Priznanje točk za napredovanje

Trenutno berete:
Priznanje točk za napredovanje

Pridružen
29. sep 2018
Prispevki
4
Spoštovani,

v skladu z zakonodajo pripadajo točke za napredovanje v naziv glede na obseg izobraževanja, ki je bilo objavljeno preko Katisa.

Če izobraževanje ni bilo objavljeno preko Katisa, se točke za izobraževanje upoštevajo, če ima izobraževalna vsebina povezavo z vzgojno-izobraževalnim delom, ki ga učitelj opravlja. V tem primeru je potrebno priložiti še neke dodatne zadeve.

Zdaj pa mene zanima nekaj: sem mentor šolske skupnosti in šolskega parlamenta na naši šoli. Dvakrat sem se udeležil izobraževanja na to temo. Kolegice so mi povedali, da jim pri napredovanju v nazive na ministrstvu niso upoštevali teh izbraževanj. Meni pa ni jasno, zakaj. Ali ni vodenje šolske skupnosti in šolskega parlamenta del VI-dela?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Kako to mislite? Izobraževanje je izvajala Zveza prijateljev mladine Slovenije. Trajala so pa prvo leto 12 in drugo leto 9 ur (Gospodarsko razstavišče LJ.). Gre za izobraževanje, na katerem smo izvedeli, kakšne spremembe prinaša novo šolsko leto pri organizaciji šolskih parlamentov, kako graditi avtoriteto pri učencih, kako odkrivati raznolikost pogledov in katere knjige so lahko izhodiše za pogovor v času srečevanj šolske skupnosti in šolskih parlamentov. Nato pa še o gradnji pozitivne klime v šoli in predlogih za načrtovanje aktivnosti šolskega parlamenta.
 
ZPM Slovenije je že povedal, da točke lahko uveljavljamo za napredovanje, samo problem je ministrstvo, ki potem (baje) to zavrne. Tudi sam ne razumem, zakaj. Edino, če menijo, da dejavnosti šolske skupnosti in šolskega parlamenta ne spadajo pod vzgojno-izobraževalno delo. Pa tudi to mislim, da ni res. Kaj svetujete, če bo zavrnjeno?
 
Pozdravljeni,

zanima me, ali so vam izobraževanje upoštevali za napredovanje oz. kaj ste ugotovili? Tudi sama sem bila 2 leti na izobraževanju, vendar nimam potrdila - bi ga pa potrebovala.

Upam, da je tema še aktualna ...
 
Pozdravljeni,

zanima me, ali so vam izobraževanje upoštevali za napredovanje oz. kaj ste ugotovili? Tudi sama sem bila 2 leti na izobraževanju, vendar nimam potrdila - bi ga pa potrebovala.

Upam, da je tema še aktualna ...
Pozdravljena, zanima me kako si to na koncu rešila? Tudi sama imam par izobraževanj, ki niso točkovane.

Najlepša hvala za odgovor.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Z Zavoda RS za šolstvo obveščajo, da so se s torkom, 31. 10. 2023, ob 00.00, začele prijave na...
Odgovori
0
Ogledi
273
  • Članek
Državna tekmovalna komisija za tekmovanje s področja slovenščine nedavno objavila Skupna...
Odgovori
0
Ogledi
484
  • Članek
Na razstavišču Celjskega sejma je bil med 13. in 17. septembrom 2023 55. Mednarodni sejm obrti...
Odgovori
0
Ogledi
288
  • Članek
Znane so prednostne naloge za evropsko jezikovno priznanje za obdobje 2023-2024: Podpora novo...
Odgovori
0
Ogledi
380
  • Članek
Jožica Frigelj je postala učiteljica leta 2023. Pravi, da opravlja najlepši poklic na svetu...
Odgovori
0
Ogledi
241
  • Članek
Točno mesec dni po odprtju prvih 62 Digi info točk Ministrstvo za digitalno preobrazbo odpira...
Odgovori
0
Ogledi
222
  • Članek
Izobraževanju in usposabljanju ter širjenju vedenja o neštetih koristih uporabe digitalnih...
Odgovori
0
Ogledi
130

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu