Razgovori za zaposlitev

Trenutno berete:
Razgovori za zaposlitev

@lilly27, žal je res, da večina zavodov ne odgovori oz. obvesti, če npr. niste bili izbrani za neko delovno mesto, čeprav bi to morali narediti. Se strinjam, da je to tudi stvar kulture, ki je čedalje bolj podhranjena.

Želim vam, da se uresničijo vse vaše želje z zaposlitvijo v Sloveniji.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

@lilly27, žal je res, da večina zavodov ne odgovori oz. obvesti, če npr. niste bili izbrani za neko delovno mesto, čeprav bi to morali narediti. Se strinjam, da je to tudi stvar kulture, ki je čedalje bolj podhranjena.

Želim vam, da se uresničijo vse vaše želje z zaposlitvijo v Sloveniji.
Hvala od srca.
 
Pritožbe so dobrodošle, saj ravnatelji upajo, da jih ne bo, ker zelo pogosto (preverjeno) zaposlujejo ljudi brez strokovnega izpita ali celo brez diplome, čeprav je nezakonito. Upajo, da bo pač šlo skozi in da ne bo pritožb.
Razgovori so zakonsko določeni. Nisem prepričana, ampak na uho mi je prišlo, da naj bi za vsak razpis ravnatelj izvedel razgovore z vsaj 4 kandidati. Navadno so to tisti 4, ki imajo veze. Redki so ravnatelji, ki zaposlujejo spontano in brez vez.
In mimogrede, kar se že zelo pozna, v letu 2014 je zaposlovanje v šolstvu izrecno prepovedano. Minister dovoli zaposlitev koga v res izrednem primeru (tak primer ni istočasen odhod 3 učiteljev enega področja v pokoj ali do 3 mesece trajajoča bolniška odsotnost, tu in tam celo porodniška ne pride v poštev). V šol. letu 2014/15 bo v SLO 158 novih oddelkov učencev v OŠ. Poleg tega pridejo novi predmeti za učence (angleščina, neobvezni izbirni predmet v 4. razredu), kar skupaj nanese potrebo po 230 novih učiteljih. Hkrati so izračunali, da morajo na zahtevo Bruslja (tisti klinčev %) zmanjšati število zaposlenih za dobrih 230. Če potegneš črto, to pomeni, da novih zaposliotev kljub potrebam ne bo, bodo pa učitelji delali 200% in pa vsak bo pač moral poučevati vse, je izobražen ali ne (vodilni to utemeljujejo tako, da smo učitelji itak tako izobraženi, da moramo vsi znat vse in potem moraš v svoji stroki poučevati 60%, 40% pa te lahko ravnatelj premesti v katerokoli stroko: npr. učitelj fizike bo zaradi pomanjkanja ur lahko nekaj ur tedensko poučeval še likovno umetnost in angleščino v 2. razredu, učitelj RP pa recimo poleg svojega pouka še potem na predmetni stopnji nekaj ur zgodovine, geografije, kemije, fizike, biologije, izbirni predmet, nemščino, francoščino, pač karkoli bi bila manjka). Takole, zdaj si pa predstavljajte kaos, ki bo naslednje leto v šolah. Jaz si ne upam.
 
Ja atteya, se strinjam s tabo. Po pravici si vse povedala, samo me zanima kako bo likovnjak poučeval fiziko, ali pa kemičar angleščino itn. Tega kaosa pa res ne bomo napovedovali, upam tudi gledali ne. Otroke itak nobeden ne bo vprašal za mnenje.
 
Kako ne vem, bo treba po odgovor k tistemu, ki si je to zamislil.
No, na naši šoli je že letos bilo tako, da je RP poučeval NEM, učiteljica GUM naravoslovje, ulčiteljica NEM FIZ in podobno.
Bojim se kaj bo, ko bom morala nadomeščati koga na predmetni stopnji (mat, slj, tja, gum, lum bo že šlo in kaka malenkost od geo, zgo in bio ter kem, fiz pa še nikoli ni bila zame, kaj šele učiti salte pri špo ali kaj takega). Minister je prepričan, da smo vsestransko usmerjeni, kar je zelo jasno pokazal s sprejemom neobveznega izbirnega predmeta v 4. razredu - umetnost (ta zajema likovno, jezikovno, glasbeno, športno, literarno področje). Vse to v enem predmetu. Kaos!
 
Tako je to, če direktive/ukrepe postavljajo tisti, ki niti en dan v življenju niso poučevali v šoli. Poleg tega se ne zavedajo oziroma se ne zmenijo za to, kako drastično bodo takšni ukrepi poslabšali kakovost izobraževanja. Ampak, mogoče je pa prav to njihov cilj. Ker ne(po)učeni so lažje vodljivi in se jim lažje vlada.
 
Pozdravljeni. Govorim s perspektive delodajalca, in sicer smo opravili razgovore za opravljanje javnih del. Res je, nekatere območne službe zavoda vsaj za javna dela zahtevajo uradne razgovore s kandidati, ki jih pošljejo oni, ker imajo potem kao neke vrste dokaz ali evidenco, koga so oni posredovali delodajalcu. Iz prošnje se da razbrati samo, ali kandidat načeloma ustreza delovnemu mestu, verjemite pa, da tudi če nimaš vnaprej izbranega kandidata, je strašno težko opraviti kvaliteten razgovor, saj ponavadi dobiš vsaj 10 ljudi, ki poponoma ustrezajo, izbrati pa je treba samo enega, in če si manjša fima, se zavedaš, da je ta človek zate strašno pomemben in da tako kot slabi delodajalci obstajajo tudi slabi delavi (tudi govorjeno iz izkušenj oziroma iz napačne odločitve, žal). Poleg tega se zavedaš, da bo ostalih 9 razočaranih, zato je najbolj mukotrpno pisati zavrnitve, res, to je peklensko delo, saj veselje tistega, ki bo delo dobil, nikakor ne odtehta vseh ostalih razočaranih. Če bi lahko, bi zaposlila kar vseh 10 kandidatov, ki so bili na razgovoru pri nas, ker je bil vsak od njih firmi potreben, zaposlili smo lahko žal le enega. in res si želim, da se enkrat povrne čas, ko bo lahko vsak od teh ljudi s kvalitetnimi znanji in sposobnostmi dobil priložnost, da jih nekje unovči. Srečno vsem, želela sem samo reči, da niso vsi delodajalci brezčutni manipulatorji, ampak je marsikomu tudi težko pri srcu, ko se mora odločiti, ne da bi bil prepričan, da se je odločil prav, in z vedenjem, da je bilo treba nekoga, ki bi bil morda odličen del ekipe, razočarati.
 
Mene pa zanima kako veš, da kandidat, ki ga je ravnatelj zaposlil nima vseh ustreznih pogojev? Ne moreš se kar pritožiti, če nisi popolnoma prepričan.

Pa še glede javnih del: moje mnenje je, da jih je glede na število brezposelnih še premalo. Običajno šole vzamejo kandidate (profesorje) z 7.stopnjo izobrazbe za izvajanje dodatne učne pomoči, tistim s 5. in 6. stopnjo pa dodelijo delo informatorja ipd. Sama bi tudi na njihova mesta raje razporedila brezposelne učitelje, ki jim je to morda edina "šansa", da dobijo neke izkušnje, vpogled v delo šole, pa čeprav ne neposredno skozi izvajanje pouka. Nekateri bi bili veseli tudi manj plačanega dela, samo da pridobijo nove izkušnje.
 
Pozdravljeni. Sama sem v situaciji: opravljen študij, opravljen storkovni izpit, službe pa nikjer, ker nimam vez in poznanstev. Kaj naj naredim? Tako kot Frucko tudi mene zanima kako lahko vem, da so izbrali nekoga, ki nima pogojev?
 
Jaz bi se obrnil na delovno inšpekcijo. Tako kot je napisal @gnusi v enem izmed njegovih komentarjev v eni drugi temi. Vsako delovno mesto je sistematizirano. Mislim, da če ustrezaš delovnim pogojem, si ravno pravi za izpolnjevanje delovnih zahtev in pomoje bi bil upravičen vsaj do razgovora.
 
Pa se je kdo od tukaj že dejansko pritožil? lebdim mogoče? Kam ste se torej pritožili? V letošnji sezoni lova na delovna mesta sem se namreč prijavila na številne razpise (izpolnjujem vse pogoje) in v nekaj primerih sumim predvsem na VIP (ja ja, veze in poznanstva), pa bi se rada pritožila. Ni fer, da ti pošljejo odgovor, "da ne izpolnjujete razpisanih pogojev", če pa jih!
 
@Tjaasaa ,

ejla, nisem se pritožil. Do sedaj še nisem poslal niti prošenj na šole, ker vedno zahtevajo strokovni izpit in že zaradi tega ne pošljem prošnje. Sam bi se obrnil na delovno inšpekcijo, če bi sumil, da "nekaj ni v redu".
 
Razgovori za zaposlitev so v zadnjem obdobju navadna farsa. Delodajalci jih imajo samo zato, da so pravno-formalno kriti. Bruh
 
Saj v bistvu jaz kot računalničar praktično že delam "preobrazbo". Veliko se samoizobražujem predvsem s pomočjo tujih portalov, tutorialov, hodim na tečaje, delavnice, tudi pedagoška srečanja z učitelji računalništva, spoznavam vedno novosti, nova učna gradiva, ... Seveda, kar je trenutno moja povezava s šolstvom, so v bistvu inštrukcije, ki jih ponujam za matematiko, računalništvo in kemijo. Ampak, bodite prepričani, da moraš precej dobro poznati učne načrte in učne metode tudi za inštrukcije. Čeprav, seveda ni isto, ko imaš na inštrukcijah posamezno, ali pa potem, ko jih imaš v razredu po 28. Pa praktično inštrukcije bom imel lahko celo življenje, četudi ne bom učil v šoli. Seveda verjamem, da bom nekoč nekdaj učil v šoli, ampak kakršna je trenutna situacija, se je treba drugače znajdit.

Jaz načeloma vedno gledam, da vse stvari, ki jih počnem, da mi bodo kdaj koristile v nadaljnjem življenju. Torej, mogoče ne danes in jutri, ampak bolj na daljši rok. Seveda se pa ta "preobrazba" ne zgodi iz danes na jutri ...
 
Bodite veseli, da vas vsaj povabijo na razgovor. Jaz imam vse: izkušnje, izobrazbo in strokovca in ne dobim niti odgovora, da sem zavrnjena. Kaj šele, da bi me povabili na razgovor...
 
Bliža se konec šolskega leta in nekaj šol je že objavilo prosta delovna mesta. Na mojem koncu in za mojo smer, žal še vedno nič.
Imam opravljeno pripravništvo, strokovni izpit, ter 1 leto izkušenj preko JD. Imam še nekaj malega izkušenj nudenja učne pomoči in izvajanja interesnih dejavnosti preko podjemne pogodbe in študentske napotnice.
Trenutni delodajalec me ne more zaposliti, saj zame preprosto ni prostega delovnega mesta. Smo majhna šola in nimam nobene opcije, da me kamorkoli "stisnejo", pa čeprav so bili z mano nadpovprečno zadovoljni - tako oni, kot otroci. Delala sem vse in še več, velikokrat sem delala samoiniciativno stvari, ki mi jih ne bi bilo potrebno.
Tako sem spet na začetku. Prosim za kak nasvet. Dogovorila sem se, da mi šola napiše priporočilo, kakšnih vez in poznanstev žal nimam. Imam samo nekaj izkušenj, formalne pogoje, voljo in kuverto s CV ter vsem kar spada zraven.
Naj pošiljam ponudbe na slepo? Zdi sem, da četudi bodo na kateri šoli rabili koga, bodo mogoče prej izbrali nekoga, ki so ga že videli v živo ali se z njim pogovarjali. Bodo sploh prebrali moj CV? Po drugi strani, pa mi tako vsaj ne bo potrebno poslušati očitkov v stilu: "kaj delaš tu, saj nimamo razpisa".
Je bolje poslati e-mail direkt ravnatelju ali poslati po navadni pošti?

Ali je vseeno bolje stopiti do ravnatelja osebno? Je pametno, da prej pokličeš in se najaviš za sestanek?

No, v idealnem svetu in okoliščinah, bi naredila tako: poklicala, prosila za termin, kdaj se lahko oglasim, se dobila z ravnateljem in se mu predstavila.
Ker pa so dandanes čudni časi, ne vem več kaj je bolje, kaj je slabše in kaj je še sploh primerno. Kakšen nasvet?
 
@Frucka, sama sem razmišljala zelo podobno kot ti. Čeprav sem trenutno še zaposlena, sem že med šolskim letom premišljevala o šolah, kamor bi se lahko šla osebno predstavit. In sem poslala mail ravnateljici, kjer sem nakazala, da razumem da ni razpisa, ampak bi se želela samo predstavit osebno in ji izročiti CV, če bodo morda v prihodnosti potrebovali koga (vem pa, da bodo prav kmalu). Seveda je odgovorila, da trenutno ne potrebujejo nikogar. Nočem pa preveč agresivno nastopat, niti mi ni v naravi to. Vem pa, da nekateri kar hodijo tečnarit po šolah in to ni nikomur všeč. Pri meni je še tako, da sem priseljena v novo okolje in je moja poklicna mreža, še relativno majhna. No, zase lahko povem še, da sem se kar dobro pozanimala o bodočih upokojitvah na šolah v mojem koncu ...in prav v vseh primerih je v ozadju po več oseb, ki čaka, da zapolni to mesto. Bodisi so to osebe, ki so delale pripravništvo na teh šolah, otroci ostalih zaposlenih na šoli, ... Ampak ne bom obupala! ;)
 
Hoj, zdaj sem bila na svojem prvem razgovoru za delo v šoli. Bilo je super.
Pripravila sem se tako, da sem si zamislila, kaj vse bi me lahko vprašali, nato pa sem si na ta vprašanja odgovorila (kar v word dokument). Nato sem pb. 3 ure pregledovala spletno stran šole in se poučila o njej - značilnosti, posebnosti (eko šola), ime ravnateljice sem si pogledala in zapisala. Pogledala sem si tudi aktualne tematike o šolstvu v novicah (trenutno sprememba šolskega sistema, ter si o tem izdelala mnenje), pogledala sem, kdo je minister za šolstvo (podobno vprašanje sem dobila na enem drugem razgovoru). Potem sem še poiskala na netu vprašanja, ki so ponavadi vprašana na razgovoru za delo v šolstvu, nanje odgovorila. ... Nato pa šla spat.

Nisem se nič stresirala - rekla sem si: Če bo, bo. Nič ne bom švicala ali se delala, da sem nekaj, kar nisem. To kar sem, je super. Dobra učiteljica bom. Sproščena bom na razgovoru.

Tega sem se tudi držala in razgovor je bil 100% odličen. Kramljali sva z ravnateljico kot dve stari prijateljici na kavi. Za nameček imava veliko podobnih interesov in pogledov na svet. Je pa pomagalo, da je ta gospa zelo sproščena in odprta.

Če oddajaš občutek, da si cel zategnjen in da NUJNO rabiš službo, to žal ljudi odbija. Samo ne iti v negativnem razpoloženju na razgovor, ker je to slaba popotnica. Treba je spustiti jezo, "da me nihče ne povabi na razgovor".

Pa srečno :)

PS - odgovora pa še nimam.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, Zanima me, kako je v praksi s tem, če si zaposlen kot svetovalni delavec za 16 ur...
Odgovori
0
Ogledi
702

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu