Pripravništvo v šolstvu

Trenutno berete:
Pripravništvo v šolstvu

Pridružen
6. maj 2017
Prispevki
1
Naziv
Profesorica matematike in računalništva
Zavod
/
Področje
  1. Osnovna šola
  2. Poklicne in strokovne šole
Pozdravljeni,

sem prebirala po tem forumu, vendar nisem dobila konkretnega odgovora na spodaj zastavljeno vprašanja. V kolikor je bila ta tema že odprta, se opravičujem. Bi v tem primeru prosila za kakšno povezavo, da dostopa, da si preberem.

In sicer me zanima sledeče: Kako lahko pridem do pripravništva in kasneje do strokovnega izpita na področju vzgoje in izobraževanja ??

Vem, da je ena izmed možnosti preko prijave na razpisu - teh razpisov ("Javni razpis za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja") je do sedaj bilo že nekaj. Ali lahko v maju ali juniju pričakujmo še kakšne razpis iz tega naslova?

Ena možnost je verjetno, da te šola zaposli. Vendar v tem primeru moraš verjetno imeti veliko sreče (in poznanstev). Namreč glede na objavljene razpise za prosto delovno mesto, je v vseh zasledenih primerih, pogoj za prijavo opravljen strokovni izpit...

Prosila bi za nasvet, če obstaja še kakšna druga možnost za opravljanja pripravništva?

Zahvaljujem se za vsako povratno informacijo.

Lep pozdrav,
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,

ena od možnosti kako pridobiti vsaj nekaj ur je ta, da opravljate usposabljanje na delovnem mestu- mladi. Pogoj je le ta, da ste vsaj 3 mesece prijavljeni na Zavodu za zaposlovanje v evidenci brezposelnih oseb in stara do 29 let. Povprašajte vašo svetovalko, če ste prijavljeni. Žal pa sem pred nekaj dnevi zasledila, da so za vzhodno Slovenijo sredstva že porabili in usposabljanje ni možno, tako da je trenutno ta možnost odprta le, če ste iz zahodnega dela Slovenije.
Se pa te ure, ki jih opravite v času usposabljanja vse štejejo v kvoto, ki je potrebna za prijavo na strokovni izpit.

Prizna se Vam tudi 1/3 ur pedagoške prakse, največ 80 ur pa vam lahko priznajo, če ste opravljala katerokoli drugo dejavnost z namenom vzgoje in izobraževanja, če imate potrdilo, da ste to opravili.
Vse je lepo razloženo tudi na spletni strani ministrstva, lahko pa pokličete tudi gospo Kaučič, ki prijazno odgovori na vsako vprašanje.
Upam, da Vam bo odgovor v pomoč.


Lep pozdrav
 
Kdaj pričakovati nov razpis (Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja)?

Lep pozdrav.
 
Pozdravljeni
Pisala sem na Mladinski svet slovenije in mi je ga.Tanja sledeče odgovorila "
Pozdravljena,
tole sem do sedaj že slišala kar velikokrat-da ne morete priti do pripravništva in da ste brez strokovnega izpita totalno nekonkurenčni na trgu delovne sile-brez strokovnega izpita ne morete dobiti zaposlitve a do pripravništva pa tudi ne morete priti. Zato vam predlagam sledeče- Pomislila sem, da ne bi bilo slabo, da se na nek način združite vsi s tovrstno težavo. Da mogoče naredite vsaj kakšno stran na FB, pripravite kakšno peticijo za ministrstvo. Mi vas lahko podpremo, vendar bi se vsaj na nek način morali izpostaviti mogoče tudi preko medijev.
Lep pozdrav Tanja"
To je bil odgovor in mislim da bi sedaj bil res cas ker se delajo prav norca iz nas na ministerstvu za šolstvo...
Kaj pravite-predlogi?
Na FB-pa že obstaja stran "pripravništvo in opravljanje strokovnega izpita za pedagoške smeri" in tukaj bi se morali povezat
 
Pozdravljeni.

Mene pa zanima, če bi lahko ure za pripravništvo pridobila preko slednjega razpisa: PROJEKTNO DELOVNO MESTO - ASISTENT ZA DELO Z OTROKI S POSEBNIMI POTREBAMI V VZGOJNO IZOBRAŽEVALNIH ZAVODIH. Po poklicu sem namreč prof. lik. umetnosti, zaposlena pa bi bila v vrtcu preko omenjenega razpisa - opravljala bi delo spremljevalke. Ima kdo podoben primer? Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem...
 
Pozdravljeni.

Mene pa zanima, če bi lahko ure za pripravništvo pridobila preko slednjega razpisa: PROJEKTNO DELOVNO MESTO - ASISTENT ZA DELO Z OTROKI S POSEBNIMI POTREBAMI V VZGOJNO IZOBRAŽEVALNIH ZAVODIH. Po poklicu sem namreč prof. lik. umetnosti, zaposlena pa bi bila v vrtcu preko omenjenega razpisa - opravljala bi delo spremljevalke. Ima kdo podoben primer? Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem...

Zdravo!
Delo spremljevalke ne ustreza stopnji izobrazbe učitelja, zato se ti te ure ne priznajo. Vsaj meni se niso.
 
Pozdravljeni
Zanima me nekaj glede pripravništva.
Letos sem končala srednjo šolo za pomočnico vzgojiteljice. Zdaj bi pa rada to delo opravljala in me zanima kako je zdaj glede pripravništva. Kam se moram to obrnit al moram to v kakšen vrtec it ali moram na ministrstvo?
Zelo bom vesela odgovorov in informacij
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, imam vprašanje glede pedagoško-andragoške izobrazbe. Trenutno namreč opravljam...
Odgovori
0
Ogledi
501
  • Vprašanje
Zdravo, imam nekaj nejasnosti glede pripravništva. 1. Glede ur, potrebnih za pristop k...
Odgovori
0
Ogledi
1.144
  • Članek
Nacionalna agencija RS za kakovost v visokem šolstvu obvešča, da je njihov nekdanji sodelavec...
Odgovori
0
Ogledi
201
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija so v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
165
  • Članek
Kadrov v šolstvu bo v prihodnje primanjkovalo še bolj kot zdaj. Vpis na pedagoške smeri se ne...
Odgovori
1
Ogledi
323
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in...
Odgovori
0
Ogledi
164
  • Članek
Digitrajni učitelj je inovativni projekt, ki dviguje kompetentnost strokovnih delavcev v...
Odgovori
0
Ogledi
381

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu