ŠMELCER - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŠMELCER - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Za katere zavode velja ZOFVI
2. Svet staršev
3. Napredovanje učiteljev v naziv

Zelo prijazna gospa.
 
29.11.2018

1. strokovni organi šole (učiteljski zbor, predmetni učiteljski zbor, oddelčni učiteljski zbor, razrednik, strokovni aktiv)
2. načini ocenjevanja (številčno oz. opisno (opravil, ni opravil); kdaj dajemo opisne ocene? )
3. napredovanje
 
Gospa me je vprašala:
Delovno obremenitev - 20, 25 ur, zmanjšanje (starejši - minus dve, slovenisti - minus ena), koliko najmanj za še vedno priznano polno zaposlitev (17), ali lahko tudi več (da - povečan obseg), koliko najveš ur na dan (7), koliko največ (npr. ekskurzije - 13).

Potem me je vprašala svet zavoda.

Poklicna matura (sem ji povedal glede predmetov - slo (ali od manjšin), strokovni, izbirni (mat oz tuj jezik) in 4. predmet (izdelek z zagovorom), da se izvaja v teh rokih - nato me je še vprašala, če lahko en kandidat v več rokih - sem rekel, če ima prilagoditve. Tu sva hitro končala.

Malo se mi je zataknilo pri prvem, a sem drugega res dobro znal in potem mi je pri tretjem hitro ustavila.

Se mi je zdela kr v redu.
 
1. Kaj je to predmetni učiteljski zbor in strokovni aktiv
2. Delo razrednika
3.Razlika med delovno obvezno in učno obveznostjo
Zelo uredu!
 
Opravljal 16. 1. 2020.
1. Strokovni organi šole (opiši vsakega).
2. Naloge razrednika. ( Tu me je še izprašala vzgojna problematika. Ali se lahko razrednik sam odloči po svoji vesti za kateri vzgojni ukrep gre? Odgovor je Ne, ker so vrste kršitev zapisane v publikacije šole.)
3. Pravilnik o ocenjevanju znanja. ( Kaj vsebuje in kdo ga sprejme? Odgovor je aktiv).

Super izpraševalka. Iščejo znanje.
 
področje: svetovalna delavka

1. Vzgojni ukrepi.
2. ZOFVI - katera področja ureja?
3. Javnost ocenjevanja.
 
Spraševalec: Šmelcer

1. Delovna in učna obveznost
2. Vse vrste izpitov, ki jih poznaš (zaključni izpit, poklicna/splošna matura, popravni izpit, za neocejene - kateri izpit je prej za ne ocenjene ali izpit za popravljanje? Za ne ocenjene)
3. Svet zavoda
 
1. Svet zavoda
2. Poklicna matura
3. Vrste izpitov v srednji šoli, podrobneje predmetni
 
1. Katera področja ureja ZOFVI?

2. Naloge sveta zavoda.

3. Delovna in učna obveznost (razlika + kakšna je delovna in kakšna učna obveznost pri mojem poklicu - laborant)
 
1. Avtonomija šolskega prostora
2. Programski učiteljski zbor (pomembno: oblikuje vsebino odprtega kurikuluma)
3. Napredovanje v nazive (točke, delovna doba)
 
  • Svet zavoda
  • Organi šole - v čem, kdaj in zakaj se razlikujejo
  • Programski učiteljski zbor
  • Izpiti
p.s. izpit sem opravljala za predavateljico višje strokovne šole
 
Odgovarjala sem za področje vzgojiteljice v dijaškem domu.
  1. kdo lahko biva v dijaškem domu
  2. naloge dijaškega doma
  3. vzgojno ukrepanje v dijaškem domu
  4. napredovanje v nazive
 
1. Katera področja ureja ZOFVI?
2. Avtonomija šolskega prostora
3. Pravilnik o ocenjevanju znanja.

Pri pravilniku se mi je nekaj zataknilo, a je zelo pomagala na ta način, da se spomniš stvari iz prakse. Zelo prijazna.
 
  • Strokovni sveti - kateri so in kakšne so njihove naloge (22.člen ZOFVI)
  • Programski učiteljski zbor (pomembno izpostaviti odprti kurikul – kaj je in primeri).
  • Vse o poklicni maturi.
Zelo prijazna gospa.
 
1. Vzgojni ukrepi. Zakaj nimajo vse šole enakih?
2. Napredovanje v nazive. Koliko delovne dobe moraš imeti za določen naziv...pomembno: velja delovna doba kjerkoli, ne samo v
VIZ
3. Načrt ocenjevanja znanja
 
ZAKONODAJA:
- Vrste izpitov. Opiši vsakega posebej.
- Napredovanje v nazive. Točno število delovne dobe in število točk. Kakšna delovna doba mora biti za napredovanje v naziv mentor? 4 leta v VIZ ali delo kjerkoli?
- Svet zavoda. Vse - naloge, člani, mandat, LDN, vse...

Sva zelo hitro opravili, prijazna, se nasmeje, sploh če vidi, da znaš. :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 22. jun 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
779
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
525
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.226
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.355
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
997
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.810
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.046

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu