Slovenisti!

Trenutno berete:
Slovenisti!

Pridružen
18. jan 2011
Prispevki
25
Pozdravljeni!

Datum strokovnega izpita se bliskovito bliža in mene že grabi panika, ker imam težave s spravljanjem definicij v glavo (kako mi je uspelo na faksu? hmm.gif ).
Prosila bi vse sloveniste, če lahko posredujete svoje izkušnje. Zanima me, če lahko povem po zdravi kmečki logiki, saj menim, da je bolj pomembno, da razumem, znam uporabiti in tudi razložiti po "domače" in ne s Toporišičevimi besedami. Ali v vsakem primeru dobiš vprašanja iz priprav ali le, če je kaj narobe?

Hvala vsem za informacije, ki jih boste posredovali.


LP
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Uporabnik tinchy je napisal:
Pozdravljeni!

Datum strokovnega izpita se bliskovito bliža in mene že grabi panika, ker imam težave s spravljanjem definicij v glavo (kako mi je uspelo na faksu? hmm.gif ).
Prosila bi vse sloveniste, če lahko posredujete svoje izkušnje. Zanima me, če lahko povem po zdravi kmečki logiki, saj menim, da je bolj pomembno, da razumem, znam uporabiti in tudi razložiti po "domače" in ne s Toporišičevimi besedami. Ali v vsakem primeru dobiš vprašanja iz priprav ali le, če je kaj narobe?

Hvala vsem za informacije, ki jih boste posredovali.


LP

Če sem prav razumela, si slovenistka?
Jaz sem na strokovcu (pri slovenščini) pričakovala težja vprašanja oz. bolj podrobna, ker sem tudi sama slovenistka. Pa moram reči, da so bila vprašanja povsem običajna - vidne in slušne prvine govora, kdaj ni vejice v zloženi povedi.

Nič bat, lahko poveš tudi s svojimi besedami.
 
Pozdravljena!

Ja, tudi jaz sem slovenistka (nisem se najbolje izrazila-posredni namen :-D ). Ne motijo me podrobna vprašanja, me pa res veseli, da lahko povem s svojimi besedami.

Hvala ti za informacije.

LP
 
V ponedeljek bova strokovni izpit opravljali dve slovenistki. Sama sem na pripravništvu sicer poučevala angleščino, vendar sem po izobrazbi tudi slovenistka. Seveda naju grabi panika prav zaradi slovenščine, kako ironično. Bi lahko še kakšen slovenist povedal svoje izkušnje glede strokovnega izpita?

Najlepša hvala.
 
Mene je bilo tega dela prav zaradi izobrazbe najbolj strah, vendar je vse minilo v mirnem vzdušju, nič posebnega. Dobila sem občutek, da me spraševalka niti ne želi "mučiti" s težkimi vprašanji, sam sem ustavo in zakonodajo res znala, videlo se je, da sem se učila. Tako da kar pogumno, verjemite vase, pa bo! :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu