SLOVENŠČINA - skupna izpitna vprašanja

Trenutno berete:
SLOVENŠČINA - skupna izpitna vprašanja

Prispevki
6
mag. Katja Arzenšek Konjajeva
1. preloga s in z
2. državni in uradni jezik
3. nekončna ločila

Kratko in jedrnato, zelo prijazna izpraševalka. Išče znanje :)

Prispevki
6
ČOKL:

1. Kako napišemo uraden dopis. Kateri del dopisa ima dve opciji (datum in kraj lahko napišemo zgoraj desno ali spodaj levo)?
2. Kdaj uporabljamo pomišljaj?
3. Kakšni so statusi slovenskega jezika?

Prijetna gospa :)

Prispevki
6
Izpraševalka Rojc.
1. Primož Trubar - zakaj je pomemben, obdobje, kateri so njegovi sodobniki in kaj so napisali ter kdaj + kdaj se je prenehala uporabljati bohoričica (v obdobju romantike).
2. Zemljepisna lastna imena - delitev, kako jih pišemo, potem primeri, kako bi zapisala (Bela krajina, Stari trg pri Ložu, Julijske Alpe).
3. Zvočne prvine govora (našteti + povedati naglas in poudarek).
4. Kako preberemo 5,1 % (5 celih 1 odstotka - zakaj v rodilniki? Ker izpustimo besedo ‘desetina’).
5. Ker sem matematik, kako rečemo pravilno slovensko + in - (5 + 3 se reče pravilno pet IN tri, 5 - 3 pa pet MANJ tri).

Meni osebno najbolj stroga v komisiji, včasih tako pogleda, da misliš, da ne govoriš prav. Sicer pa tudi postavlja podvprašanja in pomaga, tudi če se zmedeš.

Prispevki
6
Izpraševalka: Darinka Ambrož

1. vprašanje: Socialne zvrsti jezika.
2. vprašanje: Imate besedo STARE. Zvočnik R v besedi zamenjajte s tremi drugimi zvočniki tako, da dobite tri druge slovenske besede (Stane, stave, staje). Kako imenujemo glasove, ki spremenijo pomen besede? (Fonem - glasnik).
3. vprašanje: Sestavek iz slovarja (beseda medved) Koliko pomenov ima beseda - kako to veste? S katerimi številkami so označeni? Kako so pomeni med seboj povezani? Iz katerega slovarja je sestavek? Kako to veste? Kaj so kvalifikatorji in kaj pomeni kvalifikator astr. (astronomija)

Prijetna gospa.

Prispevki
4
Erna Klanjšek Tomšič
1. Jezikovni priročniki - natančneje in podrobno SSKJ
2. Ločila - kako jih delimo in našteti, skladenjska raba vejice
3. Pregibanje samostalnikov - na hitro pregled vseh sklanjatev

Prispevki
3
Izpraševalka Glavca (Komisijo so mi zamenjali, ampak mislim, da se je tako pisala):

- Lastno ime.
- Pedagoški govor.
- Uradni in državni jezik.

Prispevki
3
1. Ločila - katera poznamo
2. Skladenjska in neskladenjska raba ločil - kaj to pomeni; skladenjska raba vejice; ali je v navajanju virov na koncu magistrskega dela raba vejice skladenjska ali neskladenjska
3. Kako sklanjamo ženske priimke in izjema

Prispevki
9
Izpraševalka EPIH:
23. 6. 2022 - učiteljica RP (to izpraševalko so mi zamenjali)

1. Polnopomenske besede (kako jih sklanjamo), glagol, pridevnik (kako ga stopnjujemo, poimenuj stopnje)
2. Vezaj - pomišljaj (v pripravi sem imela napako pri naštevanju)
3. Socialne zvrsti jezika - naštej in povej v kakšni zvrsti se pogovarjamo na strokovnem izpitu

Gospa izgleda zelo strogo in resno, vendar pomaga in usmerja.

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni. Ali mogoče kdo pozna odgovore na naslednja vprašanja: - Kako delimo besedo...
Odgovori
0
Ogledi
267
  • Vprašanje
Spoštovani! Ali mi (in najbrž še komu) lahko kdo predlaga tujo strokovno revijo, v kateri lahko...
Odgovori
0
Ogledi
594
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni. Ali ima morda kdo zapiske za strokovni izpit (pomočnik vzgojitelja) iz...
Odgovori
1
Ogledi
2.016
Pozdravljeni, zanima me ali morda kdo ve, kaj vse je potrebno našteti pri temeljnih mejnikih...
Odgovori
3
Ogledi
1.167
  • Vprašanje
Za vzgojiteljico. Dolenc (namesto Kurent) - prijazen gospod, pomaga, želi točen odgovor...
Odgovori
1
Ogledi
292
  • Zaklenjeno
1. Pomanjkljivosti slovenske pisave (pri tem vprašanju je želel odgovor, da je glasov več kot...
Odgovori
2
Ogledi
762
  • Zaklenjeno
Izpraševalka mi je postavila naslednja vprašanja: 1. Opišite zakonodajni postopek. 2. Kdo...
Odgovori
2
Ogledi
692

Zadnji prispevki

Na vrhu