Skupaj spreminjamo Slovenijo

Trenutno berete:
Skupaj spreminjamo Slovenijo

Pridružen
24. feb 2015
Prispevki
123
Področje
  1. Osnovna šola
  2. Poklicne in strokovne šole
  3. Gimnazija
Živijo, odpiram novo temo. Naslov je namerno splošen (in morda 'catchy'), ker bi želela zajeti čim več ljudi oziroma vas pozvati, da skupaj podamo predloge in ideje ('brainstormamo')glede možnih učinkovitih sprememb na področju pripravništev, zaposlitev, omejitev,... v naši mali Sloveniji.

Vem, da se tu primarno nahajamo ljudje, ki ste/bomo zaposleni v VIZ, a nič ne škodi, če nekdo hoče deliti tudi informacije z drugih področij. Kot sem že namignila, več nas je, bolje je.

Vedno znova, ko slišim in prebiram zgodbe ljudi v (navidezno) brezizhodnih življenjskih situacijah, dobivam občutek, da hodimo vsak po svojem labirintu in nekako kar ne znamo najti poti ven. Zadeve si lahko precej olajšamo, če si prisluhnemo, pomagamo, stopimo skupaj in poskusimo dejansko stanje spremeniti.

Zavedam se, da morda iz te moke ne bo kruha, a lahko vsaj poskusimo in vidimo, če se da kaj narediti, če smo dovolj složni in organizirani, če se bomo znali zmotivirati in ohraniti rdečo nit. :)

Za začetek bi vas vprašala: Kaj menite o skupnosti (bodočih) učiteljev?

V kolikor bo ta tema obrodila sadove, pa lahko debatiramo tudi v živo. :)

Pa lepe sanje vsem skupaj. ;)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Za začetek bi vas vprašala: Kaj menite o skupnosti (bodočih) učiteljev?
Zelo na kratko - ideja se mi zdi super. Na tej ideji sem pred petimi leti ustvaril Mladega učitelja ;)

Hvala vsem za podporo v takšni ali drugačni obliki!
 
Spremembe na področju pripravništev ... ohja, to bodo še debate. Zagotovo vem samo to: kar se trenutno pripravlja, je en velik NIČ. Nočem zveneti negativno, kar je danes težko, ampak 300 delovnih mest do 2020 po principu "staro za novo" ... newsflash - ni dosti "starega", da bi karkoli menjavali. :) Pisal sem po celotni podravski regiji, osnovne in srednje šole, in odgovorilo mi je okoli 10 šol (od nekje 60-ih). Te pravijo, da se na prihajajoči razpis ne bodo prijavljale, ker nimajo ustreznih kandidatov (za področji angleščine/slovenščine).

Pa če damo to neorganizirano sedanjost na stran ... Zanima me, kako bi rezultate tega našega "brainstorminga" lahko spravili v akcijo, saj ministrstvo ne posluša ničesar/nikogar in zdi se mi tudi, da enostavno namenoma odlašajo z implementacijo česar koli uporabnega, ker to stane - kljub obljubljenim evropskim sredstvom, ki se bodo očitno porabila za ta nesmiselni razpis ... Kje, kako, s čigavo pomočjo ...
 
Za odpravo volonterskih pripravništev in vzpostavitev plačanih so se zavzemali Sindikat Mladi plus, Mladinski svet Slovenije in Študentska organizacija Slovenije. Dobro bi bilo, če se povežemo z njimi, ker so dejansko že storili en premik naprej, se pogovarjali z ministrico, bili na sestankih,...da bi slišali tudi njihovo plat zgodbe. Vsekakor bi bilo dobrodošlo, če bi se lahko kje dobili v živo in stvar predebatirali, pozvali njih, če so pripravljeni osebno spregovoriti o kakšnih omejitvah, s katerimi so se oni srečevali in kakšne ideje imajo za naprej. Morda imajo še kakšnega asa v rokavu. Dobro je, da govorimo o skupnih ciljih in se začnemo povezovati.

@Mladi učitelj, nisem vedela, da te je motivirala ideja skupnosti učiteljev. Noro, super, res lahko rečem WAW za samoiniciativo, sprotno delo in čestitam za uspeh!!!!:) Forum je dokaz, da je tu veliko zainteresiranih ljudi, da bi se ta ideja lahko počasi začela udejanjati tudi v fizičnem smislu (ne le v virtualnem).

@Profesorica Maja, bravo za korak naprej in prispevek v medijih. Upam, da se bo naš glas slišal še večkrat in da ne bomo kar poniknili v pozabo.:)

@KlemenM Ministrstvo sedaj ne posluša nobenega, ker sliši zgražanje ljudi glede njihovega dela-razpisa. Verjetno bi pa začelo poslušati, če bi jim s skupnimi močmi, dobrimi argumenti, realnimi zahtevami in orgomnooooo podpisi predstavili kakšno našo verzijo/vizijo/idejo/predloge. :)
 
Jaz sem samo objavila link ;) Glede na to, da še ni razpisa še obstaja upanje ;) Sama še vedno kontaktiram ravnatelje in do sedaj sami negativni odgovori. Ne poznam nikogar, ki bi bil uspešen.
 
Nazadnje urejeno:
Aja, ni panike.;) Mislila sem, da si podala tudi izjavo, ker v članku navajajo učiteljico Majo. ;)
Mogoče jim bo pa prišlo do živega in razpisa ne bodo objavili. Ker eno je, da nam ne paše, povsem drugo pa, če so ravnatelji 'javno' povedali ali vsaj nakazali, da v to ne mislijo iti.
 
Ja se strinjam. Morali bi še kaki članek objaviti z vidika ravnateljev, oz. jih poklicat in vprašat. Jaz imam nekaj njihovih citatov. kot npr. "nimamo primernega učitelja zato v ta projekt ne gremo" ali pa "na naši šoli se še en čas nihče ne bo upokojil, zato nimamo pogojev za razpis".... aja na eni strani sem videla zainteresiranost, da se v živo dobimo. Sem popolnoma za. Vendar sem iz okolice Mb...
 
Bom tudi jaz zbrala nekaj izjav. Če ima še kdo čas in voljo, lahko pomaga, da jih zberemo v večjem številu in po dol. času damo skupaj in pošljemo naprej.

Kar se tiče pogovora/sestanka/kave v živo, se lahko še sproti dogovarjamo. Smo iz različnih koncev, ampak bomo že nekaj pogruntali. ;)
 
Pozdravljam to odločitev.
Sama se profesor biologije in kemije, pripravništvo sem opravila volontersko in opravila strokovni izpit. Moje možnosti, da bi dobila službo so skoraj nične. Stara sem seveda več kot trideset let. Diplomirala sem leta 2007 in še nikoli nisem imela priložnosti opravljati svojega poklica. Po diplomi sem opravljala razna dela preko javnih del, vendar ko so se zaključila nikjer nisem dobila redne zaposlitve. Moj partner je tudi po poklicu profesor slovenskega jezika in geografije. On je zaključil študij malo kasneje in še ni opravil pripravništva. Glede na to, kako sedaj kaže ne bo mogel opraviti niti pripravništva, ker je star več kot 29 let. Oba sve brez službe, imava hčerko.
Takoj se pridružima vsaki akciji, ki bo opozarjala na današnjo situcajo učiteljev v Sloveniji , ki nam prinaša up v boljšo prihodnost. To kar se dogaj že vrsto let je že nevzdržno in nič ne kaže na izboljšanje. Tudi midva sva iz okolice Mb... Res me zanima število brezposelnih učiteljev v Sloveniji. Koliko nas je izbrisanih ???
 
Pisal sem po celotni podravski regiji, osnovne in srednje šole, in odgovorilo mi je okoli 10 šol (od nekje 60-ih). Te pravijo, da se na prihajajoči razpis ne bodo prijavljale, ker nimajo ustreznih kandidatov (za področji angleščine/slovenščine).

Tudi jaz sem pisala cca. 130-im osnovnim in srednjim šolam podravske in savinjske regije (področje matematike) in od tega dobila cca. 100 samih negativnih odgovorov, saj na prihajajočem razpisu ne bodo kandidirale. Tako da iskreno dvomim da bo ta razpis uspel, saj prednosti, ki bi jih šole z razpisom imele, tako rekoč skoraj ni, prav tako pa nimajo ustreznega kadra za kandidiranje.
 
Akiin, sama sem isto naredila, v podravski in pomurski regiji...in sami negativni odgovori, kaj če res zberemo te odgovore in objavimo članek...torej sma me skupaj poslale prošnje na skoraj polovico šol...dajmo še ostali in da vidimo rezltat.
 
@Profesorica Maja, ali bi bila pripravljena zbrati razultate in izjave za podravsko in pomursko regijo? Nato se zvrstimo še drugi iz drugih regij in poskusimo pokriti celo Slovenijo. Jaz lahko zberem rezultate in izjave za posavsko regijo. V katerih regijah ste še spraševali po šolah?
 
Seveda sem pripravljena. To je bil tudi moj namen. In najraje bi to analizo vrgla pred nos ministrstvu oz. avtorju razpisa. Edino kar je, da nimam podatke za vso pomursko regijo, namreč izbirala sem bližnje šole. Je kdo tu iz pomurske regije? Počakati še moram na odgovore- dobila sem jih okrog 50 od ene 130ih ...
 
Zberi prosim seznam šol in izjave, ki si jih dobil. Če zberemo analize za vsako regijo bo to bomba! Zmoremo! Počakajmo še samo, da še pridejo kaki odgovori od šol.
 
Absoultno bomba, seveda bomo počakali na odgovore. Moramo si zastaviti nek časovni okvir. A bo v redu, če rečem zaenkrat do konca naslednjega tedna, da vidimo koliko bomo zbrali?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
V Službi za digitalizacijo izobraževanja z Ministrstva za vzgojo in izobraževanje smo pripravili...
Odgovori
0
Ogledi
70
  • Članek
V okviru projekta INSPIRE je bil objavljen kratki film, ki je nastal v sodelovanju s 26...
Odgovori
0
Ogledi
124
  • Članek
V torek, 21. novembra, je pod sloganom Poklici prihodnosti – Hekaton s twistom 83 osnovnošolskih...
Odgovori
0
Ogledi
139
  • Članek
Objavljeni so rezultati razpisa za sofinanciranje znanstveno-tehnološkega sodelovanja med...
Odgovori
0
Ogledi
226
  • Članek
Na gradu Jable so se zbrali predstavniki državnih ustanov, akademske sfere, gospodarstva in...
Odgovori
0
Ogledi
304
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje vabi na sprejem za tekmovalce, njihove mentorje ter...
Odgovori
0
Ogledi
228
  • Članek
Vlada Republike Slovenije, Gospodarska zbornica Slovenije, Koordinacija samostojnih...
Odgovori
0
Ogledi
389

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu