RIGLER ŠILC - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
RIGLER ŠILC - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Kako zapisujemo matematične simbole (nestično).
2. Delitev krajšav.
3. Priročniki+ opiši SSKJ, povej 3 pomene besede koza.
 
Ali vzgojiteljica lahko govori v narečju?
Predlog s/z
Funkcijske zvrsti jezika

Zelo prijetna izpraševalka.
 
1. Kako zapisujemo matematične simbole (nestično).
2. Delitev krajšav.
3. Priročniki+ opiši SSKJ, povej 3 pomene besede koza.



Sem slovenistka in sem imela naslednja vprašanja:

1. Števniki (vse vrste + primeri).
2. Funkcijske zvrsti, podrobneje umetnostni jezik.
3. Zakaj avtorji v pesmih uporabljajo sleng?
4. Naglasna znamenja, podrobneje premicni naglasni tip -- primeri.

Lp
 
SSKJ, primer mesto
Sklanjanje (1. in 2. moška), primeri, preglas
Pridevnik, vrste, pregibanje (z obrazili, opisno, primeri)
Zelo prijazna gospa.
 
Ga. Rigler je bila danes zamenjava za gospo Ambrož, česar se nisem razveselila.

1. iz priprave in pedagoški govor
2. Glagol (vse do potankosti je hotela vedet)
3. Samostalnik ali pridevnik
 
Gospa me je najprej vprašala glasovni sestav slovenskega knjižnega jezika, podvprašanje: zakaj so pomembni nezveneči nezvočniki (zaradi zapisa predloga s). Besedne vrste, jih našteti, našteti nekaj členkov, sopomenski členek členku le (samo), protipomenski členek členku le (celo). Mi je dala primera, da sem lažje ugotovila. V vasi je živelo samo 300 ljudi. V mestu živi celo 2 milijona prebivalcev. Katere besedne vrste so pregibne in kako jih pregibamo. Kako pregibamo pridevnike? Katere vrste števnikov poznamo? Glavni in vrstilni. Kakšna je razlika pri zapisu glavnih in vrstilnih števnikov?

Zelo prijazna gospa. Pomaga če se kje zatakne. Daje primere, če se česa ne spomniš.
 
1. Pozornost, samostojnost, neodvisnost kakšni samostalniki so.
2. Ženske sklanjatve, posebnosti. Koliko sklonov imamo, katere.
3. Kdaj pišemo s/z in k/h, v katerih sklonih se uporabljajo ti predlogi, na primeru.
4. Lastna zemljepisna imena.
5. Kako pišemo praznike, kako pišemo jezike.
 
Odgovarja sem za OŠ

Spraševala me je skoraj vse iz priprave.
V pripravi sem imela zapisano uhelj in ušesa. kaj je to? (samotalnik) Kakšna oblika samostalnika so ušesa? Kako jih sklanjamo? Vse o samostalnikih.
V pripravi sem imela zapisano: V 9. razredu sem naštela 5 ... Kaj je 9. in 5? (glavni in vrstilni števniki, kako se po njih sprašujemo?)
V pripravi sem imela zapisano besedo kritosemenke. Kaj bi rekla učencem kam naj pogledajo za razlago tega izraza? Rekla sem v terminološki in sskj. Potem mi je rekla da naj opišem SSKJ.
Zaključila je s frazeološkim gnezdom. Rekla mi je primer: Konec dober, vse dobro!
:)
Super izpraševalka. Vodi in usmerja.
 
1. Pomembni mejniki v razvoju slovenskega jezika (izbrati sem si morala dva).
2. Glasovi v slovenskem jeziku. Po čem so znani nezveneči nezvočniki.
3. Pregibne in nepregibne besedne vrste ter kaj z njimi počnemo.
 
  • Funkcijska zvrst
  • Socialne zvrsti jezika
  • Zvočne prvine govora
  • Vidne prvine govora
p.s. izpit sem opravljala za predavateljico višje strokovne šole
 
Odgovarjala sem za področje vzgojiteljice v dijaškem domu.
  1. pridevniki - stopnjevanje
  2. sklanjanje imena in priimka mentorice ter moškega imena in priimka
  3. predlog s/z
  4. velika začetnica
 
- Naštela je 3 besede in vprašala kaj so: odgovor samostalniki, kakšni samostalniki? (moški, ženski, srednji). Kaj veš o samostalnikih?
- Kaj je uradni jezik? Kako se ga uporablja v vtrcu kjer živijo pripadniki italijanske narodnostne skupnosti?
- Kakšna ločila poznamo? Naštej končna ločila.
 
1. Sklanjati sem morala ime in priimek svoje mentorice; nato sem si še
sama izbrala ime in priimek moškega. Razlike pri sklanjanju priimka.
2. Iz priprave je naštela par besed in vprašala, kaj so. GLAGOL; potem pa sem
povedala vse, kar vem o glagolu + primeri za npr. dovršni/nedovršni.
3. Kako pišemo praznike, v katerem primeru z veliko začetnico (npr. Marijino vnebovzetje)

Zelo prijetna izpraševalka, pomaga, če se kje zatakne, nasmejana.
 
Katarina Rigler Šilc
1. Naštela je 3 glagole. Vse o glagolih.
2. Ali v Sloveniji uporabljamo bolj tvornik ali trpnik. (tvornik)
3. Naštej vidne prvine govora.
- Katere so pomembne pri pouku (posebej sedaj v času epidemije)
4. Kaj je to frazem in kje jih vse najdemo - - > (v Frazeološkem slovarju in SSKJ)
 
1. Kako se delijo lastna imena? Izberi si eno in opiši. Utemelji zapis tvojega kraja (Lovrenc na Dravskem polju).
2. Katero besedilno vrsto bi poslali staršem, če bi želeli, da se udeležijo roditeljskega sestanka? Uradno vabilo. Opiši njegove sestavne dele.
3. Katere priročnike poznam, katere uporabljam pri svojem delu? Izberi enega in ga na kratko opiši.
 
Katarina Rigler Šilc
1. Iz priprave navedla 3 samostalnike - kaj je to, kaj veš o njih?
2. Sklanjatve - navedi vprašalnice in potem še poimenuj sklone.
3. Navedi tri primere uporabe pike.
 
Sem slovenistka in gospa me je vprašala naslednja vprašanja:
1. Izberi si dva mejnika slovenskega knjižnega jezika in ju opiši (Brižinski spomeniki In 1550 - Abecednik in Katekizem:; pri Brižinskih spomenikih sem se precej razgovorila in potem opisa drugega mejnika ni več zahtevala).
2. Vprašala me je o mojih izkušnjah s poučevanjem na daljavo, katera učna okolja uporabljam (Zoom) in potem jo je zanimalo, kako si učenci med seboj dopisujejo v klepetalniku tega programa, kakšne so značilnosti njihovega jezika ... Tukaj jo je najbolj zanimalo moje mnenje.
3. Katere so tri najpogostejše pravopisne napake, ki jih opažam pri učencih.

Gospa je zelo mirna in prijetna, imela sem občutek, da jo res zanimajo moje izkušnje in mnenje. Srečno vsem!
 
1. Zvočne prvine govora.
2. Naštela mi je tri pridevnike iz priprave, morala sem povedati za katero besedno vrsto gre, ter povedati kako pridevnike stopnjujemo.
3. Razlika med sklanjanjem imena in priimka pri moških in ženskah. Sklanjat sem morala ime in priimek mentorice.

Izpraševalka je zelo prijazna. :)
 
Učitelj slovenščine.

1. Naštej 3 sodobne slovničarje in 3 jezikoslovke
2. Razlika med naglasom in poudarkom
3. Kateri učbeniki so v rabi za poučevanje tujcev
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 25. apr 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
883
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
587
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.284
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.853
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.081

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu