Razpis za pripravništvo

Trenutno berete:
Razpis za pripravništvo

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

To mene tudi zanima..
 
Mogoče pa vendarle ni vse tako črno. Preberite si: predstavitev ...
Jaz bom šel...
 
Tudi jaz bom šla. Sem se že prijavila, tako da hvala za link :) in ja, sevede ni vse tko črno, pripravništvo bo in če ne letos, bo pa drugo leto v začetku leta. Čeprav sem po TV zasledila, da je ministrica rekla, da letos oktobra pripravništvo bo in da bo 100 prostih mest.
Jaz še vseeno mislim pozitivno in upam na najboljše :)
 
Tudi jaz bi se z veseljem udeležila samo sem z Lendave in sem malo prepozno izvedla za predstavitev tako da bi bila zelo vesela, če bi lahko posredovali kakšne novice glede zaposlitve in pripravništva v vzgoji in izobraževanju. Hvala :)
 
Hvala za link, sem že poslal prijavo za predstavitev. Bi pa samo imel eno vprašanje, namreč pred kratkim sem diplomiral in sedaj kot drugi čakam na razpis za pripravništvo. Me pa zanima ali bi moral v tem času tudi aktivno iskati šolo in mentorja ali te ministrstvo samo razporedi? Se opravičujem če je bilo v drugi temi že obdelano.
 
Sam si poiščeš šolo in mentorja....

Hvala za odgovor. Samo še ena stvar, ki je nikjer ne najdem. Če si dvopredmeten (zgo in fil), a to pomeni, da moraš delati zgolj pri enem predmetu pripravništvo, dobiš število ur in strokovnega in nato lahko poučuješ oba predmeta ali je potrebno pripravništvo 2x. Se opravičujem če je trapasto vprašanje, samo se ne prebijem skozi latovščino na spletni strani od ministrstva.
 
Ima mogoče kdo kakšno inf. glede razpisa, ker zdaj pa že res zavlačujejo.
 
Sam niti ne računam več na to ... Bo pa treba na drugačen način priti v šole zraven... :D Meni je trenutno najvažnejše, da nekje začnem, zato da pridobim neke izkušnje. Sem čisto brez izkušenj razen pedagoške prakse v 3. in 4. letniku študija ...
 
Jasno, vsi rabimo izkušnje in se bomo mogli po svoje truditi, ker imam občutek, da bodo s tem razpisom morda še par mesecev počakali, da bodo vključili več profesorjev, ki bodo šli v pokoj oz. da bodo imeli več možnosti, da razpis uspe.
 
Ja, samo, če za vsako zaposlitev zahtevajo določene izkušnje, naj nam pa tudi potem pomagajo pridobit te izkušnje in sploh možnost, da boš lahko opravljal strokovni izpit. Ne morejo od mene zahtevati 4 leta izkušenj v šolstvu, če sem diplomiral 7 mesecev nazaj ...
 
Preveč nas je v danem trenutku in potem vsi dvignejo roke od problema. Lažje je postaviti pogoje ali vzeti nekoga po vezah, ker na hitro zožaš izbor kandidatov.
 
Prebral sem par komentarjev ... Ta naša predraga Katja Kovačič, ki naj bi vam podala odgovore - pišem ji že več kot pol leta. Copy/paste odgovori. V zadnjem je bilo še več "optimizma", saj sem odšel za moment "to the dark side" in ji napisal, kar mi je dolgo ležalo na duši ... Dobil sem še en copy/paste odgovor, in sicer da tega sfaliranega razpisa (staro za novo - zamenjava učiteljev, ki gredo v penzijo, z mladimi) še ni mogoče komentirati, saj razpisa še ni, je pa dodala, da bomo to lahko počeli, ko oz. ČE bo razpis objavljen. ČE?!?!?!?! What the f%$k pomeni ta "ČE" -_______-*
Res upam, da je bila to samo fraza, da ne pomeni, da je ministrstvo skeptično glede razpisa ... All I am saying, don't hold your breath pri čakanju na razpis pripravništev do konca tega meseca ...
ai64.tinypic.com_2i0pylf.png
 
Kar se tiče pripravništva sem jaz že kar obupala, pa ne obupam tako hitro. Pred parimi mesci sem klicala na ministrstvo in so mi povedali pa za vrtce letos ne bo pripravništva in ga tudi drugo leto ne nameravajo razpisati. Hotela sem jim pisati glede tega, da če letos ne bodo objavili razpisa, bodo kršili zakon, vendar sem ugotovila, da bi bilo čisto brez veze. Oni so 'zakon' in mi jim ne moremo čisto nič nič na žalost. Res je grozno to kar se dogaja, ker tudi v drugih poklicih ne morejo priti do pripravništva in vedno bolj se mi zdi, da če se me v vrtcu ne bo dko usmiliu, ne bom mogla nikoli priti do pripravništva in da verjetno ne bom mogla nikoli opravljati poklica, ki si ga najbolj želim na svetu in to je delati z otroki v vrtcu. Seveda bom še naprej nekako probala priti do pripravništva, vsaj preko javnih del, čeprau v mojem kraju noben vrtec ne vzema preko javnih del, tako da... Vse skupaj je prou ponižujoče! Kakšen odnos imajo do nas. Ubistvu zahtevajo strokovni izpit, potem pa nam ne dajo možnosti, da bi ga lahko opravljali. Ne vem kakšna logika je to??? Če bomo v tem času hoteli kaj doseči, bomo morali riniti z glavo skozi zid in ga nekak premakniti, čeprav je to nemogoče.
 
@Mačica ,

se ti zdi, da tudi v drugih poklicih ne morejo priti do pripravništev in praks? Kako lahko to trditev podkrepiš z dejstvi? :D

Poznam namreč ljudi iz moje generacije (sošolce / paralelke ...), ki bi jih v grobem lahko razdelil v dve skupini:
a) starši jim zrihtajo pripravništvo / prakso / službo, ker imajo veliko denarja in so bogati in imajo polno rit vsega ali
b) se popolnoma preobrazijo v drug poklic (recimo kelnarjenje, strežba, skladišče, delo v avtomehanični delavnici etc...)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Zavod RS za šolstvo bo pripravil Katalog programov zunanjih izvajalcev obveznih izbirnih vsebin...
Odgovori
0
Ogledi
38
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
53
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje razpisuje pripravniška mesta v osnovnih šolah, šolah in...
Odgovori
1
Ogledi
214
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje razpisuje pripravniška mesta v vrtcih, ki so vpisani v...
Odgovori
1
Ogledi
105
  • Članek
CŠOD je 15. marca 2024 objavil Javni razpis programov Šole v naravi in drugih programov in...
Odgovori
0
Ogledi
50
  • Članek
Na Zavodu RS za šolstvo so v letu 2023 izvedli že četrti medresorski projekt Teden umetnosti v...
Odgovori
0
Ogledi
65
  • Članek
Zavod RS za šolstvo, od leta 1999, posameznikom, skupinam ali institucijam podeljuje priznanja...
Odgovori
0
Ogledi
91

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu