ROSA - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ROSA - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

(glejte naslednje prispevke)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

zgleda da sem prva :)

Prijazna gospa, potekalo je v obliki pogovora, najprej me je vprašala ali sem se brala zakone, ali sem si delala izpiske.
1. Kateri so glavni zakoni v vrtcu?
2. Ne vem vprašanja, vem da je spraševala kako je en zakon sestavljen-deli ali kaj, pa sem rekla normativi za oblikovanje oddelkov, in je rekla da je dovolj...
3. Ravnatelj, kdo je, mandat, kdo ga potrdi (ko smo prišle na vzg. zbor je želela vedet nekaj o njem)
4. Kdo se udeležuje strokovnih aktivov? Vsi strokovni delavci? Ne, samo vzg. in pom. vzg
 
* zakon o vrtcih in Zofvi--- kaj vsebujeta- razlika?
*temeljne naloge vrtca
*organi vrtca in podrobno opisat svet vrtca

Ga. ja prijazna in korektna!
 
Tudi jaz sem imela v komisiji to gospo. Moram povedati, da je vredu. vprašala me je: naštej zakone in pravilnike iz katerih si se učila in se jih spomniš (ni komplicirala oz. kaj zajebavala, če nisi dobesedno povedal, lahko s svojimi besedami), potem prvo in drugo starostno obdobje in kdo lahko ustanovi vrtec in pa če ga lahko država in kakšnega. država ustanovi bolnišnični vrtec! :)
Skratka, prijazna, človeška, preprosta :)
 
Zelo prijazna gospa, preprosta in tudi pomaga.
Moja vprašanja:
1.Naštej pravilnike o vrtcih?
2.Starostna obdobja v vrtcu?
3.Organi vrtca?
4.Razlika vzgojiteljski zbor in strokovni aktiv?
 
Zelo prijazna gospa! Vidim pa, da skoraj vedno preveri, če znaš navesti zakone, iz katerih si se učil...

1. Katere zakone o vrtcih poznaš? (zakon o vrtcih, zakon o financiranju in organizaciji vzgoje in izobraževanja). Navedla sem nekaj v zvezi z kadrovskim normativom, pa je rekla da so to predpisi - razlika! Med zakone štejemo še zakon o otrocih s posebnimi potrebami.

2. Katere so tri naloge vrtca, ki so v zakonu o vrtcih (pomoč pri vzgoji otrok, kakovost vzgoje in pomoč pri izboljšanju življenja otrok in družine ter razvoj telesnih in duševnih sposobnosti).

3. Katere organe poznamo v vrtcu? (svet vrtca, svet staršev) Kateri so strokovni (vzgojiteljski zbor in strokovni aktiv). Tukaj me je vprašala, ali sem se učila iz zapiskov ali tudi iz zakonov. Pa sem rekla, da iz obojega, pa je rekla, da bo hitro preverila, če je to res. Vprašala pa me je sestavo sveta vrtca (5 delavci, 3 ustanovitelji, 3 starši). In je bilo pravilno, ker stari zapiski imajo napisano 3 delavci, da se je to pred kratkim zamenjalo.
In še razlika med vzgojiteljskim zborom in strokovnim aktivom (kdo ga sestavlja).
 
Zelo prijazna izpraševalka, tudi ko se mi je malo zataknilo mi je s podvprašanji pomagala do odgovora.Res je iskala znanje in ne neznanja. Torej:
kateri so zakoni in predpisi v vrtcu,
organi v vrtcu,
svet staršev: mandat(4 leta, razen če otrok prej preneha obiskovati vrtec)
 
zelo prijazna gospa, pomaga s podvprašanji

moja vprašanja:
- naštej zakone iz katerih si se učila oz. so potrebni pri vzgoji in izobraževanju
- organi vrtca (razložiti sem morala razliko vzgojiteljski zbor in strokovni aktiv vzgojiteljev)
- kdo vse je zaposlen v javnem vrtcu
 
Naštej zakone, ki jih poznaš?
Katere zavode poznaš in jih ustanavlja vlada?
Javnost ocenjevanja.
 
Odg: Izpraševalec: ROSA

1. Naštej zakone iz katerih si se učila oz. so potrebni pri vzgoji in izobraževanj. Kateri se je nazadnje spremenil
2. Temeljne naloge vrtcev
3. Publikacija; kdo jo sprejme, kaj vsebuje (obvezne vsebine)
 
Odg: Izpraševalec: ROSA

pom. vzg.
pom.vzg.

1. Zakon o Zofvi in zakon o vrtcih (Zofvi za katera področja velja, zakon o vrtcih- temljne naloge vrtca)
2. Organi javnih vrtcev
3. Strokovni aktiv in vzg. zbor (kdo sestavlja)
4. Kdaj lahko odpreš javni vrtec?

Super izpraševalka!
 
Odg: Izpraševalec: ROSA

1. Organi v javnem vrtcu..2. Ustanovitev javnih vrtcev..3. Obvezna dokumentacija
 
Odg: Izpraševalec: ROSA

11.7.2013
Kar podobna vpr. Vprašala me je če sem pogledala zakone , ta prave in zadnje spremembe. Zanimalo jo kateri zakoni so zofi, zakon o vrcih, pa če sem pogedala pravilnike. POvedati sem modla strokove organe v vrtcu- razliko med vzgojnim zborom in strokovnim aktivom in kdo je v njem. Vprašala je še kdo o strokovni delavci v vrtcu in zakaj so samo oni strokovni delavci- zaradi strokovnega.
 
1. Kdo lahko ustanovi javno OŠ?
Kateri so pogoji za ustanovitev?
Kako poteka postopek vpisa v razvid?
2. Organi OŠ?
(sem naštela tudi pomočnika ravnatelja, direktorja in kolegij in povedala v katerih primerih so te funkcije in je bila zelo zadovljna - ni več naprej spraševala)
 
Zelooo prijazna gospa, sprašuje res tko na splošno.
1.) Publikacija vrtca - kdo jo sestavi, kdo jo sprejme? Kaj piše v njej (obvezni deli)
2.) Iz katerih zakonov si se učil?
3.) Kateri jezik v vrtcih uporabljamo?
4.) Starostna obdobja v vrtcu?
 
1. Kateri so zakoni v vrtcu. ( ZAKON O ORG. IN FINANCIRANJU VZG. IN IZOBRAŽEVANJA, ZAKON O VRTCIH IN ZAKON O USMERJANJU OTROK S POSEBNIMI POTREBAMI).
2. NAŠTEJ PRAVILNIKE. ( PRAVILNIK O DOKUMENTACIJI, O PUBLIKACIJI...) in nato me je vprašala kso potrjuje publikacijo vrtca in kdo jo oblikuje ( vrtec - ravnatelj) in na koliko časa ( 1x letno)
. Starostna obdobja v vrtcu.

Gospa je zelo prijazna, sproščena, ti pomaga!
 
Ga. Rosa je zelo prijetna, korektna gospa, ki pomaga, tudi s podvprašanji. :)

1. Naštej zakone in predpise.
2. Starostna obdobja + normativi.
3. Katere dokumente potrebuješ kot strokovna delavka v vrtcu?
 
izpraševalka Rosa, prijazna in prijetna gospa, ki zelo pomaga.

- načela vrtca( našteti in nekaj povedati o njih)
-zakaj bi jaz bolje vzgajala otroke, kot kakša babica- (odg. , ker sem strokovna, imam izobrazbo v tej smeri) zelo mi je pomagala in sve skupaj prišle do odgovora.
-kdo financira vrtce (javna sredstva, ustanovitelji, plačola staršev, donacije),kdo od teh prispeva največ- ustanoviteljica.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.080
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.034

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu