Razprava o odpravi neplačanega pripravništva

Trenutno berete:
Razprava o odpravi neplačanega pripravništva

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Tisti, ki pa volontersko pripravništvo trenutno opravljamo, pa ga bomo verjetno morali tudi tako končati ... še par mesecev borbe za preživetje :(
 
Zdaj me res zanima kdaj bodo razpisi za pripravništvo saj čakam že več kot pol leta na razpis?
 
:mad:Jezi me, da bodo v kratkem prosta delovna mesta v vrtcu, ampak si brez ustreznih pogojev če nimaš opravljenega pripravništva in seveda strokovnega izpita
 
Jaz samo upam, da se bodo čimprej dogovorili ali bo plačano ali bo še naprej volontersko...da ne bodo vlekli do jeseni...
 
Volunterskih pripravnistev ne bo vec, bodo samo placana, ampak se bo stevilo mest zaradi tega zelo zmanjsalo. Razpis je v pripravi, ne vejo pa kdaj bo zunaj, ker se nimajo denarja. Tako mi je rekla gospa na ministrstvu pred priblizno tremi tedni.
 
Končno nekaj dobrega ☺upam samo da bomo imeli vsi, ki že dolgo čakamo na pripravništvo možnost opravljanja če mislijo zmanjšat število. Žal je pogoj za delo v vrtcih strokovni izpit, ki ga pa brez pripravništva ne moreš opravit.
 
Najverjetneje. Samo pa ne vem kak seštevajo točke, ki so potrebne. Lani sem se že prijavila za volontersko pripravništvo in so mi z ministrstva odgovorili, da mi je zmanjkala ena točka da bi lahko opravljala pripravništvo in tako zdaj čakam na naslednji razpis.

Mene edino zanima, če ve kdo ali se lahko prijaviš na pripravništvo kot pomočnica vzgojitelja tudi če si diplomiran vzgojitelj? Ali se moreš prijavit kot diplomiran vzgojitelj ko imaš diplomo četudi imaš srednjo vzgojiteljsko končano?
 
Meni pa to ni dobra ideja, da so ukinili volunterska, ker bo s tem precej manj mest. Idealno bi bilo, da bi pustili tako kot je bilo pred nekaj leti, ko je bila kombinacija plačanih in volunterskih pripravništev. Ne vem kaj bomo tisti z ''normalnim'' povprečjem smo prišli do pripravništva, ker se seveda upošteva povprečna ocena.
 
Najverjetneje. Samo pa ne vem kak seštevajo točke, ki so potrebne. Lani sem se že prijavila za volontersko pripravništvo in so mi z ministrstva odgovorili, da mi je zmanjkala ena točka da bi lahko opravljala pripravništvo in tako zdaj čakam na naslednji razpis.

Mene edino zanima, če ve kdo ali se lahko prijaviš na pripravništvo kot pomočnica vzgojitelja tudi če si diplomiran vzgojitelj? Ali se moreš prijavit kot diplomiran vzgojitelj ko imaš diplomo četudi imaš srednjo vzgojiteljsko končano?


Kaj pa si mogla priložit k vlogi za opravljanje pripravništva? Najverjetneje se sešteva skupen uspeh za celoten študij in ocena diplome?! Ta dokazila pa zahtevaš na faxu, in čeprav si že diplomiral, ti lahko izdajo? Oprostite za nerodna vprašanja, ampak prvič čakam na razpis, in je za mene vse novo... :S
 
Mislim daje povprečje brez diplom, samo izpiti... Kaj se prišteva k vlogi je v posameznem razpisu jasno napisano. Seveda ti izdajo, kot prilogo k diplomi...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Zavod RS za šolstvo organizira javno razpravo o posodobljenih Programskih smernicah svetovalnega...
Odgovori
0
Ogledi
18
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
195
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
185
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
218
  • Članek
EPALE je 27. 9. 2023 gostil spletno razpravo. Osvetlila se je na trenutno finančno stanje ter...
Odgovori
0
Ogledi
341
  • Članek
Na javni razpravi o predmetniku osnovne šole v okviru priprave nacionalnega programa vzgoje in...
Odgovori
0
Ogledi
231
  • Članek
Delovna skupina za pripravo Nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja za obdobje 2023–2033...
Odgovori
0
Ogledi
302

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu