REMŠAK - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
REMŠAK - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Pridružen
8. dec 2010
Prispevki
8
Nazadnje uredil moderator:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:


1. Obvezni del pouka in izbirni
2. Priprava učitelja na delo (vrste priprav, dokumetacija, ki jo vidi, naloge razrednika)
3. Svet šole
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Strokovni sveti (sestava in pristojnosti)
2. Avtonomija šolskega prostora
3. Preverjanje in ocenjevanje

1. OPP - kakšen je postopek za usmeritev teh otrok?
2. Kdo vse vodi šolo?
3. LDN - kdo ga sprejme (svet šole), kaj vse zajema itd.

1. Kdo sestavlja svet staršev in kakšne so njegove pristojnosti?
2. V katerem dokumentu se šola predstavi - kaj je v njem navedeno?
3. Javnost ocenjevanja.
 
1. Preverjanje in ocenjevanje
2. Koliko testov na teden?
3. Svet staršev
4. Ali je dovolj, da učitelj piše priprave samo v elektronski obliki ali tudi v papirnati? Kateri pravilnik to ureja (o dokumentaciji).
5. Kakšna je delovna obveznost učitelja?
 
Izpraševalec: Remšak

postopek usmeritve opp, komisija, kdo izda odločbo, kakšne so prilagoditve, kam so usmerjeni (prilagojeni program in tako)
kdo ustanovi šolo
pogoji za ustanovitev
ostalega se pa ne spomnim :-(
 
Vprašanja 13. 06. 2011:

1. Kaj je predmetnik in kaj učni načrt. Samo opisat.
2. Letni delovni načrt, vse kar veš o njem (vsebina, kdo ga predlaga, kdo ga sprejme, do kdaj ga morajo sprejeti).
3. Oddelčni učiteljski zbor.

Gospa Remšak je zeeeeelo prijazna in zelo pomaga.
 
Svet staršev (pristojnosti+koliko staršev je v njem),
ocenjevanje in preverjanje znanja (razlike, kdaj damo preverjanje- pred, med in po neki snovi), koliko testov/teden in koliko testov/dan,
delovna obveznost učitelja (ter kaj vse spada pod to obveznost- tukaj sem ji naštela pisanje priprav, analiza ped. ur, priprava na šolo v naravi, interesne dejavnosti, dopolnilni, dodatni pouk, itd.)

Res je zelo prijazna gospa in tudi pomaga s podvprašanji :)
 
Moja vprašanja:

1. Svet šole (kdo ga sestavlja + pristojnosti).
2. Usmerjanje otrok s posebnimi potrebami.
3. Ugovor na zaključno oceno.

Lp
 
grin.gif Vprašanja pri ge. Remšak:
- šolski sklad,
- preverjanje in ocenjevanje,
- svet staršev.
Je bila najbolj prijazna v komisiji, res je fuuul prijazna. Mislim, da ona ne more sploh gledat grozno, že oči se ji smejijo :).
Naj vas ne bo preveč strah, ker bo šlo, samo nekaj znanja pa je le treba pokazat. dance4.gif
 
Izpraševalka je zelo zelo prijazna, nasmejana, prijetna... prav užitek je imeti v komisiji takšno osebo, ki ti vlije samozavest... good2.gif

Moja vprašanja:
1. Ali je dovolj, da ima učitelj priprave samo na USB-ključku? (ne, ker so priprave del šolske dokumentacije)
2. Nacionalno preverjanje znanja (samo na kratko, kdaj je obvezno, kdaj ne, kateri predmeti, kdaj se določijo predmeti in kdo jih določi)
3. Učna in delovna obveznost učitelja
4. Program OŠ (obvezni in razširjeno ter samo našteti, kaj vsebuje kateri, kam spadajo ure oddelčne skupnosti
 
Odg: Izpraševalec: REMŠAK

1. Naštejte strokovne organe šole. Natančneje opišite sestavo in vlogo strokovnih aktivov.
2. Kakšna je razlika med predmetnikom in učnim načrtom?
3. Opišite postopek ugovora na oceno.

Lp, Mateja
 
Odg: Izpraševalec: REMŠAK

1. kdo vodi šolo (ravnatelj)
2. naloge ravnatelja
3. obvezni del in razširjeni del pouka
4. kdo so otroci s PP, postopek usmeritve OPP
 
Odg: Izpraševalec: REMŠAK

1. Šolski koledar: Zakaj minister izda Pravilnik o šolskem koledarju? (da je po vseh šolah po Sloveniji poenoteno, da imajo vsi istočasno počitnice itd.) Kdaj je začetek šolskega leta in kdaj konec šol. leta ter kdaj je zadnji dan pouka? (Tukaj sem se kar malo smejala, ker je bilo vprašanje tako, kot da bi vprašal prvošolčka :)).
2. Razlika med predmetnikom in učnim načrtom.
3. Strokovni aktiv - sestava, naloge.
Mogoče je bilo še kakšno kratko vprašanje vmes...

Gospa je zelooo prijazna, ti kar vlije samozavest in da pozitivno energijo.
 
Odg: Izpraševalec: REMŠAK

1. Kako dosežemo javnost ocenjevanja? - vse našteti! (Ali je dovolj, da ocenjujemo pred manjšo skupino - da)
2. Kaj mora biti zagotovljeno za ustanovitev šole? (prostor, oprema, strokovni delavci in .... otroci - seveda, tukaj sem omenila še vpis v razvid :), Kdo ustanovi OŠ? - Lokalna skupnost)
3. Strokovni aktiv (sestava - učitelji istega predmeta ali istega področja!, naloge - pozabila povedati, da postavljajo merila za ocenjevanje)

Gospa je zeloo prijazna in topla. Z nasmehom in kimanjem ti sporoča, da si na pravi poti. :)
Srečno!
 
Odg: Izpraševalec: REMŠAK

Vprašala me je:
- Kdo nadzira delo v šoli? Pač šolska inšpekcija, računsko sodišče in razne druge inšpekcije
- Delovna in učna obveznost učitelja - kaj spada sem, koliko ur je, kaj določa delovno in učno obveznost, kje je to zapisano
- Kakšna je razlika med učnim načrtom in predmetnikom

Gospa je res zelo fajn, tako kot je napisano že v zgornjih komentarjih. Samo pogumno!
 
Odg: Izpraševalec: REMŠAK

1. Razlika med predmetnikom in učnim načrtom.
2. Ali je dovoljeno učenca izključiti iz OŠ? Ga lahko prešolamo? Kdaj?
3. Delovna obveznost učitelja. Koliko ur obsega, kaj vse spada pod to obvezo? Učna obveza? Koliko ur? Kaj spada pod to obvezo?

Prijetna gospa. :)
 
Na izpitu me gospa vprašala avtonomijo šolskega prostora, izrek vzgojnega opomina in prešolanje učenca ter delovno obveznost učitelja. :)
 
Kako dosežemo javnost ocenjevanja?
Iz kje se financira šola? Kaj financira lokalna skupnost in kaj država?
 
Izpraševalka: Janja Remšak

Vprašala me je:
- Koliko časa traja osnovnošolska obveznost? Ali se lahko podaljša? Kaj se zgodi v primeru, če učenec ne upošteva šolskih pravil v tem času?
- Opiši postopek usmeritve učenca s pp.
- Razlika med predmetnikom in učnim načrtom.
 
Gospa me je vprašala:
- svet staršev (naloge, kdo ga sestavlja);
- vzgojni načrt (vse kar veš, kdo ga sprejme, kdo ga oblikuje ...);
- kdo ima pravico do izobraževanja na domu.

Prijetna in zelo prijazna gospa. :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.080
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.034

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu