Rezultati in poslane odločbe [za razpis jan 2014]

Trenutno berete:
Rezultati in poslane odločbe [za razpis jan 2014]

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pošte ne dobite vse na enkrat. Razlikuje se lahko za kakšen dan. Je povsem normalno na vseh razpisih.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

tudi jaz danes dobila pošto - zavrnjeno ( pomočnica vzgojiteljice )....preveč kandidatov in malo premalo točk,...:( naslednji korak je popravljanje mature,...tolk se bom učila da bo vse 5 ;)
 
Danes sem šla osebno na pošto in prevzela... sem sprejeta!
Po eni strani panika, ker nekateri dobimo zadnji, po drugi strani pa je razumljivo zakaj smo živčni, saj po nepotrebnem zavračajo vloge (narobe napisane letnice in podobno) in tako do zadnjega ne vemo če smo sprejeti.

V pogodbi piše, da je predviden strošek pripravnika 1723 eur (prevoz, hrana in dodatek za delo s pripravnikom).
Ali kdo ve koliko znese dodatek za delo s pripravnikom?
Glede na to, da delamo zastonj, bi vsak evro bil dobrodošel :)
 
Kako je potem s temi 1723€? Če jih podelimo na 10 mesecev, na mesec to znese 172,3€. Minus dodatek za mentorja 40€, še vedno ostane 132,30€. Pa glede na to, da je malica 3,54€ pa je v mesecu 20 delovnih dni, to znaša 70,80€. Ostane 61,50€. Kam potem gre preostalih 61,50€, če imaš npr. premalo kilometrov do šole in nisi upravičen do povračila stroškov? Pa kako je s temi zneski med počitnicami, ko smo doma? Ker se počitnice (julij, avgust) štejejo v teh 10 mesecev.
 
Malica je trenutno 3,61€. Na vsake pol leta se spreminja. Plačajo ti še prevoz - mesečno. Malica je odvisna od števila delovnih dni. V tem mesecu bo samo 15 delovnih dni...in za toliko dobimo nakazano.

Počitnice se štejejo v pripravništvo. Če nisi tam, ne dobiš nič povrnjeno. To je normalno kot za vse zaposlene.

Za povračilo prevoza se upošteva 2 km do službe.
 
Kako je potem s temi 1723€? Če jih podelimo na 10 mesecev, na mesec to znese 172,3€. Minus dodatek za mentorja 40€, še vedno ostane 132,30€. Pa glede na to, da je malica 3,54€ pa je v mesecu 20 delovnih dni, to znaša 70,80€. Ostane 61,50€. Kam potem gre preostalih 61,50€, če imaš npr. premalo kilometrov do šole in nisi upravičen do povračila stroškov? Pa kako je s temi zneski med počitnicami, ko smo doma? Ker se počitnice (julij, avgust) štejejo v teh 10 mesecev.
jaz dobim za 14 dni (10 "delovnih") kot prostovoljec za malico in prevoz (oddaljeno približno 15 km) približno 70 eur. Kar pomeni na mesec približno 140 eur.
 
V Ljubljani, dobim, ko je 20 delovnih dni, skupaj z mesečno 116€. To je max. Vse je povezano s tem, kje živiš in kako daleč je šola.

To boste videli 4. 4. 2014, ko vam bodo nakazali "plačo".
 
Danes prejela pošto :) kot mi je v petek že povedala ga. Jenko: dobila vol. prip. v SŠ ;)
Pošto pošljejo priporočeno s povratnico (velika uradna kuverta).
 
No pa sem tudi jaz končno dobila odločbo :) Zanima me če je katera bila že zaposlena in je priložila fotokopije pogodbe o zaposlitvi. Saj bi naj skrajšali pripravništvo za toliko kolkor si bil zaposlen. Meni pa v odločbi nič ne piše da se mi skrajša za čas, ko sem že bila zaposlena?
 
Pozdrav :D

Tudi jaz sem dobila pozitivno odločbo za diplomirano vzgojiteljico..
Če se je kdo pozabil prijavit, naj povem, da je verjetno še nekaj prostih mest za volontersko pripravništvo za diplomirano vzgojiteljico, ker se nas je prijavilo premalo...


Lep pozdrav :D
 
Ce se kdo ni bil pozoren...za volontersko pripravništvo učiteljev in vzgojiteljev mesta NISO bila zapolnjena, kar pomeni, da ste pripravništvo dobili vsi, ki ste se nanj prijavili! Pa še to...tudi tisti, ki se prijavljate naknadno bi pripravništvo morali dobiti - dokler vsa mesta seveda ne bodo zasedena! Evo ;)
 
Sem pisala gospe Jenko in dobila tak odgovor.
Spoštovani!

Navedene delovne izkušnje lahko uveljavite za pristop k strokovnemu izpitu. Prav tako se pripravništvo lahko skrajša za čas že opravljenega vzgojno-izobraževalnega dela (od 10. 4. 2012 do 31. 8. 2012).

Ampak sem upala da bo to pislo v odločbi zaradi tega da to vidi tudi vrtec, kjer bom opravljala pripravništvo :(
 
Jaz bi pa vprašala naslednje: kaj bi vi naredili v primeru, da imate končani razredni pouk in da sedaj delate še tečaj za pomočnico vzgojiteljice, kar pomeni, da lahko s tema dvema šolama delaš tudi kot vzgojitelj in tudi lahko daš prijavo za opravljanje pripravništva vzgojiteljice? Sama tečaja za pomočnico še nimam končanega, sem pa sedaj dobila odobreno pripravništvo za OŠ in priznam, nisem pričakovala, da ga bom. Namreč sedaj imam do septembra status dijaka in do sedaj sem opravljala razna pomožna dela po vrtcih in sproti delala šolo, sedaj pa je tole pripravništvo pomešalo štrene. Če se sedaj lotim pripravništva, potem ne bom mogla več delati v vrtcu in si pridobivati izkušenj, ker mi s septembrom poteče status dijaka, ker pa bom stara 26 let, nebom mogla več delati preko servisa, edino če bi se vpisala v višjo šolo, kar pa ne pride v poštev, saj je vpisnina previsoka. Da nebom predolga ...skratka, mene veselita tako vrtec kot šola, morda vrtec celo bolj. Vem, da bom po tem pripravništvu imela potem opravljen strokovni izpit, pa vendar imam potem manj možnosti za delo v vrtcu, ker bo pripravništvo opravljeno v šoli in ne v vrtcu, poleg tega pa tudi nebom mogla več delati v vrtcu, ker ne bo več statusa. Če pa sedaj pripravništvo odklonim, pa vprašanje kdaj bi potem spet dobila priložnost delati pripravništvo in s tem tudi strokovni izpit, ki je pogoj tudi v večini vrtcev. Skratka, situacija, ko človeka zelo zbega ...Prosim kakršenkoli vaš nasvet.
 
Hmm, po eni strani bi bilo dobro zagrabit pripravništvo, če je že bilo uspešno sprejeto. Vprašanje kako bo z naslednjimi roki pripravništva (če bo še vedno toliko mest razpisanih...). Po drugi strani pa bo verjetno pripravništvo vzelo veliko časa, da bi zraven lahko še opravljala tečaj vzgojiteljice. Študentsko delo lahko še vedno opravljaš med vikendi, v mesecu juliju, avgustu, pa morda tudi kakšno popoldne med tednom, če ne boš imela drugih obveznosti na OŠ. Sej ne vem, kako se pa razlikuje strokovni izpit pri razrednem pouku od vzgojiteljice? Kako pa opravljaš ta tečaj za pomočnico vzgojiteljice? Ti bo zneslo s pripravništvom in hkrati opravljanjem tečaja? Poznam nekaj prijateljev, ki so brez pripravništva dobili reden šiht, ki se jim je štel tudi kot pripravništvo in so bodo po določenem času lahko opravljali strokovnega. Če imaš možnost se zaposlit v vrtcu, potem bi bilo morda fino si nabirat izkušnje.

Najboljše, da se pozanimaš pri sodelavkah v vrcu, kako pa kaj bi bilo najboljše zate.
 
Mene pa zanima, ali ste navezali stik z mentorjem; predvsem tisti, ki mentorja še ne poznate? Ali ste ga poklicali ali kako drugače že navezali stik z njim?
 
Kako je s tem, če imaš sklenjeno pogodbo za pripravništvo in se ti v teh 10 mesecih ponudi kakšna super priložnost za reden šiht na kateri drugi šoli. Ali lahko kar prekineš pripravništvo ali pač ne moreš?
 
Kako je s tem, če imaš sklenjeno pogodbo za pripravništvo in se ti v teh 10 mesecih ponudi kakšna super priložnost za reden šiht na kateri drugi šoli. Ali lahko kar prekineš pripravništvo ali pač ne moreš?
Kolikor vem ga lahko, saj piše v pogodbi, da se volont. prip. prekine, če se kandidat zaposli (mišljeno je v šolstvu). Če se zaposliš kje drugje, ti pripr. ni treba prekiniti (če se ti fizično izide, da delaš pripr. in službo).

Je pa sanjsko, če se ponudi priložnost za zaposlitev v šolstvu;)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je dne 10. novembra 2023 objavilo javni razpis Z...
Odgovori
0
Ogledi
55
  • Članek
Objavljeni so rezultati razpisa za sofinanciranje znanstveno-tehnološkega sodelovanja med...
Odgovori
0
Ogledi
252
  • Članek
CMEPIUS sporoča, da so objavljeni rezultati razpisa za projekte KA210 – Manjša partnerstva, za...
Odgovori
0
Ogledi
191
  • Članek
Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v okviru predvidenih nacionalnih...
Odgovori
0
Ogledi
133
  • Članek
Pedagoški inštitut in Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje sta na skupni novinarski konferenci...
Odgovori
0
Ogledi
162
  • Članek
Pedagoški inštitut in Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje sta na skupni novinarski konferenci...
Odgovori
0
Ogledi
220
  • Članek
ELaDiNa (Early Language Development in Nature), Erasmus+ KA2 projekt strateškega partnerstva...
Odgovori
0
Ogledi
92

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu