Pripravništvo pomočnica vzgojiteljice

Trenutno berete:
Pripravništvo pomočnica vzgojiteljice

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
23. jan 2014
Prispevki
17
Naziv
pomočnica
Zavod
nisem zaposlena
Področje
  1. Vrtec
Živjo,

mene pa zanima ali kaj veste kaj pomeni tistih 30 nastopov, ki so omenjeni v pravilniku? Sem mislila, da jih je potrebno opraviti samo pet. Pa še nekaj me zanima... ali je potrebno pisati dnevnik ali ne? Jaz ga zaenkrat ne pišem.

Hvala za kakršno koli pomoč.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Vsaj 30 nastopov moraš opraviti pred mentorico v času opravljanja pripravništva. Tistih 5 pa narediš pred mentorico in ravnateljico, priprave od teh 5ih pa priložiš prijavnici za strokovni izpit...

Glede dnevnika... Sem slišala zelo različne informacije. Jaz ga zaenkrat pišem...
 
Pozdravljeni,

jaz tudi pišem dnevnik, ker ga bojda moramo. Kaj pa nastope lahko izvajamo tudi v kateri drugi starostni skupini, ni nujno, da v tisti, ki jo ima tvoja mentorica? Mora biti vedno pri nastopu prisotna mentorica ali je lahko samo tista druga vzgojiteljica od druge skupine?
 
Jaz bom tistih pet nastopov, kjer je zraven tudi ravnateljica, imela v vseh starostnih skupinah. En nastop celo v drugi enoti.
 
Meni so rekli,da ne rabim pisat dnevnika. Mi je pa cudno to,da sem ze prvi dan svojega volonterskega pripravnistva pricela v drugi skupini kot je moja mentorica,in bom tam vse dokler ne pride pomocnica iz bolniske. Se vam zdi to prav? Jaz sem sicer vesela vec razlicnih izkusenj ampak kako bo pa potem ko me bo mogla mentorica oceniti? Kaj bo ocenjevala,ce se skoraj da besede nisva spregovorili. Prosim za vasa mnenja,kaj bi vi storili na mojem mestu?
Zanima me tudi ali veste kako je z bolnisko odsotnostjo,en dan sem bila odsotna,saj sem zbolela. Kaj morem preinesti? Hvala lp
 
Teoretično ni prav, da si v drugi skupini, sploh pa da nadomeščaš delavko na bolniški, v praksi pa je to drugo.
Jaz bom naprimer v vsaki skupini po dva dni, da spoznam cel vrtec, nato pa se vrnem k moji mentorici in tam zaključim pripravništvo.
Mene pa zanima, če ste mogoče dobili kakšen program po katerem se usmerjate, oz. če je vaša mentorica prejela kakšna navodila?
Hvala LP
 
Jaz sem s pripravništvom že pri koncu in vam lahko povem, da so pravila eno, praksa pa drugo. Vedno, ko je bila kaka bolniška odsotnost, sem jaz nadomeščala... Glede dnevnikov: ja moraš jih pisati - jaz sem imela kar vsak dan razpredelnico (tako kot jo imamo na panoju v vrtcu) in sem sproti vpisovala dejavnosti... Glede 30 nastopov sem tudi imela razpredelnico in vpisala samostojne nastope - tu ni bilo problema, saj sem takoj začela samostojno delo... Vse je v redu, le ko je plačilni dan, me malo potare, saj opravljam volontersko pripravništvo. :( To se mi zdi tako izkoriščanje, da vam ne moram povedati, a kaj ko v naši ljubi deželi, ne moreš drugače do strokovnega izpita! Jaz ga imam drug teden.
lp
 
Tudi jaz opravljam pripravništvo za vzgojiteljico. Mene moja mentorica ne pušča veliko same z otroki v igralci, saj to naj ne bi bilo dovoljeno. V tem vrtcu sem že bila zaposlena kot pomočnica, otroke sem prejemal in tudi zapirala vrtec. Zdaj pa tako vse strogo :S Tudi ko rabijo pomoč v kateri skupini, more it njena pomočnica in ne smem iti jaz :S To mi je tako čudno ko sem tam pa ne smem it drugim pomagat, češ da sem pripravik in se pripravljam na strokovnega. Res da bom nastope zelo hitro opravljala, saj mi samo dva meseca manjkata za strokovnega :)
 
js sm klicala gospo Valerijo in mi je povedala, da je dnevnik potrebno pisati in tudi teh 30 nastopov je potrebno opraviti.
 
Pozdravljeni,

kako ste kaj zadovoljne z mentorico? Jaz sploh nisem. Ni me niti seznanila s pomembnimi stvarmi, pričakuje pa, da jih upoštevam in celo glas povzdigne nad mano. Imate podoben primer in se kaj zagovorite ali ne? Jaz več nisem mogla biti tiho in sem se zagovarjala ampak je boljše biti tiho. Kako imate urejeno s hrano? Jeste v vrtcu? Če ne govorite vedno pravilno slovensko (npr. da se včasih spozabiš in poveš kaj po štajersko) vam komplicirajo? Nadomeščala sem že veliko odsotnih delavk, kar me sploh ne moti. Moti me pa njen odnos. Bom pa nekje po 3 dni v drugih skupinah, tako da bom spoznala njihov način dela in različne starosti otrok.
 
Jaz sem z mentorico zelo zadovoljna, sma že včasih skupaj delali :) ta teden začnem z nastopi tako da bom se počasi prijavila na strokovnega :)
 
po dobrem mesecu imate že prve nastope'

Vso srečo vam želim!!!
 
Ja jaz sem že začela z nastopi, ker se lahko že v sredini aprila prijavim na strokovnega, saj sem že bila skoraj pet mesecev zaposlena in se mi to upošteva :) vso srečo vsem
 
Do zdaj sem imela tri nastope. Jutri imam nastop iz gibanja, po praznikih pa še iz jezika:) Pomočnica ravnateljice me je prišla gledat samo na en nastop od treh. Po vsej verjetnosti pride tudi jutri. Ko je prišla gledat nastop se je tako vsedla, da je jaz nisem vidla in da je tudi otroci niso gledali. Po nastopu smo se pogovorile in je povedala, kaj bi lahko izboljšala ali spremenila in kaj je bilo še posebaj dobro izpeljano. Tu ni nekega strogega ocenjevanja, da bi ti rekla, da nisi naredla. Naša pomočnica ravanateljice je rekla, da se zaveda, da ne moremo obvladat, saj določene stvari pridejo z leti izkušenj. Ko sem nastop izpeljala samo pred mentorico, mi pač samo ona povedala, kaj bi lahko spremenila mogoče.

sonce_rumeno ti si že začela z pripravništvom? kak se ti zdi? si zadovoljna?
 
Živjo! Baje je s tem volonterskim pripravništvom na novo to, da mentorji pišejo program pripravništva. A kdo ve kaj več o tem? Moja mentorica namreč ne ve najbolje, kako se te stvari lotit. Ima kdo morda celo kak primer?
 
Tudi jaz opravljam pripravništvo za vzgojiteljico. Mene moja mentorica ne pušča veliko same z otroki v igralci, saj to naj ne bi bilo dovoljeno. V tem vrtcu sem že bila zaposlena kot pomočnica, otroke sem prejemal in tudi zapirala vrtec. Zdaj pa tako vse strogo :S Tudi ko rabijo pomoč v kateri skupini, more it njena pomočnica in ne smem iti jaz :S To mi je tako čudno ko sem tam pa ne smem it drugim pomagat, češ da sem pripravik in se pripravljam na strokovnega. Res da bom nastope zelo hitro opravljala, saj mi samo dva meseca manjkata za strokovnega :)

Hej! To se mi zdi malo čudno, ker po zakonu lahko delaš sama.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Pozdravljeni, imam vprašanje glede pedagoško-andragoške izobrazbe. Trenutno namreč opravljam...
Odgovori
0
Ogledi
501
  • Vprašanje
Zdravo, imam nekaj nejasnosti glede pripravništva. 1. Glede ur, potrebnih za pristop k...
Odgovori
0
Ogledi
1.145
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.626

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu