Skupna vprašanja (ustava, zakonodaja, slovenščina)

Trenutno berete:
Skupna vprašanja (ustava, zakonodaja, slovenščina)

Pridružen
12. maj 2012
Prispevki
86
Živijo,

ima kdo mogoče v kakšnem dokumentu že "skupaj" pobrana skupna vprašanja za ustvo, zakonodajo in slovenščino?

Lp,
N.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

To bi bilo pa res super, če ima kdo. Če kaj dobiš, me prosim obvesti o tem.
 
Tudi jaz se bom po teh. In ustavo enako iz tukaj gor. Imam večje težave, kako naj se lotim zakonodaje (zofvi, zooš..n). Kako ste se vi tega lotili? Mi ni jasno, kako naj si vse posodobitve dol dobim in pregledam... Tukaj imam res težavo in premalo časa za vse. Imate vi mogoče kje zbrano vse kar se tiče zakonodaje? Tisti, ki boste v septembru delali strokovca najbrž da imate vse posodobitve in zakone skupaj zbrane?
 
Večina zakonov in pravilnikov na PIS-u je vsaj neuradno prečiščenih. To besedilo navadno vidite na prvi strani ogleda zakona.

Primer:

Klinite na povezavo: http://forum.mladiucitelj.si/gradiv...inanciranju-vzgoje-in-izobrazevanja-zofvi.80/ (nato na gumb Prenos/ogled gradiva) . Na PIS-u se vam odpre zakon, kjer pod naslovom vidite vse spremembe:

upload_2014-9-8_21-1-16.png



Pod tem lahko opazite, da so v neuradnem prečiščenem besedilu že zajete vse spremembe:

upload_2014-9-8_21-2-41.png



S klikom na PDF ali DOC ikono si lahko cel zakon v datoteki enostavno prenesete na računalnik.

Upam, da bo kaj koristilo.
 
To vse skupaj mi je zelo tuje, zato se ne zgražati mojim vprašanjem. In sicer najprej hvala mladi učitelj za odgovor. Sem odšla na to povezavo in videla vse besedilo/gradivo. Torej, tam je napisan celoten ZOFVI z vsemi posodobitvami? Če si vse to sprintam je dovolj? Ali je potrebno še kakšne dodatne člene iskati? Se opravičujem, če so moja vprašanja neumna, ampak res potrebujem pomoč...
 
Hvala! Drugače pa mislim, da so zapiski, kar se zakonodaje tiče v veliki meri kar držijo. Jaz bom preverila spremembe predpisov tukaj na forumu --> so objavljene sproti in si potem samo spremenila/dopisala v zapiskih. Ampak pomoje jih ne bo prav veliko. ZOFVI je bil nazadnje spremenjen leta 2012, če prav vidim. Tako da so zapiski pomojem dosti posodobljeni. Se pa tudi jaz pridružujem vprašanju, če je že kdo tako daleč, da je to že preveril?

LP,
N.
 
Vse spremembe so objavljene na PIS-u (glej zgoraj sliko z rdečimi puščicami), na začetku besedila zakona pa so navedene spremembe, ki so vključeno v (neuradno) prečiščeno besedilo (druga slika zgoraj).

Pod Spremembe predpisov (gradivo) objavljam tiste, ki jih kasneje vidite na PIS-u.
 
Newn, torej ti praviš, da so zapiski tukaj gor za zakonodajo ok? Ker jaz sem mislila, da se to ves čas nekaj spreminja. Lahko vprašam po katerih zapiskih se boš učila?
In še to, kdaj imaš strokovca? Jaz ga imam komaj ob koncu oktobra - nisem še prijavljena. Ampak imam otroka in je s tem časa za učenje manj, zato že zdaj zbiram vso gradivo...
 
Nazadnje urejeno:
Sem v podobni situaciji. Tudi jaz ga bom morala prav na hitro opravit, ker se mi odpira možnost za službo. Ja, ja sem vse zapiske pobrala s tega foruma.

http://forum.mladiucitelj.si/gradivo/spremembe-predpisov.264/ --> tukaj na koncu strani se lahko pogledajo posodobitve.

Me pa zanima še, ali so kje vidne samo spremembe? Se pravi označene tako, da ni potrebno prebirati celotnega zakona/pravilnika in posledično preverjati celotnih zapiskov?

lp,
n.
 
Sem v podobni situaciji. Tudi jaz ga bom morala prav na hitro opravit, ker se mi odpira možnost za službo. Ja, ja sem vse zapiske pobrala s tega foruma.

http://forum.mladiucitelj.si/gradivo/spremembe-predpisov.264/ --> tukaj na koncu strani se lahko pogledajo posodobitve.

Me pa zanima še, ali so kje vidne samo spremembe? Se pravi označene tako, da ni potrebno prebirati celotnega zakona/pravilnika in posledično preverjati celotnih zapiskov?

lp,
n.
 
Me pa zanima še, ali so kje vidne samo spremembe? Se pravi označene tako, da ni potrebno prebirati celotnega zakona/pravilnika in posledično preverjati celotnih zapiskov?
Za ogled npr. zadnje posodobitve kliknite na 57/12 (poglejte prvo sliko in rdeči puščici) za zgoraj omenjen zakon. Odprla se vam bo stran Uradni list, kjer boste videli samo zadnjo spremembo.
 
Hvala!! Mogoče veste, koliko ažurni so zapiski v forumu gradivo? Oz. do katerega leta nazaj je fino pogledati spremembe?
 
Hvala!! Mogoče veste, koliko ažurni so zapiski v forumu gradivo? Oz. do katerega leta nazaj je fino pogledati spremembe?
Pri zapiskih žal ne morem imeti pregleda o ažurnosti, saj jih večinoma nalagate uporabniki. Oglejte si čas objave gradiva in primerjajte z zadnjimi spremembami do tega leta.
 
Živijo,

spet imamo eno zagato :) v neuradno prečiščenih besedilih naj bi bile zajete vse spremembe? tudi tiste, ki se nanašajo na zakon o o spremembah in dopolnitvah in na razne pravilnike? Od strani 56 naprej v ZOFVI je namreč zapisanih še cel kup prehodnih in končnih odločb in sprememb. So te že vključne v prečiščeno besedilo in na koncu dodane samo informativno ali je potrebno še vse to integrirat v samo prečiščeno besedilo?
 
v neuradno prečiščenih besedilih naj bi bile zajete vse spremembe? tudi tiste, ki se nanašajo na zakon o o spremembah in dopolnitvah in na razne pravilnike?
Ni nujno, spremembe so navedene na začetku vsakega zakona.

Od strani 56 naprej v ZOFVI je namreč zapisanih še cel kup prehodnih in končnih odločb in sprememb. So te že vključne v prečiščeno besedilo in na koncu dodane samo informativno ali je potrebno še vse to integrirat v samo prečiščeno besedilo?
Najbolje, da jih nekaj sami preverite in boste videli, če so dodane.
 
sem jih, ampak se totalno ne znajdem več. v tem dopolnitvenem delu na koncu je nekaj zelo starih odločb in sprememb in ne vem, katere zdaj veljajo? tiste, ki so v prečiščenem delu ali te dopolnitve na koncu? al je to kar malo pomešano? :/
 
mi lahko prosim kdo pove razliko med združevanjem in zbiranjem. Prav tako me zanima, če mi zna kdo razložiti sekundarno....
 
Jaz sem bila to vprašana, pa še zdaj nimam pojma v čem je štos. Pri zbiranju sem povedala o kulturnih, športnih prireditvah, stavki, malo me je dopolnjevala, jaz sem samo kimala ;) združevanje pa društva in politične stranke.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Argentinska psihiatra in psihoterapevta Jorge in Demián Bucay o vzgoji, sreči, travmah ter...
Odgovori
0
Ogledi
218
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.618
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
586
Izpit opravljala danes za šolsko svetovalno delavko (osnovna šola) Predsednik-izpraševalec za...
Odgovori
1
Ogledi
2.632
  • Članek
Namen spletnega dogodka v okviru razprave o nadaljnjem razvoju avtorskopravne zakonodaje, je...
Odgovori
0
Ogledi
271
Izpit sem opravljala kot svetovalna delavka na OŠ. Komisija je bila korektna in prijazna, gredo...
Odgovori
0
Ogledi
1.464
  • Članek
S šolskim letom 2023/24 je bila storitev Arnes Učilnice nadgrajena. Objavljen je posnetek...
Odgovori
0
Ogledi
453

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu