Prošnja za delo ni prispela pravočasno

Trenutno berete:
Prošnja za delo ni prispela pravočasno

Pridružen
26. okt 2015
Prispevki
10
Naziv
učitelj
Zavod
pef
Področje
  1. Osnovna šola
Živjo! Ne vem sicer, ali bom prav uvrstila tole vprašanje ... če ne, me pobarajte, da se "prestavim drugam" ;)

Torej moja situacija je sledeca:
prijavila sem se na razpis za spremljevalko gibalno oviranega ucenca, ki je trajal 4 dni (od torka do petka). Pismo sem oddala po posti nepriporoceno (za kar se še vedno krivim in tolcem po glavi!!!). Oddala sem ga v cetrtek zjutraj, ker sem prejsnje dni še cakala, da dobim potrdilo o nekaznovanosti. Ravnateljica me je imela namen sprejeti, ne glede ne ostale prosnje. Pismo v casu razpisa ni prislo na šolo in ravnateljica mi je sicer vljudno in uradno odpisala, da me žal ne more sprejeti, ker moje prošnje ni prejela pravocasno, torej v casu razpisa.

Zanima me: imam kakšno moznost, da se zagovarjam v smislu, da je pomemben datum, ko je bilo pismo oddano in ne, ko so ga prejeli. Kako je s tem? Ali mislite, da je bolje, da umolknem, saj sem si navsezadnje le sama kriva, da sem izgubila enkratno in neponovljivo možnost za delo, ker pošte nisem oddala prej.

Hvala za odgovore in prosim za razumevanje :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Živjo! Ne vem sicer, ali bom prav uvrstila tole vprašanje ... če ne, me pobarajte, da se "prestavim drugam"
Če niste prepričani, je najbolje odpreti novo temo.

Sicer pa težko karkoli v vašem primeru naredite. Prošnja ni prispela pravočasno, tudi šola ne more kaj dosti narediti. No, lahko se razveljavi razpis, če ni prijavljenega kandidata z ustreznimi pogoji in se na novo objavi.
 
Na tvojem mestu bi poklicala pop tv in dala šolo v medije, ker pa res ni pošteno, da je ravnateljica nameravala zaposliti tebe in ignorirati ostale prošnje, potem pa obljube ni izpolnila. To sploh ni pošteno.

p.s.: Upam, da ste razbrali moj sarkazem.
 
Mislim, da se lahko sklicujete na zakon o splošnem upravnem postopku.....
68. člen

(1) Vloga je vložena pravočasno, če jo pristojni organ prejme, preden izteče rok. Če je vloga poslana po elektronski poti, se šteje za pravočasno, če jo je pred iztekom roka prejel informacijski sistem organa ali informacijski sistem za sprejem vlog, vročanje in obveščanje.

(2) Če se vloga pošlje priporočeno po pošti, se za dan, ko je organ prejel vlogo, šteje dan oddaje na pošto.
 
Po datumu na žigu se lahko vidi, da je bilo oddano v roku.
 
Po datumu na žigu se lahko vidi, da je bilo oddano v roku.

To drži, morali bi upoštevati žig z datumom na kuverti, a ker ni bilo poslano priporočeno, nimaš nobenega dokaza o tem, kdaj si ga poslala, oni pa lahko rečejo, da so ga dobili v ponedeljek, ker kuverte (z žigom za dokaz) že dolgo nikjer več ni. Žal nimaš kaj storiti. Morda je pa obljubila še veliko drugim, pa je potem izgovor bil povsem pri roki. Takih je veliko. Žal.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 16. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
56
  • Članek
V luči izzivov razvoja novih tehnologij in bodočih kadrov na področju geodezije sta Fakulteta za...
Odgovori
0
Ogledi
60
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje objavlja poziv za napotitev na delo v evropskih šolah z...
Odgovori
0
Ogledi
229
  • Članek
Agencija je zaključila projekt priprave animacijskih filmov, ki predstavljajo naše ključne...
Odgovori
0
Ogledi
120
  • Članek
V vzgoji in izobraževanju si želijo, da bi bili tudi vzgojitelji in učitelji izvzeti iz...
Odgovori
1
Ogledi
497
  • Članek
Urad za mladino je v sodelovanju s partnerji Mladinski svet Slovenije, Mreža MaMa, Nacionalna...
Odgovori
0
Ogledi
319
  • Članek
Inštitut Danes je nov dan išče strokovnjake_inje s področja digitalne suverenosti, ki bi...
Odgovori
0
Ogledi
210

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu