2. Naštej strokovne organe, ki jih potrdi vlada in ki so najbolj pomembni za šolstvo?
odg: Strokovni svet RS za splošno izobraževanje...


3. Programski učiteljski zbor - kdo ga sestavlja in njegove pristojnosti?
Ali ga imate na vaši šoli?
 
Odg: Izpraševalec: SMOLEJ MAZOVEC

Res je, gospa je korektna in čist usmeri, če kaj ni jasno.
Moja vprašanja:
- predmetnik v OŠ (obvezni, izbirni predmeti), fleksibilni predmetnik
- kaj je šolski okoliš
- zbirke podatkov na šoli, za katere je potrebno privoljenje staršev
 
Odg: Izpraševalec: SMOLEJ MAZOVEC

Še nekaj vprašanj:

1. Posebni status učenca. Kako se ga sklene? Začela sem razlagati o privilegijih, pa je to ni zanimalo. Kakšna pogodba se podpiše? Kdo jo podpiše? Se lahko tak status uzgubi?

2. Šolski koledar. Kaj opredeljuje? Kdo opredeljuje letni delovni dopust? Kdaj je ta dopust lahko koriščen? Kako je s posebnimi dnevi, ko želi šola kakšen dan zamenjati? Koga mora obvestiti? Kdo odobri? Koliko je takih dni?

3. Predmetnik. Razloži ga. Zmotila jo je moja beseda, da je preko tega opredeljena tedenska obveza... Koliko ur pouka ima posamezni predmet? Kdo določa število ur posameznega pouka (tu je hotela točen podatek, ki ga pa ne poznam, menda v %)? Kdo opredeljuje učni načrt?

Ne bojte se vprašati, če ne razumete vprašanja!!! :)
 
Odg: Izpraševalec: SMOLEJ MAZOVEC

1. Otroci s posebnimi potrebami (kako je zanje organizirano izobraževanje, kateri programi, kje se izvajajo, kako je z nadarjenimi in z učenci z učnimi težavami).

2. Ali je lahko učenec v katerem primeru oproščen sodelovanja pri pouku (iz zdravstvenih razlogov z zdravniškim potrdilom in če obiskuje glsbeno šolo-je oproščen izbirnega predmeta).

3. Financiranje šolstva.
 
Odg: Izpraševalec: SMOLEJ MAZOVEC

1. Katere zbirke podatkov vodi šola? Kateri so podatki o učencih in starših, ki jih šola zbira? Za katere zbirke podatkov šola potrebuje soglasje staršev?
2. Koliko je učna obveznost učitelja? V katerem zakonu je to zapisano? ZOFI V katerem zakonu je točno določeno št. ur za učitelje za različne predmete? Normativi in standardi.
3. Kdo ustanovi javno osnovno šolo? Katere pogoje mora izpolnjevati?
 
Odg: Izpraševalec: SMOLEJ MAZOVEC

1. Šolski okoliš (kaj je; kam se SME otrok vpisat in kam se sicer sme, a ni nujno, da ga bo šola sprejela (v šolo izven svojega okoliša). Kdaj morajo starši vpisat otroka in vse kar veš o vpisu.
2. Financiranje osnovne šole.
3. Šolski red.
 
Odg: Izpraševalec: SMOLEJ MAZOVEC

1. šolski okoliš
2. hišni red
3. pritožba na oceno

Tudi ta gospa ZELO prijazna! Če se ti zatakne, pomaga... :)
 
Odg: Izpraševalec: SMOLEJ MAZOVEC

1. Delovna in učna obveza. Kje je to zapisano? Kaj spada pod obveznosti učitelja?
2. Napredovanje učencev v OŠ.
3. Učni jezik v Sloveniji. Kako je na mešanih območjih - ital. (šole, kjer je učni jezik slov., kot predmet se učijo ital.; šole, kjer je učni jezik ital.; kot predmet se učijo slov.), madž. (učitelji poučujejo v obeh jezikih).
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.078
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu