SLOKAR - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
SLOKAR - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Kako si razlagate načelo delitve oblasti? (zakonodajna, izvršilna, sodna). Potem sva se osredotočila na izvršilo oblast, kdo jo izvaja, našteti sem morala tri ministrstva, vendar sva se ustavila že kar pri Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport.

2. V kakšnem odnosu sem z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport? (moraš slediti in upoštevati zakone).
2.1 Kako ministrstvo spodbuja nadaljnje šolanje? (subvencionirana prehrana, prevoz, štipendije)

3. Evropski parlament
3.1 Kdo voli poslance v EP?
3.2 Koliko slovenskih poslancev je v EP? (8)
3.3. Koliko je vseh poslancev v EP? (751 - to vprašanje je bilo zgolj informativne narave. Zanimala ga je vsaj približna številka)

Gospod mi je veliko pomagal s podvprašanji. Brez strahu :)
 
30.1.2019 Mirena Sostaric

Pozabila sem dodati, vprasala me je se: opredelite mi izobrazevanje po Ustavi (osnovna sola je obvezna, je prostovoljna in ni prislina). Kako drzava spodbuja izobrazevanje (razlicni programi, srednje sole, sofinanciranje prevozov, prehrane, solnine..) kako je s solninami, kje je potrebno placati solnino? (Sem rekla, da na visokosoli, izobraz. Za odrasle. Pa je rekla, kje se? Kaj pa zasebni vrtci/sole? (Imajo solnino v kolikor jih ne financira obcina).
 
Zelo prijazen gospod, išče znanje.

  1. Veje oblasti v RS.
  2. Naštej sodišča v RS.
  3. Opiši ustavno sodišče (nanašalo se je na zgornje vprašanje, ker sem omenila, da ne sodi med ostala sodišča).

Srečno!
 
Živjo,

vprašanja, ki mi jih je zastavil so:

1. Kako je razdeljena oblast v RS?
2. Kaj veste o sodni veji oblasti (opisala sem splošna, specializirana sodišča) in potem še Ustavno sodišče.
3. Katere so osnovne naloge staršev, zapisane v Ustavi, glede skrbi za otroka? Pri tem vprašanju sem se malo lovila, ker nisem točno vedela, kaj želi od mene. Potem mi je pomagal do pravega odgovora, in sicer: otrokom omogočijo izobraževanje, za otroke materialno skrbijo in jih vzgajajo (nekaj v tem smislu).

Gospod izredno prijeten, išče znanje, ko vidi, da stvari razumeš ne sprašuje več in preda besedo naslednjemu izpraševalcu.

Srečno!
 
Opravljala sem izpit za svetovalno delavko.
Vprašanja so bila:
1. Povejte vse, kar veste o državnem zboru? Kakšne so njegove pristojnosti? Kdo ga vodi? Kaj lahko imenuje?
2. Predsednik države - naloge in pristojnosti
3. Načelo enakosti pred zakonom

Super prijeten izpraševalec, zelo lepo vodi in ti celo namigne odgovore (vseeno pa je potrebno znati celoten del ustave kar podrobno). Srečno! :)
 
Zelo prijazan gospod, se tudi nasmehne če si nervozen.
1. delitev oblasti- zakaj
2. Sodna oblast, sodišča, (računsko in ustavno posebaj)
3. Pravice staršev in otrok
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.181
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.281
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT-USTAVA - USTAVA Preberi več o...
Odgovori
0
Ogledi
854
Pozdravljeni, ne najdem vprašanj izpraševalke Jožice Šeme (ustava). Mi lahko kako pomagate? Hvala
Odgovori
1
Ogledi
1.024
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.224
  • Zaklenjeno
Izpitna vprašanja 18.5. mag. Manica Gros: -Vloga državnega zbora -Evropska komisija -Kaj pomeni...
Odgovori
1
Ogledi
686
  • Rešeno
Pozdravljeni, gospa mi je dodeljena za izpraševalko, najdem pa samo 3 njena vprašanja. Koliko...
Odgovori
1
Ogledi
709

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu