Pravni nasvet Priznavanje prakse

Trenutno berete:
Pravni nasvet Priznavanje prakse

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
3. jul 2013
Prispevki
1
Področje: Drugo

Pozdravljeni,
vpisana sem v redni podiplomski študij (2.stopnja) pedagoške smeri.
pred tem sem več let poučevala v oš. Praktično usposabljanje v oš, ki ga študentje opravljajo v dodiplomskem študiju, mi je bilo priznano (s strani dveh profesoric - dva različna predmeta (uvajalna in pedagoška praksa)) . V podiplomskem programu pa je praksa v srednji šoli in je profesorica (ki ni ena izmed omenjenih, pravzaprav je asistentka) mnenja, da je potrebno vseeno opravljati prakso. Če si že bil zaposlen v šolstvu več kot 6 mesecev, ti ni treba oz. sploh ne moreš opravljati pripravništva, zato se mi zdi nesmiselno opravljati strnjeno 3 tedensko prakso na s. šoli.

Prosim za vaše mnenje,
hvala in lepe praznike,
Urša


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pravni odgovor na vprašanje bo prilepil administrator. Več o tem...

Sledite vprašanjem tudi na Advokado profilu Mladi učitelj

Kako deluje sistem pravnih nasvetov?
*opomba: za verodostojnost in pravno podlago odgovora ne odgovarjamo!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odgovor je prispevalo spletišče Advokado: http://www.advokado.si/vprasanje/345/priznavanje-prakse/
-----

Pozdravljeni,

delovne izkušnje in pripravništvo žal ne igrata vloge pri študiju, razen če pravila izobraževalne ustanove izrecno določajo, da se vam priznavajo. Če takšna pravila za priznavanje izkušenj in znanj ne obstajajo, sta se profesorici odločili zgolj na podlagi lastne presoje, da vam izkušnje priznata, kar je njuna svobodna odločitev, enako kot je svobodna odločitev asistentke.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Predstavljamo letošnji Novičnik Centra za mobilnost in evropske programe izobraževanja in...
Odgovori
0
Ogledi
319
  • Članek
CMEPIUS predstavlja svoj letošnji Novičnik – tokratni na temo digitalnega prehoda. V njem so iz...
Odgovori
0
Ogledi
149

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu