Razlika v volitvah

Trenutno berete:
Razlika v volitvah

Pridružen
4. jul 2022
Prispevki
7
Pozdravljeni!

Zanima me, razlika med volitvami poslancev državnega zbora in volitvami poslancev v evropski parlament?
Lahko kdo pomaga prosim?

LP
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,

tudi jaz se pripravljam na strokovni izpit, zelo mi pomaga Lahko berljiva ustava, ki jo berem vsak večer že kar nekaj časa. Za nas, laike, se mi zdijo odlični prispevki oz. razlage na Youtube kanalu, in sicer TVInfodrom ( povezavi na odgovore vaših vprašanj sta pripeti spodaj ). Jaz bi začela s splošnimi dejstvi o državnem zboru in o evropskem parlamentu. Poslanci državnega zbora so izvoljeni za dobo 4 let, medtem ko so poslanci Evropskega parlamenta izvoljeni za dobo 5 let. Tudi na prvi povezavi se najde kaj koristnega za odgovor.
Pa srečno!
Za ogled te vsebine potrebujemo vaše soglasje za namestitev piškotkov tretjih oseb.
Za podrobnejše informacije si oglejte našo stran s piškotki.
Za ogled te vsebine potrebujemo vaše soglasje za namestitev piškotkov tretjih oseb.
Za podrobnejše informacije si oglejte našo stran s piškotki.
 
Hvala za odgovor.
Tudi jaz sem že predelala kar nekaj Infodromovih posnetkov :D
Ja, razlika je v mandatu in mislim, da bi bilo lahko tudi to, da za DZ volimo vse poslance, za evropski parlament pa samo naše predstavnike -poslance.
Uspešno pripravljanje še naprej ;)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Namen spletnega vprašalnika je ugotoviti, kaj vam je pomembno pri volitvah in pri posameznem...
Odgovori
0
Ogledi
479

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu