Resource icon

SKRIPTA: Ustava RS, zakonodaja EU, Konvencija o otrokovih in človekovih pravicah v.2

Trenutno berete:
SKRIPTA: Ustava RS, zakonodaja EU, Konvencija o otrokovih in človekovih pravicah

Pridružen
25. mar 2013
Prispevki
8
Uporabnik metek je objavil novo gradivo:

SKRIPTA USTAVA RS, ZAKONODAJA EU IN KONVENCIJA O OTROKOVIH PRAVICAH - celotno zbrano gradivo z dodanimi vprašanji - spisano na podlagi seminarja za strokovni izpit

Skripta z zbranim gradivom Ustave, zakonodaje EU in Konvencije ZN o otrokovih pravicah vsebuje znanje, ki bi ga sicer dobili na 45-urnem tečaju kot pripravi na strokovni izpit. Gradivo je logično razdeljeno po sklopih - tak način za zapominjanje uporabljajo študentje prava oziroma pravniki nasploh.
Za ostalo gradivo (slovenščino in zakonodajo VIZ) me lahko kontaktirate na 068 19 86 75. meta

Preberite več o tem gradivu...
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Skripta je res zelo priročna. Najlepša hvala, ste mi prihranili veliko dela. Imam le eno vprašanje. Kaj pa konvencija človekovih pravic? Med viri ni navedena, v katalogu pa zahtevajo tudi poznavanje tega področja. Zanima me le ali tega niste vključili, ker tega načeloma ne sprašujejo ali ste vključili pa ni navedenega vira ali pa ste se to naučili neposredno iz Konvencije ali kakšne druge, že obstoječe skripte? Tako bom znala presoditi, koliko dela me še čaka.

Najlepša hvala za vse pojasnitve.

Lep pozdrav.
 
Pozdravljeni.Konvencija o človekovih pravicah govori o pravicah, ki so že pojasnjene v Ustavi in Institucijah EU. Pravnik na seminarju nam je rekel, da je Konvencija bolj splošna in manj obsežna kot Ustava, kar pa določa, je določeno že v Ustavi. Za Konvencijo o otrokovih pravicah nam je prav tako povedal, da je, npr. ZDA niso podpisale, ker imajo tako ali tako že sprejete veliko bolj podrobne zakone o pravicah otrok kot je to opredeljeno v Konvenciji o otr. pr. Mene je izpraševalec za Ustavo na izpitu vprašal tri vprašanja (vsak izpraševalec da tri vprašanja, pa veliko prekinjajo, to naj vas ne zmede): enega iz Ustave (kako je razdeljena Ustava RS), enega iz institucij EU (Evropski svet) in enega iz Konvencije o otrokovih pravicah (nekaj otrokovih pravic iz Konvencije). Res je dobro prebrati tudi Konvencijo o človekovih pravicah, vsebino tako ali tako poznate iz Ustave.Hvala za opozorilo, morda bi bilo dobro, da tudi to Konvencijo dodam v skripto. Še enkrat hvala za opozorilo.Marjeta
 
Najlepša hvala za vse pojasnitve so mi v veliko pomoč.
Skripta je super - vse kar potrebujem na enem mestu ;)

Hvala
 
Najlepša hvala za vse pojasnitve so mi v veliko pomoč.
Skripta je super - vse kar potrebujem na enem mestu ;)

Hvala
Zdaj je skripta posodobljena tudi s poglavjem Evropska konvencija o varstvu človekovih pravic in svoboščin. Vsebina tega poglavja je znana že iz Ustave RS, a vseeno naj bo zraven. Posodobljena različica, kot vidim, še ni odobrena.
Hvala in lep pozdrav. Meta
 
Uporabnik metek je posodobil SKRIPTA USTAVA RS, ZAKONODAJA EU IN KONVENCIJA O OTROKOVIH PRAVICAH z novim sporočilom:

GRADIVO ZA STROKOVNI IZPIT - USTAVA RS, EU, KONVENCIJA O OTROKOVIH IN ČLOVEKOVIH PRAVICAH

Skripta z zbranim gradivom Ustave RS, zakonodaje in institucij EU, Konvencije ZN o varstvu otrokovih pravic ter EU Konvencije o varstvu človekovih pravic in svoboščin, vsebuje znanje, ki bi ga sicer dobili na 45-urnem tečaju kot pripravi na strokovni izpit. Gradivo je logično razdeljeno po sklopih - tak način za zapominjanje uporabljajo študentje prava oziroma pravniki nasploh.
Za ostalo gradivo (skripto slovenščina in zakonodaja VIZ) me lahko kontaktirate na 068 19 86 75. meta

Preberite preostalo vsebino posodobitvenega sporočila...
 
SPREMEMBA V SKRIPTI USTAVA RS, zakonodaja in institucije EU, Konvencija o varstvu otrokovih in človekovih pravic naložena v gradivu
Rada bi opozorila na spremembo v skripti Ustava RS, zakonodaja in institucije EU, Konvencija o varstvu otrokovih in človekovih pravic, ki si jo lahko naložite zgoraj. Sprememba je pri poglavju Državna ureditev - vlada - aktualni člani vlade - minister za gospodarstvo. Napisani minister za gospodarstvo mag. Stanko Stepišnik se je včeraj poslovil, a bo do imenovanja novega gospodarskega ministra opravljal to funkcijo. Spremljajte dogajanje in popravite v skripti. Na izpitu vas lahko vprašajo o aktualnih spremembah v vladi RS. Lepo vas pozdravljam. Meta
 
Hvala za pregledno in uporabno skripto. Strokovni izpit sem s pomočjo te skripte opravila danes. Vso srečo vsem, ki vas izpit še čaka.
 
Pozdravljeni!

Zahvaljujem se Vam, da ste pripravljeni gradivo za strokovni izpit deliti tudi z drugimi. Zanimalo bi me, ali lahko morda naložite tudi gradivo za slovenščino in šolsko zakonodajo?
Ob tem bi me zanimalo, kako podrobno se je potrebno naučiti šolsko zakonodajo, glede na to, da obsega toliko različni področij?

Lepo vas pozdavljam.

Katja
 
Pozdravljeni,
Glede zakonodaje, podrobno se naučite le področje, kjer delate, na katerem se pripravljate na strokovni izpit. Skripto za zakonodajo sem zasnovala tako, da je začetek splošen za vse (Zofvi, inšpekcija ...), nato pa se razdeli po področjih (zvrt - zakon za vrtce, zosn - zakon za osnovne šole, zgim ...). Spremljala sem vprašanja s področja zakonodaje in načeloma drugih področij ne sprašujejo (dobite komisijo za svoje področje), redko vprašajo kakšno splošno vprašanje iz drugega področja (npr. kandidatko s področja osnovne šole so vprašali -Kaj novega ste se naučili o zakonu za gimnazije?-
Za ostali dve skripti me lahko kontaktirate na [email protected], če želite.
Upam, da sem kaj pomagala. Lep pozdrav. Meta
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT-USTAVA - USTAVA Preberi več o...
Odgovori
0
Ogledi
853
Pozdravljeni, ne najdem vprašanj izpraševalke Jožice Šeme (ustava). Mi lahko kako pomagate? Hvala
Odgovori
1
Ogledi
1.022
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.224
  • Zaklenjeno
Izpitna vprašanja 18.5. mag. Manica Gros: -Vloga državnega zbora -Evropska komisija -Kaj pomeni...
Odgovori
1
Ogledi
686
  • Rešeno
Pozdravljeni, gospa mi je dodeljena za izpraševalko, najdem pa samo 3 njena vprašanja. Koliko...
Odgovori
1
Ogledi
709
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.081
Pozdravljeni. Na forumu sem zasledila, da sprašujejo tudi ali lahko država vzame kredit in kdo...
Odgovori
1
Ogledi
1.093

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu