Strokovna pomoč Sklanjanje imena Vlado

Trenutno berete:
Strokovna pomoč Sklanjanje imena Vlado

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
13. apr 2012
Prispevki
23
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni!

Imam dilemo. Vem, upam, da pravilno, da se moško ime Vlado sklanja: Vlado, Vlada, Vladu ...
Znanka me prepričuje, da se sklanja Vlado, Vladota, Vladotu ... (se pravi s podaljšavo -t-). Pravi, da je to ime izjema pri sklanjanju. Ne zna mi pa razložiti, zakaj. Jaz pa vem, da je podaljšava s -t- pogovorna (npr. Marko, Markota ... je pogovorno). Zanima me, kako se pravilno sklanja.
Hvala za odgovor.

Wanda
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Strokovna pomoč Sklanjanje imena Luka
Pozdravljeni, prosim Vas za pomoč. Sklanjanje imena Luka v 1. in 2. moški sklanjatvi edn., dv.in...
Odgovori
1
Ogledi
27.710
Zivjo! Zanima me kako se sklanja nazin plus ime. Na primer: prof. dr. Janez Novk. Ali pa pi...
Odgovori
5
Ogledi
7.198
  • Zaklenjeno
Strokovna pomoč SKLANJANJE KRATIC
Kratice so večinoma samostalniki moškega spola, kar določamo glede na to, kako se pregibajo v...
Odgovori
0
Ogledi
3.229
  • Zaklenjeno
Spoštovani, zanima me, ali mi lahko pomagate pri sledečih vprašanjih (namreč, med iskanjem...
Odgovori
2
Ogledi
10.666
  • Zaklenjeno
Strokovna pomoč Sklanjanje imen
Pozdravljeni, ena podobna tema je že bila- kako se sklanja Luka. Po istem principu se sklanja...
Odgovori
1
Ogledi
4.299
  • Članek
Eurydice Slovenija SURS: Krajevna imena 2019
Je morda kakšen Maček v Mačjem dolu? Vas zanimajo nenavadna ulična in krajevna imena? Morda...
Odgovori
0
Ogledi
336
  • Članek
Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je v sodelovanju s Centrom arhitekture Slovenije...
Odgovori
0
Ogledi
338

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu