RIGLER ŠILC - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
RIGLER ŠILC - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Prispevki
3
Prijazna, nasmejana spraševalka. Vprašala me je:
1. Katere besedne vrste poznamo, katere se pregibajo in katere ne, katere besedne vrste stopnjujemo (pridevnike) in kako (sem dala kar dva primera in je bila zadovoljna). Potem me je vprašala še stopnjevanje pridevnika sladek.
2. Iz priprave me je vprašala, kako se imenujejo besede l, dl, hl (simboli) in katere okrajšave še poznamo.
3. Katere so zvočne prvine govora in zakaj jih uporabljamo?

Šlo je hitro mimo, zelo je bila prijetna in hitro zadovoljna z odgovori :)

Prispevki
6
1. Status slovenskega jezika v Sloveniji (oz. Ustavi). Kje je slovenščina še uradni jezik? (Madžarska in Italija)
2. Kako delimo glasove slovenskega jezika? Zakaj je pomembno, da vemo, kateri glasovi so nezveneči nezvočniki? (predlog s/z)
3. Iz priprave je vzela primer besede: jih - kaj je ta beseda? (osebni zaimek). Opis osebnih zaimkov. Sklanjaj zaimek on. V 2., 3. in 4. sklonu tudi naslonska oblika.

Prispevki
4
Svetovalna delavka
- socialne zvrsti jezika
- naštej besedne vrste in opiši eno (katerega spola so možgani, sklanjaj otrok, kolo v dvojini)
- kateri jezik uporabljamo v šoli glede na socialne zvrsti in zakaj (knjižni pogovorni jezik)

Prispevki
4
1. Glasovi slovenskega jezika (zakaj so pomembni nezveneči nezvočniki).
2. Naštela nekaj besed iz priprave (pek, poklic, trgovka) kaj so to? Samostalniki. Povej vse o njih (naštej in poimenuj sklone). Naštela nekaj samostalnikov - določi jim spol (možgani, jasli).
3. Kdaj uporabljamo predlog k in kdaj h.

Prispevki
5
30. 3. 2022 ( pomocnica vzgojiteljice)

1. Števniki ( opis in primeri)
2. z/s, katere se poznam (k/g, v/iz). Kaj je pravilno iz Madžarske ali z Madzarske (pravilno z).
3. katere slovarje poznam, podrobneje SSKJ ( geslo, slovarski sestavek/ geselski članek, frazeolosko in terminološko gnezdo) to sem povedala in je je bilo dovolj.

Prijazna, nasmejana polna energije. Videlo se je, da hoče da narediš.

Prispevki
7
SLOVENŠČINA - RIGLER ŠILC (namesto ŠTRANCAR) (svetovalno delo):
- Kaj je pedagoški govor?
- Pridevniki (primer iz seminarske naloge, stopnjevanje - dvostopenjsko in tristopenjsko).
- Vidne prvine govora.

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

• Zaklenjeno
Datum izpita: 3. nov 2021 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
560
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 12. okt 2021 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
186
  • Zaklenjeno
Izpraševalka mi je postavila naslednja vprašanja: 1. Opišite zakonodajni postopek. 2. Kdo...
Odgovori
2
Ogledi
219
  • Zaklenjeno
Izpraševalka mi je postavila naslednja vprašanja: 1. Opišite program osnovne šole (obvezni in...
Odgovori
2
Ogledi
237
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
893
Ima kdo bolj sveža vprašanja glede izpraševalka gospe Remsak,zakonodaja? Lp
Odgovori
0
Ogledi
1.517
Rada bi pohvalila izpraševalko Klinc za ustavno ureditev super gospa ...prijazna in topla. Sama...
Odgovori
0
Ogledi
836

Zadnji prispevki

Na vrhu