Prof. razrednega pouka in poklicni tečaj iz predšolske vzgoje ALI izpopolnjevanje iz pred. vzgoje

Trenutno berete:
Prof. razrednega pouka in poklicni tečaj iz predšolske vzgoje ALI izpopolnjevanje iz pred. vzgoje

Pridružen
30. sep 2012
Prispevki
18
Področje
  1. Osnovna šola
Živjo :)

Mene pa zanima, kaj od tega (poklicni tečaj ali izpopolnjevanje iz predšolske vzgoje) bi bilo bolje narediti.
Iz Zakona o vrtcih je razvidno, da lahko delo pomočnika vzgojitelja in delo vzgojitelja, opravlja kdorkoli ima naziv profesor in srednjo strokovno izobrazbo, z opravljenim izpopolnjevanjem pa si lahko vzgojitelj in ne pomočnik, predvidevam. Popravite me, če se motim.

Kako pa je s tem v praksi? V objavah delovnih mest, sem seveda zasledila srednja strokovna izobrazba pri pomočnikih vzgojitelja, pri delovnem mestu vzgojitelja pa ne. Enako nisem nikjer zasledila izpopolnjevanja iz predšolske vzgoje.

Kaj bi vi rekli na vse to :)?

Hvala in lep pozdrav.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljena,

delo pomocnika vzgojitelja lahko opravlja kdor ima zakljuceno srednjo poklicno solo za pom.vzg in kdor ima narejeno splosno maturo + opravljen poklicni tecaj za pom.vzg.
Vzgojitelj pa mora imeti koncaan fax na predsolski.
 
Živjo

Ni res, da moraš imeti končan fax iz predšolske vzgoje. Vzgojitelj si lahko tudi če imaš končano smer razredni pouk in se nekatere druge... in imas srednjo strokovno izobrazbo iz predšolske vzgoje tj. poklicni tečaj, ki ga omenja tjenko.

Tudi sama zakljucujem studij na 2.stopnji - razredni pouk in razmišljam, da bi se septembra vpisala na omenjen poklicni tecaj, saj imam čas v absulventskem letu to opraviti. Škoditi nam ne mora, po mojem mnenju je le ena možnost zaposlitve več. Tako bi kasneje lahko opravljala delo pomočnika, vzgojitelja ali učitelja... kako je v praksi s tem ne vem, zakon pa to dovoljuje...
 
Hotela sem povedati, da za vzgojitelja ni dovolj samo srednja sola.

Živjo

Ni res, da moraš imeti končan fax iz predšolske vzgoje. Vzgojitelj si lahko tudi če imaš končano smer razredni pouk in se nekatere druge... in imas srednjo strokovno izobrazbo iz predšolske vzgoje tj. poklicni tečaj, ki ga omenja tjenko.

Tudi sama zakljucujem studij na 2.stopnji - razredni pouk in razmišljam, da bi se septembra vpisala na omenjen poklicni tecaj, saj imam čas v absulventskem letu to opraviti. Škoditi nam ne mora, po mojem mnenju je le ena možnost zaposlitve več. Tako bi kasneje lahko opravljala delo pomočnika, vzgojitelja ali učitelja... kako je v praksi s tem ne vem, zakon pa to dovoljuje...
 
Živjo :)

Mene pa zanima, kaj od tega (poklicni tečaj ali izpopolnjevanje iz predšolske vzgoje) bi bilo bolje narediti.
Iz Zakona o vrtcih je razvidno, da lahko delo pomočnika vzgojitelja in delo vzgojitelja, opravlja kdorkoli ima naziv profesor in srednjo strokovno izobrazbo, z opravljenim izpopolnjevanjem pa si lahko vzgojitelj in ne pomočnik, predvidevam. Popravite me, če se motim.

Kako pa je s tem v praksi? V objavah delovnih mest, sem seveda zasledila srednja strokovna izobrazba pri pomočnikih vzgojitelja, pri delovnem mestu vzgojitelja pa ne. Enako nisem nikjer zasledila izpopolnjevanja iz predšolske vzgoje.

Kaj bi vi rekli na vse to :)?

Hvala in lep pozdrav.


Pozdravljeni :)

Imam enako vprašanje kot tjenko, zanima me torej, ali ima kdo izkušnje z zgoraj navedenim vprašanjem - torej, ali je bolj smiselno opraviti poklicni tečaj ali izpopolnjevanje iz predšolske vzgoje (na fakulteti), če imam naziv univerzitetni profesor razrednega pouka?

Hvala za odgovore in lep pozdrav :)
 
Študijski program za pedagoško izpopolnjevanje iz predšolske vzgoje program€ 1.934,62
cenik za šolsko leto 2019/2020
 
Slučajno sem naletel na ta chat... V bistvu je tako...

Kot diplomiran vzgojitelj lahko delaš z vsakim faksom, le tečaj moraš imeti opravljen. Torej maturo in predšolske vzgoje. Pri nas je veliko ljudi tako delalo. Imeli smo od zgodovinarjev, jezikoslovcev, športnikov....

Kr pogumno vsem 😉
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Nadarjeni ali ne, vsi otroci in mladostniki odraščajo in vsi imajo pravico odraščati v zdravem...
Odgovori
0
Ogledi
104
  • Članek
Profesor na Fakulteti za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani prof. dr. Tomaž Prosen je...
Odgovori
0
Ogledi
373
  • Članek
V združenju ravnateljev nasprotujejo uvedbi obveznega pouka drugega tujega jezika v zadnji...
Odgovori
0
Ogledi
70
  • Članek
V Združenju ravnateljev in pomočnikov ravnateljev predlagane rešitve v osnutku nacionalnega...
Odgovori
0
Ogledi
87
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je objavilo Povabilo šolam k oddaji prošenj za...
Odgovori
0
Ogledi
304
  • Članek
Dijake in učenci začenjajo novo šolsko leto. Kljub temu da je bilo v avgustovskih ujmah...
Odgovori
0
Ogledi
297
  • Članek
Obseg pouka je pomemben dejavnik učnega procesa učencev. Rezultati različnih raziskav so...
Odgovori
0
Ogledi
255

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu