Razgovori za zaposlitev

Trenutno berete:
Razgovori za zaposlitev

Pridružen
9. nov 2012
Prispevki
75
Pozdravljeni, dragi obiskovalci foruma!

Tako kot mnoge iskalce zaposlitve je tudi mene že nekajkrat doletela čast, da sem bila povabljena na informativne razgovore v vzgojno-izobraževalne institucije.
Verjetno veste, kako to gre; zgodaj zjutraj vstaneš, se v skladu z normami poklica primerno urediš, odpelješ do kraja razgovora in se potiš... Običajno sta izpraševalca dva ali trije. Odgovarjaš korektno, iskreno, smehljaš se (kljub temu, da ti odrekajo potne stroške, nalagajo dodatne obveznosti, ki ne sodijo na tvoje delovno področje in da delovno mesto niti približno ne ustreza opisu iz razpisa) in prijazno pritrjuješ.

Po mojih izkušnjah obstajajo trije tipi razgovorov:
- skrajno formani (že imajo kandidata);
- serijski (pred in za tabo čaka kandidat, trajanje razgovora do 10 minut);
- natančni (30 minut "šraufanja" in konkretnih vprašanj s področja dela).

In če vam na koncu ob stisku roke rečejo "srečno", potem to pomeni "išči si svojo službo/srečo drugje".

Ljudje, utrujena sem od tega sranja! Samo stroške, načete živce in kup razočaranja mi prinesejo, rezultatov pa nobenih.

Iskreno upam, da imate vi pri tem početju več sreče.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Razgovori za zaposlitev

Pozdravljeni.

Težko je, vem.

Sem pa sama zmeraj po prihodu domov naredila evalvacijo dogajanj in svoje prijave ter se vprašala, česa sem se spet morala naučiti, kar zaradi "kajjazvemčesaže" nisem bila izbrana.
Tudi pozitivno razmišljanje je del uspešnosti posameznika!
 
soglasje k zaposlitvi da ali ne ..

Pozdravljeni imam eno vprašanje, ki se na nanaša na delo mšš ... Torej naredil sem pripravništvo in strokovni izpit ( oboje uspešno ) jee :). Na šoli smo se dobr razumel in imam tudi možnost da bi me vzeli za par mesecev kot dodatno pomoč pri učni pomoč s otroki s PP . Ravnatelj je že novembra poslal na mšš dokumentacijo oz jih je seznanil, da bi me vzeli. Problem je seveda v mšš .. do sedaj niso poslali soglasja k zaposlitvi, ne pozitivnega ne negativnega .. Ne vem kdo ima to čez na mšš ( oddelek, oseba) lahko bi poslal .. Verjetno ni težko se usedit pred rač in napisat eno stran soglasje odobreno oz. ni odobreno, bi vsaj vedli ( jaz in šola ) kako je na tej zadevi. Ne razumem, da te mesece pustijo čakat .. Če bi bilo pozitivno bi me lahk zaposlili, če ne pa bi se iskalo drugje ... No če kdo ve kako delujejo to mšš mi lahko prosim razloži .. :)

prijeten dan
 
Odg: Razgovori za zaposlitev

Veš, Timiboy, na Ministrstvu za izobraževanje se jim z odgovori, v zvezi s takimi zadevami, ne mudi kaj preveč. Na šoli, kjer delaš, so pa očitno tudi zadovoljni s "statusom quo", sicer bi lahko že urgirali, klicali na direktorat za OŠ...
Najbolje, da dregneš ravnatelja/ico, da lepo poveš, da želiš, da se tvoj status na šoli uredi v roku (ne vem, 14 dni), sicer, čao amore.

Oboroži se s potrpežljivostjo in vse dobro.

Cufek
 
Odg: Razgovori za zaposlitev

Pred kratkim sem znorela, ker so mi iz ene institucije poslali obvestilo o neizbiri na delovno mesto, ki je imel gor datum deset dni, preden sem šla sploh na razgovor. Sem klicala šefico in ji povedala, kar jim gre. Pa ne se zafrkavat, no. Ne bom več tiho. Ne!
 
Odg: Razgovori za zaposlitev

Res, kar zmanjkuje mi volje do življenja.
Kaj vse sem morala "pogoltniti" v teh zadnjih mesecih... Si ne upam niti napisati...
 
Odg: Razgovori za zaposlitev

Hm hm, če smo že pri teh razgovorih/zavrnitvah/razpisih ... na začetku sem poslala prošnjo na vsako razpisano delovno mesto, ki je ustrezalo moji izobrazbi. Po vseh negativnih odgovorih sem se naučila, da najprej pokličem in vprašam, ali že imajo izbranega kandidata. In glej ga zlomka, od takrat naprej nisem poslala še nobene prošnje, ker mi vsi odgovorijo, da kandidata že imajo in da morajo delovno mesto objaviti na ZZRS po dveh (ne vem vem katerih) zakonih, ki jim to obveznost nalaga. Halo?! Delajo se norca iz nas, ki dejansko iščemo službo, da se "razveselimo" ob fiktivnih delovnih mestih! Zakaj jim zakon nalaga, da dajo ven, če so že izbrani??
 
Odg: Razgovori za zaposlitev

A, tako. No mene so pa ob vprašanju po telefonu, če resnično iščejo kandidata tudi že nahrulili - češ, kaj da si upam vprašati, saj so vendar dali javno objavo prostega delovnega mesta.
Mnogo premnogokrat se je žal zgodilo, da so že imeli kandidata/te, pa so kljub temu opravili razgovore s kandidati, samo zato, da so zadostili zakonskim predpisom. Vem zagotovo in bi lahko institucije, ki so to delale, poimensko naštela. Tudi take, ki slovijo po svojem brezhibnem, transparentnem poslovanju.

No, pa poglejte zdaj, kje iščejo kakega učitelja? Vzgojitelja? Svetovalnega delavca? Po vsej državi je na višku sezone zaposlovanja v šolstvu ponudba prostih delovnih mest tako skromna, da jih lahko tedensko na prste ene roke preštejemo. Je komentar sploh potreben?!
 
Ja, ok, sedaj si lahko predstavljam kako naj bi razgovor potekal. Ne vem več, res ne vem več, kaj naj si mislim. Jaz sem diplomiral pred dobrim letom in pol, dovpredmetni (Zgo, ped), v glavnem, do razgovora še nisem prišel. Končal sem s pripravništvom, sedaj čakam datum za strokovca, potem pa ... ne vem, kaj naj sam s sabo. Že me obletavajo misli, da bi šel za navadnega fizičnega delavca v tujino ...
 
Od vrat do vrat v šolstvu danes več ne gre! Žal te gledajo s katerega planeta si po nesreči padu al pa se ti smejejo al pa rečejo kje si zvedu, da kaj iščejo in če nič nisi, kaj tam počneš. Drugače je v privat sektorju it od vrat do vrat, v vrtcih in šolah to pač ne gre.
Jaz imam delovne dobe skoraj 11 let, ves čas določen čas, vsako leto ali nekaj mesecev drugje, vsako poletje mi iskanje dela in načeti živci uničujejo še kako zaslužen počitek. V letošnjem KOLEDARSKEM letu sem napisala in poslala nekaj manj kot 200 prošenj, imela sem 2 razgovora, od tega so me na enem že zavrnili, na drug odgovor še čakam. Žal je za letos kom anda ministra, da se že zaposlene učitelje prekomerno obremeni (nihče naj ne bi imel manj kot 100% delovno obveznost in še to izjemoma, saj je treba vsem naložiti več kot 24 ur na teden, da novih ne bo treba zaposlovat in bodo tako nekaj malega prihranili - vem iz 1. roke). Nič ne pomagajo niti veze, nič ne pomaga mreženje, Zavod za zaposlovanje pa itak obstaja sam zaradi sebe, namesto, da bi imeli pri zaposlovanju, kar je njihova primarna naloga in usmeritev, kako besedo kje. V glavnem je pri nas vsepovsod v javnem sektorju ratala kuhinja in zaradi opisanih preobremenitev (samo 100% lahko obremenijo le tiste, pri katerih bi zaradi kakega % več padla kvaliteta dela) bo v letošnjem letu hudo padla kvaliteta poučevanja, varstva, veliko bo slabe volje med učitelji in fovšije, predvsem pa bo na šolah kaos, ki si ga niti zamisliti ne da.
No, pa dajmo na otrocih šparat! A veste zakaj? Ker so to generacije, ki ogrožajo zdajšnje vodilne v državi in bi jih lahko zamenjale, naredile revolucijo. Jih je treba pač poneumit, da tega ne bodo znal in zmogli naredit!
 
No, pa dajmo na otrocih šparat! A veste zakaj? Ker so to generacije, ki ogrožajo zdajšnje vodilne v državi in bi jih lahko zamenjale, naredile revolucijo. Jih je treba pač poneumit, da tega ne bodo znal in zmogli naredit!

Drži, takšno politiko so zdaj ubrali vodilni.
Kvaliteta izobraževanja pada in bo še padala, tega se zavedajo tudi straši. In namesto, da bi mediji in civilna družba problematizirali to pomembno temo in pokazali na vzročno zvezo "preobremenjenost učiteljev - slabša kakovost poučevanja", se zdaj ukvarjajo s tehtanjem predloga o morebitni uvedbi šolskih uniform. Da bi navidezno zabrisali socialne razlike med otroki in da bi starši z uvedbo uniform kao nekaj prihranili.
 
Drži, takšno politiko so zdaj ubrali vodilni.
Kvaliteta izobraževanja pada in bo še padala, tega se zavedajo tudi straši. In namesto, da bi mediji in civilna družba problematizirali to pomembno temo in pokazali na vzročno zvezo "preobremenjenost učiteljev - slabša kakovost poučevanja", se zdaj ukvarjajo s tehtanjem predloga o morebitni uvedbi šolskih uniform. Da bi navidezno zabrisali socialne razlike med otroki in da bi starši z uvedbo uniform kao nekaj prihranili.

In to še vedno traja...
 
Da se še jaz oglasim ... V bitki za službo učiteljice RP sem že nekaj več kot 3 leta, v tem času sem, glede na prebrane poste, dokaj uspešno krmarila - vsakih nekaj mesecev dobim službo za nekaj mesecev, v teh 3 letih sem si nabrala celo za malo več kot 1 leto delovne dobe in malo manj kot 2 leti delovnih izkušenj (če štejem še volontersko pripravništvo). Ob zadnji zaposlitvi za določen čas oz. nadomeščanju porodniške (sept. 2013) sem v koš vrgla cel fascikel prijav,ponudb in odgovorov z različnih šol od LJ, CE do MB, ki sem jih v tem času poslala in dobila. Vmes sem se seveda posluževala tudi iskanja službe "od vrat do vrat", ki naj bi bilo po besedah nekaterih uspešnejše kot pa golo pošiljanje ponudb. Pri meni ni obrodilo sadov. Odzivi so bili različni, ponekod so bili izjemno prijazni, ponekod me je pa že tajnica "vrgla ven" iz pisarne, češ saj nimamo objavljenega nobenega prostega mesta. V vsem tem času, če se prav spomnim, sem bila povabljena le na 6 razgovorov - to je zelo velik uspeh,če se samo spomnim besed svetovalke na zavodu, da je razgovor kot poceni srečka-na vsakih 1000 jih mogoče 5 zadane... Zdaj sem že 1 mesec spet doma, brez službe, že od novega leta "pridno" polnim tisti fascikel, se prijavljam na razpise, ki jih je bore malo, pošiljam ponudbe, sprašujem naokrog, ... Upam, da bo teh nekaj mesecev "pavze" hitro minilo in se bo zopet našlo nekaj, pa četudi spet za mesec ali dva... Samo da prekinem ta začaran krog čepenja doma in smiljenja samemu sebi... Sem pa v tem času začela razmišljati še o eni zadevi - in sicer,na skoraj vsakem neg.odgovoru piše, da imaš možnost se pritožiti na izbor kandidata. K temu me je spodbudilo zadnje objavljeno delovno mesto, za katerega sem kandidirala, pa nisem bila vabljena na razgovor - od šole sem oddaljena cca.10 km, izpolnjevala sem vse pogoje, navedene v oglasu, pa sem pred nekaj dnevi izvedela, da je ravnateljica že zaposlila nekoga. Negat. odg. še nisem prejela. Zanima me, če ima kdo tako izkušnjo, kako je s tem - kako to poteka, kam vložiš pritožbo, imaš potem sploh še kako možnost da te kje zaposlijo?! Uspešno iskanje želim, upam da čim prej najdete/mo kar iščemo in si zaslužimo!!!
 
Tudi mene to zanima. Kam se pritožiti?
Je zakonsko določeno, da morajo biti razgovori? Ali ni? Mene samo to zanima. Ker skoraj vedno vzamejo kar nekoga, brez da bi opravili kakršenkoli razgovor.
 
Pritožbo pošlješ kar na isti naslov kot prošnjo. Sama tega še nisem storila, če pa bi morda že imela službo za NDČ. Od mnogih kolegic, ki so se spustile v pritožbo sem slišala, da jim je uspelo. Namreč, ko zaposlijo nekoga, ravnateljji pogosto zaradi vnaprej pripravljenega terena (zelo pogosto tudi neizpolnjevanje pogojev pri kandidatih), močno upajo, da se nihče ne bo pritožil, ker bodo sicer morali namesto kolegove hčerke/sina, soseda, nečaka/-inje vzet nekoga drugega. Veliko mojim koleghicam je na ta način uspelo priti do dela za NDČ za razredni stopnji. Meni mož pravi, naj se že začnem pritoževat, da bom že dobila službo, pa se kar nekako otepam. Morda je res čas, da začnemo z ofenzivo.
 
Iskala sem po forumu kako poteče komunikacija med potencijalnimi delodajalci in iskalcem zaposlitve pa sem se najdla tukaj da vas nekaj vprašam. Namreč, zdaj ko sem tole zgoraj prebrala nisem več prepričana da bom sploh lahko gdaj dobila službo. Jaz sem v zadnjih dveh mesecih poslala po elektronski pošti vsaj na pedeset ali več različnih zavodov svoj CV in vprašanje. Nekateri so imeli razpis, nekateri ne. Odgovor sem dobila (po elektronski pošti) kar od enih pet in sem zelo presenečena da se sploh nobeden ne oglasi. Nisem niti pričakovala da bojo povedali:"Čestitam, dobili ste službo." Pričakovala sem vsaj stavek:"Hvala za posredovan življenjepis, žal nimamo prostega delovnega mesta." Zdaj se mi zdi da sem bolj prizadeta ko te tako ignorirajo. Jaz sicer obvezno odgovorim na vso elektronsko pošto ker se mi zdi da je to splošna kultura, in če se obrneš na vzgojni zavod ali šolo kje naj bi poučevali tudi o kulturi komunikacije, se vprašaš kaj je narobe.
P.S.
Za vse bralce. Opravičujem se za morebitne slovnične napake. Živim že 20 let zunaj Slovenije in mi slovenščina ni pogovorni jezik. Lahko na napake tudi opozorite, bom spet nekaj naučila.
Lep pozdrav
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, Zanima me, kako je v praksi s tem, če si zaposlen kot svetovalni delavec za 16 ur...
Odgovori
0
Ogledi
701

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu