SELAN - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
SELAN - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

(glej naslednje prispevke)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zapišem vprašanja g. Selana, zelo prijazen gospod (odgovarjala za smer razredni pouk):

1. Katere zakone upoštevamo na področju vzgoje in izobraževanja za vaše področje (ZOFVI, Zakon o OŠ)? Katera področja pokriva ZOFVI? (predšolska vzgoja, osnovno glasbeno izobraževanje, OŠ, zavodi za OPP,....).
2. Strokovni organi v OŠ, naštej in opiši! (učiteljski zbor, oddelčni učiteljski zbor, razrednik, strok. aktivi- vsakega posebej, opisati njihove naloge),
3. Ugovor na oceno, kdaj,kako, kako je sestavljena komisija, v kolikem času mora odgovorita na ugovor (8 dni).
 
Prijeten gospod, pozitivna energija!

ZAKONODAJA:
1. Vzgojno izobraževalna obdobja in ocenjevanje;
2. Razvid (pogoji ...);
3. Izobraževalni program (našteti in opisati).

Lp in l_googd_luck.gif
 
1. Katera 2 zakona bi izpostavili kot najpomembnejša glede na vaše poklicno področje? (ZOFVI, ZOŠ). Na kratko ju opišite - tu je šlo res na kratko.
2. Katero dokumentacijo vodi OŠ? (sem samo naštela, potem me je vprašal, kaj sem že videla v živo - dnevnike, redovalnice, matično knjigo,...)
 
1. strokovni organi šole-naštet in opisat oddelčni učiteljski zbor, ali je enaka sestava tudi na predmetni stopnji-NE,ker sodelujejo še predmetni učitelji.
Naloge oddelčnega učiteljskega zbora.
2. Kdo sprejema javno veljavne učne programe? (rekla sem ministrstvo, pa me je opomnil, da samo ministr podpiše!)v sodelovanju s strokovnim svetom RS za splošno izobraževanje. Potem sem mogla naštet še ostale strokovne svete, katere poznam.
3. Kdo pripravlja NPZ-Zavod RS za zaposlovanje v sodelovanju z RIC-em.
 
1. NPZ (namen, organizacija, ...)
2. pravilnik o normativih in standardih
3. dokumentacija v šoli (vrste, primeri, shranjevanje)

Toplo priporocam spodnji seznam vprasanj. Verjamem, da sem naredil, ker sem ta obvladal. Sicer pa meni zelo prijetna komisija.

SELAN - ZAKONODAJA - Najpogostejša vprašanja do 12. 10. 2011:

LDN 4x
Ugovor na oceno 3x
Preverjanja in ocenjevanja znanja 3x
Dokumentacija, javne listine in knjige, ki jih vodi šola. 3x
Šolska zakonodaja – Razvid 3x
Strokovni organi v OŠ 3x
Zakoni (ZOFVI, ZOŠ) 2x
NPZ 2x
Vzgojno izobraževalna obdobja in ocenjevanje 1x
Izobraževalni program (našteti in opisati). 1x
Kdo sprejema javno veljavne učne programe 1x
Šolski okoliš in avtonomija šolskega prostora. 1x
Kdo ima edini vstop v šolo brez dovoljenja? (zdravstvena in računska inšpekcija) 1x
Svet šole 1x
 
1. Otrokove pravice v osnovni šoli.
2. Stokovni sveti RS za izobraževanje (strokovni svet RS za splošno izobraževanje - podrobneje: sestava, naloge; strokovni svet RS za strokovno izobraževanje; strokovni svet RS za izobraževanje odraslih)
3. Dokumentacija v osnovni šoli (podrobneje: javne listine)

Pošten izpraševalec, ki išče znanje in ne neznanja.

Zapiske na predhodna vprašanja izpraševalca pošljem na mail.
 
1. Svet šole -pristojnosti
2. Organi šole- našteti, pristojnosti oddelčnega zbora; kdo skliče sestanek oddelčnega zbora( ravnatelj).
3. Izbirala med 2 vprašanjema Ugovor na oceno ali LDN

Mene je bilo preveč strah; naj vas ne bo dash1.gif , ni potrebe; zelo prijazen gospod, ki išče znanje ne neznanja!
 
Gospod je zelo prijazen in uglajen.

1.vpr: Zakon o OŠ-kratka predstavitev,
2.vpr: kdaj oš zaključiš in kdaj si izpolnil oš obveznost,
3.vpr: dokumentacija v oš (podroben opis, opis ene vrste dokumentacije o izbiri)
 
Odg: Izpraševalec: SELAN

1. Naštej strokovne svete (3) in njihove naloge
2. Preverjanje in ocenjevanje (opisno, številčno): tega je kar veliko, poveš samo del
3. NPZ (kdaj, kako, kdaj je obvezno; jaz sem še omenil spremembe, ki bodo prišle z novim Zakonom o osnovni šoli.
 
Odg: Izpraševalec: SELAN

1. Kaj je potrebno, da osnovna šola začne opravljat dejavnost? (Vpis v razvid - prostor in oprema, strokovni delavci, javno veljavni program)
2. Naloge oddelčnega učiteljskega zbora (nekaj sem jih naštela, na koncu pa rečeš, da opravljajo še druge naloge)
3. Dokumentacija v OŠ

Izjemno prijazen gospod!

Vso srečo!;)
 
Odg: Izpraševalec: SELAN

ZAKONODAJA:
-nekaj splošnih vprašanj...se ne spomnim točno
-normativi in standardi
-načela ocenjevanja

Pomaga, prijazen.
 
Odg: Izpraševalec: SELAN

1. Pristojnosti strokovnih aktivov.
2. Obvezni in razširjeni program.
3. Dokumentacija v OŠ: kje najdemo predpise za dokumentacijo v OŠ, vrste dokumentacije in po želji opisat eno izmed naštetih vrst dokumentacije.

Gospod je zelo prijeten in prijazen. Išče znanje in deluje zelo pozitivno.
 
Odg: Izpraševalec: SELAN

1. LDN
2. V katero vrsto dukomentacije spada LDN in kaj še spada v njo?
3. Razlika med preverjanjem in ocenjevanjem znanja.

Odgovoriš zelo na kratko in gospod je res prijazen.
 
Odg: Izpraševalec: SELAN

1. Načela ocenjevanja
2. Ocenjevanja znanja
3. šolska dokumentacija (njegova priljubljena kot mi je celo sam rekel)

Super komisija, res išče znanja, če vidi da nekaj ne veš sploh ne vrta naprej,ampak te vpraša drugo tematiko:)
 
Odg: Izpraševalec: SELAN

1. Izobraževalni program - obvezni in razširjeni in našteti kaj kam spada, ter novost, da BO šola v naravi spadala pod obvezni in ne več pod razširjeni.
2. javne listine (spričevala, kolesarska izkaznica, izpis iz evidence, potrdila in obvestila)
3. svet šole (kdo ga sestavlja in pristojnosti. Pvedala sem samo tri in potem sem rekla, da ima še druge pristojnosti določene z zakonom, pa jih je sam naštel še vse ostale jaz sem samo kimala:)

Prijazen gospod in sploh ne komplicira.
 
Odg: Izpraševalec: SELAN

1, Preverjanje, ocenjevanje (načela)
2. Dokumentavija o učencu na šoli
3. Razrednik

Pomaga s podvprašanji, ko se ti zatakne. Prijazen gospod :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.174
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.274
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
738
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
683
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu