SELAN - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
SELAN - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Odg: Izpraševalec: SELAN

1. Preverjanje, ocenjevanje (načela)
2. Dokumentacija o učencu
3. Razrednik

Dobila sem še podvprašanja, ker je res hotel slišati vse. Drugače zelo prijazen, pomaga, pa tudi ne komplicira, če se narobe izraziš. Te opomni pa greš naprej :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Izpraševalec: SELAN

LDN - vse natančno kaj vsebuje
Dokumentacija v OŠ
Vpis v razvid

zelo prijazen gospod!
 
Odg: Izpraševalec: SELAN

1. Dolžnosti učenca.
2. Strokovni organi - naštet, opisat kaj dela strokovni aktiv.
3. Dokumentacija v OŠ.

Je res fajn izpraševalec! :)
LP
 
Odg: Izpraševalec: SELAN

Gospod Selan je zelo prijazen in spodbuden. Te umiri in pomaga.

1. Otrokove dolžnosti (tu me je vprašal, kaj so še starševske dolžnosti, in sicer pisanje opravičila. Želel je slišati, da morajo starši v opravičilu navesti razlog za izostanek. Poleg tega me je vprašal, kdaj staršem ni potrebno navesti razloga. To je v primeru dopusta, ki ga lahko otrok koristi 5 dni),
2. Naloge razrednika,
3. H katerim dokumentim sodi spričevalo v 7. razredu (javna listina) in našteti še ostale javne listine. Ni potrebno vseh, me je kar prekinil.

Lp
 
Odg: Izpraševalec: SELAN

Najprej moram zelo pohvaliti g. Selana, ki je na izpitu oddajal zelo pozitivno energijo. Je prijazen in ti pomaga premagati živčnost, ker te malo nasmeji :)

Vprašanja:
1. NPZ (moraš poznati tudi institucije, ki organizirajo in izvedejo NPZ + spremembe, ki bodo začele veljati v naslednjem šolskem letu).
2. Delo strokovnih aktivov (tu sem naštela vse razen ene in je rekel, da sem eno zelo pomembno spustila in v tistem trenutku sem se spomnila, da so to predlogi strokovnega aktiva, ki jih dajejo učiteljskemu zboru o izboljšanju VIZ dela).
3. Vrste dokumentacije (morala sem jih samo našteti; pri vsaki sem povedala še primer, pa je rekel, da to ne bi bilo potrebno) :)
 
Odg: Izpraševalec: SELAN

Zakonodaja:
- zakona ZOFVI in ZOŠ, katera področja urejata
- obvezni in razširjeni program
Eno vprašanje mi je pa čisto ušlo iz glave, ker sem bila pod takim stresom, da se bolj malo vsega skupaj spominjam. Je pa zelo prijazen in prijeten ocenjevalec.
 
Odg: Izpraševalec: SELAN

Zelo prijazen, pozitiven gospod

1. Strokovni organi šole, natačneje opisat razrednikovo delo.
2. Vzgojni načrt.
3. Med katere dokumente sodi vzgojni načrt? In naštet še ostale ter koliko časa jih šola hrani? (trajno)
 
1. LDN (zelo natančno, vse kaj vsebuje, kdo ga sprejme, predlaga, obravnava)
2. Šolska dokumentacija (katere vrste poznamo, kaj spada pod posamezne vrste)
3. Šolska inšpekcija (kaj nadzoruje, katera področja, kaj lahko preverja)
4. Kateri pravilnik določa normative za oddelke? Kaj še vsebuje ta pravilnik?

Prijazen gospod, tudi če ne gre, te ožema kot krpo, da le nekaj potegne iz tebe.

Srečno!
 
1. Kaj ureja zakon o OŠ? Kaj ureja zakon ZOFVI in na katerih področjih?
2. Program javne OŠ.
3. Dokumentacija v OŠ.
 
Predmetnik, obvezni in razširjeni program (kam spadata dopolnilni in dodatni pouk - pod razširjeni program). Kaj pa bo v naslednjem (se mi zdi) šol. letu novega na tem področju? --> nisem vedela. Odgovoril je kar sam, da bodo pod obvezni program spadali tudi neobvezni predmeti (ne razumem prav dobro) ???
2. Vzgojni načrt šole (kaj določa, kaj vse vsebuje - pohvale, nagrade, vzg. ukrepe,...)

Gospod želi slišati odgovor le na zastavljeno vprašanje, kratko in jedrnato...Če ne veš, ti pove in razloži.
 
1. Na kratko o ZOFVI in ZOsn - Kaj urejata posamezna zakona?
2. Dokumentacija v OŠ.
3. Trajanje OŠ izobraževanja, status učenca, izpolnitev OŠ obveznosti, zaključitev OŠ izobraževanja, oblike izobraževanja.

Prijazen gospod, sprašuje zelo splošno ;)
 
Igor Selan

1. Naštejte strokovne svete in opišite pristojnosti tistega, ki velja za naše področje.
2. Vse naloge šolske inšpekcije, na katerih področjih ima pristojnosti, na katerih pa ne (to so zasebni vrtci, ki nimajo javno veljavnih programov).
3. Kam spadajo naslednji dokumenti:
poročilo razrednika o pedagoškem delu v oddelku
potrdilo o vpisu
individualizirani vzgojni načrt
obvestilo o uspehu na tekmovanju

Zelo hitro je šlo skozi. Vse skupaj nisem bila v sobi več kot 10 min.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
109
  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
200
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
822
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
754

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu