ŠAREC ROJC - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŠAREC ROJC - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Zelo prijazna, nasmejana, hitro zadovoljna z odgovorom.

  1. Naštej priročnike, opiši slovnico.
  2. Ločila, kako jih delimo, katera so stična, katera nestična, kako se zapiše datum (v pripravi sem imela npr. 05. 03., kar ni ok :D).
  3. Zemljepisna lastna imena + dala je dva primera (Kranjska Gora, Šmarna gora).
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Vidne prvine govora in eno podrobno opiši
Ločila in nekončna naštej
Pomišljaj in vezaj
Stvarna lastna in stvarna občna imena
 
Slovenščina: Romana Šarec Rojc - za pomočnico vzgojiteljice sem opravljala 3. 6. 2020
Prijetna... vprašanja, ki jih postavi stečejo v obliki pogovora.
- pojasni, zakaj 25 črk in 29 glasov (delitev samoglasnikov, soglasnikov)
- zemljepisna lastna imena (delitev, povej primere, kaj pišemo z veliko/malo začetnico)
- kako delimo ločila (stična/nestična, končna/nekončna), podrobneje pomišljaj
 
Super izpraševalka! Se nasmehne in ti da vedeti, da je prav. Prijazna in zelo prijetna!

sama sem imela naslednja vprašanja:
- vidne prvine govora
-socialna zvrst jezika
-kako delimo ločila.

vse samo za naštet, vidne prvine edino še kako jih upoštevamo v vrtcu.
 
Zelo prijazna, steklo je v obliki pogovora.
1. Delitev ločil
2. Izberi eno končno ločilo in ga opiši
3. Zemljepisna lastna imena + vprašanje iz priprave, ali se napiše z veliko ali malo začetnico.

Srečno vsem, ni tako hudo :)
 
Najprej je rekla, da ne mara spraševati slovenistov, ker, v smislu, da pridemo hitro do kakšnih nesoglasij.
😅


1. Vprašala je, s katerimi strategijami bi povečala dejstvo, da bi otroci brali doma npr. domače branje.
2. Ali lahko dam učencu, ki noče brati in ne prebere nobenega domačega branja, predmetni izpit. Nisem vedela, kar sem ji tudi povedala in potem je rekla, da lahko.
3. Za konec še otrok v orodniku množine. Z otroki, ker me je poslušala in slišala, da sem rekla z otroci, ko sem odgovarjala pri zakonodaji.

Zelo prijetna, prijazna, teče v pogovoru.
 
DOPOLNILO, SEM SE SPOMNILA NAKNADNO:
Najprej je rekla, da ne mara spraševati slovenistov, ker, v smislu, da pridemo hitro do kakšnih nesoglasij.
😅


1. Status slovenskega jezika (samo našteti) + uradni kateri so.
2. Vprašala je, s katerimi strategijami bi povečala dejstvo, da bi otroci brali doma npr. domače branje.
Ali lahko dam učencu, ki noče brati in ne prebere nobenega domačega branja, predmetni izpit. Nisem vedela, kar sem ji tudi povedala in potem je rekla, da lahko.
3. Za konec še otrok v orodniku množine. Z otroki, ker me je poslušala in slišala, da sem rekla z otroci, ko sem odgovarjala pri zakonodaji.

Zelo prijetna, prijazna, teče v pogovoru.
 
30.6. 2020

1. Socialne zvrsti jezika, delitev, narečja, kakšen jezik govorijo izpraševalke v komisiji med seboj, narečja- v katero skupino spadam jaz, kdo govori argo?)
2. Okrajšave

Ker sem res takoj začela odgovarjati, me je vprašala samo to.
 
Odgovarjala sem za svetovalno delavko v OŠ:

Norma slovenskega knjižnega jezika (v SSKJ, SP, SS in Etimološkem slovarju), predstavi SSKJ (česa v njem ne najdemo? - lastnih imen).
Vidne prvine govora in eno opiši (premikanje, geste, mimika, kretnje ... ).
Okrajšave in značilnosti (kratice, simboli, krajšave - kdaj se kaj piše z veliko začetnico in vloga ločil pri tem).

Če si na pravi poti z odgovori, prikimava, poda kakšen podatek, ki ga pozabiš. Ko je vprašala, česa v SSKJ ne najdemo, je namignila, katerih imen. Če poveš bistvo, ne vrta naprej, drugače prijazna gospa.
 
- Zvočne govorne prvine (naštej; katere so prirojene in na katere lahko vplivamo)
- Ločila (delitev; naštej končna ločila in njihovo stičnost)
- Sklanjanje ženskih in moških imen in priimkov + izjeme
 
Izpit sem opravljala za razredno učiteljico.

1. Kako je z veliko začetnico pri zemljepisnih imenih?
2. Kako sklanjamo moške in ženske priimke?
3. Socialne zvrsti jezika (koliko narečnih skupin imamo v Sloveniji, v katero spadam jaz).

Prijazna izpraševalka. Srečno in pogumno! :)
 
Izpit sem opravila za učiteljico likovne vzgoje

1. Status slovenskega jezika v Sloveniji. Učni jezik, uradni jezik, državni jezik.
2. Kakšen je učni jezik na narodno mešanih območjih? Ali lahko učiš pouk likovne vzgoje na dvojezični šoli? Ne razen, če imaš zraven učitelja, s katerim si deliš uro, ki govori madžarsko.
3. Katere vrste ločil poznamo? Stično, nestično, končno, nekončno, dvodelna, ločila v besednih zvezah in besedah.
Naštej končna ločila.
 
ga. Šarec Rojc (zahteva le osnove oz. bistvo in te kar hitro prekine ter postavi naslednje vprašanje) - opravljala sem izpit za vzgojiteljico

1. socialne zvrsti
koliko narečij imamo (7)
v katero narečje spadam

2. zemljepisna lastna imena (s kakšno začetnico jih pišemo)
3. vrste ločil
kako se piše pika? levostično
kako se piše oklepaj in zaklepaj? oklepaj desnostično in zaklepaj levostično
 
Pomočnica vzgojiteljice

1. socialne zvrsti SKJ (samo naštet + naštet narečja)
2. Zemljepisna lastna imena
3. Ločila (končna - nekončna, stična - nestična, pomišljaj in vezaj - kdaj katerega uporabljamo)
 
Izpraševalka: Romana Šarec Rojc
Pomočnica vzgojiteljice
1. Socialne zvrsti jezika (samo našteti, povedati sem morala kaj je argo in sleng)
2. Osebna lastna imena (našteti in s kakšno začetnico jih pišemo)
3. Ločila (kako jih delimo, našteti končna in kako so končna stična)
 
Krasna izpraševalka! Ne gre v podrobnosti, zahteva osnovno znanje.

1. Uradni jezik, državni jezik, opiši, fino je vedet da v madžarski manjšini pouk poteka dvojezično, medtem ko v italijanski imajo učenci na predmetniku slovenščino zraven pa še predmet italijanščino, ki je obvezna!
2. Vidne prvine govora
3. Ločila - opiši.
 
Izpraševalka: Romana Šarec Rojc
Oš, predmetni pouk

1. Zvočne prvine govora. (Barva glasu, kaj vpliva na barvo glasu.)

2. Zemljepisna lastna imena in velika začetnica.

3. Končna in nekončna ločila. Primerjava med pomišljajem in vezajem. (Želela vedeti tudi pomensko razliko. Vezaj nadomešča in, pomišljaj vejico.)

Prijetna izpraševalka, ne sili v podrobnosti. V kolikor kaj pri naštevanju izpustiš, doda sama.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 21. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
1.239
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 21. jun 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
712
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 17. maj 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
4
Ogledi
973
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
661
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
516
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
585
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu