ŠKERJANC - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŠKERJANC - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Pridružen
1. feb 2011
Prispevki
16
Nazadnje uredil moderator:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:


Zelo težko je oblikovati 3 vprašanja iz tega dela izpita, saj g. Škerjanec ne postavi vprašanje in pričakuje odgovor, ampak je to bolj pogovor o določeni tematiki in potem iz ene preide kar v drugo, pa se še kaj spomni, pa te še tam malo povpraša ... Zelo pomaga. Predvsem si poglejte specifike pri vašem predmetu. Vprašal me je, kje sem večinoma učila, v katerih oddelkih (pripravništvo), pa sem povedala, da povsod. Moja "vprašanja":

- Število ur slovenščine v gimnaziji oz. ekonomski šoli?
- Kako se razlikuje pouk slovenščine v gimnaziji v primerjavi z ekonomsko šolo, kje se ta razlika vidi? (učni načrt, vsebinsko ...)
- Ustno preverjanje znanja
- Primerjava med splošno in poklicno maturo
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Naloge gimnazije, povezava z maturo, kdo sestavlja maturo, kje vidimo primerjavo med rezultati šole ...
2. Kaj je ravnatelj, njegove naloge (katere so pedagoške, katere poslovodne), kdo je višji organ od ravnatelja ...
3. Od kod se financira gimnazija, kaj subvencionira dijakom (prehrano, prevoz)

Ker sem opravljal pripravništvo na gimnaziji, so bila vprašanja vezana predvsem na gimnazijo.
 
ZAKONODAJA (18. 1. 2012)

1. Razlika med klasično in splošno gimnazijo.
2. Kdo se lahko vpiše v maturitetni tečaj?
3. Slovenščina na splošni maturi (ker sem prof. slovenščine).
4. Javne listine, ki jih izdaja šola.
 
Noel Škerjanc je izredno simpatičen in prijazen starejši možakar. Poleg ostalih članov komisije, me je najdlje spraševal, predvsem zato, ker se je z mano pogovarjal tako, da ni samo postavljal vprašanj, temveč vsebino tudi sam razlagal. V nadaljevanju poskušam izluščiti nekaj vprašanj:

1. Načini ocenjevanja, razlika med oceno 1 in ostalimi ocenami (ena ni pozitivna!). Popravljanje ocen - popravni izpiti. Kaj pomeni biti neocenjen. Pogojni vpis v višji letnik. Veliko sva se pogovarjala o ocenjevanju, vendar zelo splošno.
2. Financiranje šol - viri in namenska sredstva (vzdrževanje šol, izobraževanje...). Pogovor o tem, kam vse vlaga šola svoja sredstva.
 
Mene je vprašal po šolskem redu (kaj to je, kaj vključuje itn.); razlika med splošno gimnazijo ter ostalimi (dramska, likovna gimnazija...); če se ne motim pa še vrste sankcij (ukor razrednika itd...)
 
Odg: Izpraševalec: ŠKERJANC

1.) Razlika med ekonomsko gimnazijo in srednjo ekonmsko (tukaj sme opravljala pripravništvo)- kako dolgo oba programa trajata s čem se zaključita (PM in SP), kateri so obvezni in kateri so izbirni predmeti (na SP in PM)...
2.) Ali je sociologija izbrni predmet ali obvezni, vse o sociologiji ker sem pri predmetu sociologiji opravljala pripravništvo...
3.) Primerjava splošne mature in poklicne mature.
4.) Kdo se lahko vpiše v srednjo ekonomsko šolo?
5.) Kateri zakon ureja srednjo strokovno izobraževanje in gimnazijsko izobraževanje?

Zeeelo prijazen gospod!!

Veliko sreče!
 
Odg: Izpraševalec: ŠKERJANC

1)Šolski center; vloga, naloge direktorja in vloga,naloge ravnatelja na šoli. Tukaj je bilo kar nekaj vprašanj, kdo je odgovoren za to, kdo za tisto...
2)Kako se financira šolski center?(javna sredstva, lastno "proizvodnjo", iz najemnin - lastne vire, sponzorstva - donacije podjetij) Zakaj vse se porabi ta denar?(plače, izobraževanje zaposlenih, vzdrževanje šole, itd.)
3)Vzgojni ukrepi(formalni + alternativni) Ko dijaka izključimo zaradi agresije(po večx pogovorih in ukrepih), kakšno vlogo ima svet šole?(Za izključitev se odloči učiteljski zbor, svet šole pa ima vlogo potem, ko se ta dijak pritoži)

Zelo fajn možakar!!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.173
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.273
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
737
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
682
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu