Pripravništvo

Trenutno berete:
Pripravništvo

Odg: Pripravništvo

30 nastopov od tega jih mora biti 5 pred ravnateljico.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Pripravništvo

Ali je potrebno vse potem oddati za strokovni izpit ali le ob koncu pripravnistva
 
Odg: Pripravništvo

Jaz sem za nastop, ki sem ga imela pred ravnateljico, pripravo oddala ravnateljici, za ostale nastope priprave oddajam mentorici, ki jih potem pregledala in pokomentira, kaj je super, v redu, zadovoljivo, kaj se da izboljšati.
Na strokovnem izpitu imajo tiste priprave, ki so bile narejene za nastope pred ravnateljico.
 
Odg: Pripravništvo

V redu hvala za odgovor. Kaj pa je potrebno oddati na koncu priprav.istba?kaj je s tem dnevnikom?alu to kot razredni ucitelji pisemo?in kako naj bi to izgledalo ce kdo mogoce ve.
Lp
 
Odg: Pripravništvo

Pozdravljeni!

Zanima me, kakšni so kriteriji za izbiro primernega mentorja. Želela bi si opravljati pripravništvo pri učitelju, ki uči že več kot dvajset let. Tedaj so opravljali Pedagoško akademijo. Ali je to ustrezen mentor?

Hvala za odgovor in lep pozdrav vsem.
 
Odg: Pripravništvo

V času pripravništva ima pripravnik mentorja, določi pa ga ravnatelj izmed strokovnih delavcev zaposlenih v vzgojno-izobraževalnem zavodu, ki opravljajo delo, za katero se pripravnik usposablja, in ima na področju vzgoje in izobraževanja pridobljen naziv svetnik ali svetovalec oziroma najmanj tri leta naziv mentor.
(vir: MIZKŠ)

Naslednje je iz pravilnika za strokovni izpit, ampak mislim, da velja tudi za pripravništvo (natančneje pa seveda mora vedeti vsak ravnatelj):
Mentor je lahko tudi strokovni delavec, ki si ne more pridobiti naziva v skladu s pravilnikom, ki ureja napredovanje strokovnih delavcev v vzgoji in izobraževanju v nazive, če ima najmanj 5 let delovne dobe na področju vzgoje in izobraževanja.
 
Odg: Pripravništvo

Pozdravljeni!

Moja situacija je sledeča ... 3 mesece sem opravljala volontersko pripravništvo, nakar so me v isti šoli zaposlili za določen čas (nadomeščanje porodniške). Sprašujem se, ali se v tem primeru meseci pripravništva in delovnega razmereja seštevajo, kot pogoj za pristop k strokovnemu izpitu?

Hvala za vaša mnenja že v naprej! LP
 
Odg: Pripravništvo

S pripravništvom sem začela konec januarja do začetka maja in takoj nadaljevala z zaposlitvijo za 12 mesecev. Torej, zanima me, ali se mi meseci pripravništva in zaposlitve seštevajo skupaj, glede na to, da smo pripravništvo prekinili razadi zaposlitve? S katerim mesecem smem opravljati strokovni izpit?

Lep pozdrav.
 
Odg: Pripravništvo

Mislim, da bi se lahko upoštevali in po tem takem bi se lahko prijavili po šestih mesecih (pri vas gledano od konca januarja). Morda pa se za točno informacijo raje obrnete direktno na MIZŠ:

Kontaktna oseba: Valerija Jenko

tel.: (01) 400 52 46

e-pošta: [url=mailto:[email protected]][email protected][/url]

Če nam sporočite, kako se bo izšlo, vam bom zelo hvaležen ;)
 
Odg: Pripravništvo

K prijavi na razpis pripravniških mest je potrebno poleg ostalih obrazcev priložili tudi 2 "dokazili" - izjava, da kandidat ni pravnomočno obsojen... in da kandidat išče prvo zaposlitev...?
Je potrebno ti dokazili pridobiti na sodišču oz. na Zavodu za zaposlovanje? Imam prav?
 
Odg: Pripravništvo

Ne vem, kam naj napišem svoje vprašanje, zato bom kar tukaj ... Nisem delala pripravništva, na šoli sem po pogodbi zaposlena za 4 mesece. Ali lahko grem na strokovni izpit?
Kaj je treba priložiti prijavi za strokovni izpit - pogodbo ali ravnateljev podpis, da si delal 6 mesecev?
 
Odg: Pripravništvo

Ne, ne moreš iti na strokovni izpit. Delati moraš vsaj šet mesecev na ustreznem delovnem mestu, da se lahko prijaviš. Prijavi moraš priložiti oboje, pogodbo in izpolnjeno prijavnico z ravnateljevim podpisom.
 
Odg: Pripravništvo

Se pravi, da si moram potem najt še nekje 2 meseca, ne? In potem lahko to pokrpam (4 mesece nekje + 2 meseca drugje)?
 
Odg: Pripravništvo

Še dva meseca moraš delati na ustreznem delovnem mestu, bodisi v tej ali v drugi instituciji.
 
Odg: Pripravništvo

Hvala za info! Še eno vprašanje: kako pa je glede zaposlitve za polovični ali petinski delovni čas? Recimo, da sem zaposlena 4 mesece za 50 % in potem preostali čas do konca šolskega leta za 20-30 %?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, imam vprašanje glede pedagoško-andragoške izobrazbe. Trenutno namreč opravljam...
Odgovori
0
Ogledi
523
  • Vprašanje
Zdravo, imam nekaj nejasnosti glede pripravništva. 1. Glede ur, potrebnih za pristop k...
Odgovori
0
Ogledi
1.213

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu