Pripravništvo po 29. letu

Trenutno berete:
Pripravništvo po 29. letu

Pridružen
4. jan 2019
Prispevki
23
Naziv
univ. dipl. bohemistka in prof. geografije
Nazadnje urejeno:
Lepo pozdravljeni,

a je tu še kdo, ki je starejši od 29 let in se želi prijaviti na opravljanje pripravništva v šolstvu? Zadnji razpisi, ki sem jih spremljala, so pripravljeni le za osebe do 29. leta starosti. Kaj storiti, ko si starejši? Se da priti do pripravništva mimo tega? Hvala za odgovore. EvaGaja
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Sama sem sicer stara 29 vendar sem uspela pridobiti dovolj ur za opravljanje strokovnega izpita z usposabljanjem na delovnem mestu. Sicer je to tudi za mlade do 30 a mislim, da še je eno takšno usposabljanje za starejše od 30. Je treba spremljati stvari na zavodu. Sem pa imela najprej usposabljanje za 3 mesece, ker še nisem imela delovnih izkušenj, nato sem se zaposlila za 5 mesecev (ne v šolstvu) in nato sem uspela dobiti še enkrat usposabljanje za 2 meseca. Pridobila sem dovolj ur, da sem se prijavila na strokovni izpit. Na pripravništvo oz. razpis za prvo zaposlitev pa sploh nisem računala, ker je zelo težko priti zraven. Je treba poskusiti drugače. Lp
 
Jaz sem klica na ministrstvo. Gospa mi je rekla, da se lahko prijaviš, četudi si že dopolnil 29 let. Pogoj je, da na dan sklepa pogodbe, tj. 1. 4. 2019, nisi star 30 let.
 
Na ministrstvu za šolstvo sem vprašala, če se opravljanje dela v oddelku podaljšanega bivanja ali vzgojitelja v dijaškem domu, lahko uveljavlja za pristop k strokovnemu izpitu iz VIZ. Odgovor je bil Ja. IN sicer takole:

"
Spoštovani!

Delovne izkušnje, pridobljene na delovnem mestu učitelja v oddelku podaljšanega bivanja OŠ ali delovnem mestu vzgojitelja v dijaškem domu, se lahko uveljavljajo za pristop k strokovnemu izpitu. Pri prijavi na strokovni izpit delovne izkušnje dokažete s fotokopijo pogodbe o zaposlitvi. Na strokovni izpit se lahko prijavite, ko boste zbrali 840 ur delovnih izkušenj. Med delovne izkušnje lahko prištejete tudi 1/3 pedagoške prakse ter 80 ur neposrednih aktivnosti z otroki in mladino z namenom vzgoje in izobraževanja.

Lepo pozdravljeni.

Robi Gumpot
Sektor za razvoj kadrov v šolstvu

T: 01 400 5770
E: [email protected] "


Vsaj neka dobra novica za nas zapoznele.
 
Na ministrstvu za šolstvo sem vprašala, če se opravljanje dela v oddelku podaljšanega bivanja ali vzgojitelja v dijaškem domu, lahko uveljavlja za pristop k strokovnemu izpitu iz VIZ. Odgovor je bil Ja. IN sicer takole:

"
Spoštovani!

Delovne izkušnje, pridobljene na delovnem mestu učitelja v oddelku podaljšanega bivanja OŠ ali delovnem mestu vzgojitelja v dijaškem domu, se lahko uveljavljajo za pristop k strokovnemu izpitu. Pri prijavi na strokovni izpit delovne izkušnje dokažete s fotokopijo pogodbe o zaposlitvi. Na strokovni izpit se lahko prijavite, ko boste zbrali 840 ur delovnih izkušenj. Med delovne izkušnje lahko prištejete tudi 1/3 pedagoške prakse ter 80 ur neposrednih aktivnosti z otroki in mladino z namenom vzgoje in izobraževanja.

Lepo pozdravljeni.

Robi Gumpot
Sektor za razvoj kadrov v šolstvu

T: 01 400 5770
E: [email protected] "


Vsaj neka dobra novica za nas zapoznele.
Hvala za posredovano. Sem dopolnil to temo: Na katere načine lahko pridobim ure za opravljanje strokovnega izpita?
 
Pozdrav,

glede priznanih izkušenj in ur (840) za strokovni izpit me zanima, ali je pomembno v kolikšnem času so zbrane (v mislih imam 3-mesečno usposabljanje, ki pa ni dovolj, torej nato zbrati nekako se za ta 2 meseca...)? Mora biti to urejeno za prijavo na izpit v istem letu? In kako zbrati potrebne ure, če lahko usposabljanje za isto delovno mesto preko zavoda opraviš samo enkrat? Lp.
 
Živjo, Kikca,

mislim, da bo najbolje, da pišeš na ministrstvo za šolstvo na tale naslov [email protected] in v roku dveh dni ti bodo najverjetneje odgovorili. Vprašaj čim bolj podrobno.

Drugače pa vem, da lahko doštukaš ure skupaj tudi tako, da se vseeno prijavljaš na razpise za delo v šoli: predmet, ki ga poučuješ; delo v podaljšanem bivanju; vzgojitelj v dijaškem domu.
Če noben kandidat nima opravljenega strokovnega izpita, bodo izbrali takega, ki izpita nima. To zakon dovoljuje.

Več možnosti za dobiti delo je, če se prijavljaš na kratkodobna dela (recimo nadomeščanje bolniške nekaj mesecev) ali pa skrajšan delavnik - in sicer zato, ker se na take razpise prijavi manj ljudi.

Super, da si dobila usposabljanje na delovnem mestu. :) Si že bližje cilju, kot jaz.

Nekaj malega se šteje tudi tvoja praksa, ki si jo (predvidevam) imela v okviru šole.

Ostalo pa ti bo odgovorilo ministrstvo. Veliko sreče :)
 
Ni pomembno v kakšnem časovnem obdobju zbereš ure. Jaz sem leta 2017 imela 3-mesečno usposabljanje, lani pa mi je uspelo še enkrat dobiti usposabljanje, tokrat za dva meseca (na drugi šoli, seveda) in tako sem zbrala dovolj ur ter decembra opravila strokovni izpit.
 
Povedano mi je bilo, da lahko usposabljanje za isto delovno mesto opravljas le enkrat - @JanjaM kako je vam uspelo? Glede druge sole mi je jasno...
 
@JanjaM - čestitam za strokovca! :) Super slišat, da je uspelo po tej poti tudi nabrati ure.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, imam vprašanje glede pedagoško-andragoške izobrazbe. Trenutno namreč opravljam...
Odgovori
0
Ogledi
501
  • Vprašanje
Zdravo, imam nekaj nejasnosti glede pripravništva. 1. Glede ur, potrebnih za pristop k...
Odgovori
0
Ogledi
1.145
  • Članek
V letu 2023 je izšlo kar nekaj poročil o različnih izobraževalnih temah. Pregled lanskih...
Odgovori
0
Ogledi
67
  • Članek
Iz 30. 11. 2023 predstavljenega letnega poročila Erasmus+za leto 2022 izhaja, da je program lani...
Odgovori
0
Ogledi
171
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je za leto 2023 izjemoma objavilo sklep za sofinanciranje...
Odgovori
0
Ogledi
210
  • Članek
Državno priznanje v mladinskem sektorju je najvišje priznanje Republike Slovenije za dosežke na...
Odgovori
0
Ogledi
215
  • Članek
Strokovni svet Republike Slovenije za šport je na peti redni seji Sveta, ki je potekala 27. 10...
Odgovori
0
Ogledi
199

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu