Pripravništvo kot svetovalna delavka v vrtcu

Trenutno berete:
Pripravništvo kot svetovalna delavka v vrtcu

Pridružen
18. jan 2013
Prispevki
1
Pozdravljeni!
Zaključila sem študij pedagogike in sociologije in me zanima, če lahko opravljam pripravništvo kot svetovalna delavka tudi v vrtcu? Poleg tega me še zanima kako zgleda strokovni izpit za svetovalnega delavca? V pravilniku o strokovnem izpitu strokovnih delavcev na področju vzgoje in izobraževanja sem zasledila, da strokovni izpit poteka iz dveh delov. Iz pisnega, ki je seminarska naloga in iz ustnega. Potemtakem pripravnik kot svetovalni delavec ne opravlja nobenih nastopov, ali se motim? Mora pa voditi svoj dnevnik, ali to drži?

Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem. Lp
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Pripravništvo kot svetovalna delavka v vrtcu

Pozdravljena!

Lahko opravljaš pripravništvo v vrtcu kot svetovalna delavka.
Nastopov kot pripravnica za svetovalno delavko nimaš.
Po prijavi na strokovni izpit ti bo Ministrstvo za izobraževanje dodelilo metorja za seminarsko nalogo, s katerim se bosta praviloma skupaj dogovorila za temo naloge. Mentor po uspešno opravljeni nalogi sproži nadaljni postpek, v katerem dobiš še datum za ustni del izpita pred komisijo. To je vse.

Vse dobro!
 
Pozdravljeni!
Še sama imam eno vprašanje glede pripravništva. Sem profesorica pedagogike in geografije. Zanima me kako je pri tem z opravljanjem pripravništva... Če opravljam pripravništvo (in strokovni izpit) iz pedagogike(v šolski svetovalni službi) lahko potem (ko se zaposlim) tudi učim geografijo in obratno (če opravljam strokovni izpit iz geografije lahko potem tudi delam v šolski svetovalni službi)?

Hvala za odgovore!

Lp
 
Pozdravljeni!
Še sama imam eno vprašanje glede pripravništva. Sem profesorica pedagogike in geografije. Zanima me kako je pri tem z opravljanjem pripravništva... Če opravljam pripravništvo (in strokovni izpit) iz pedagogike(v šolski svetovalni službi) lahko potem (ko se zaposlim) tudi učim geografijo in obratno (če opravljam strokovni izpit iz geografije lahko potem tudi delam v šolski svetovalni službi)?

Hvala za odgovore!

Lp
Odgovor boste našli v tej temi: strokovni izpit kot pom. vzg. - velja v šolstvu?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, imam vprašanje glede pedagoško-andragoške izobrazbe. Trenutno namreč opravljam...
Odgovori
0
Ogledi
501
  • Vprašanje
Zdravo, imam nekaj nejasnosti glede pripravništva. 1. Glede ur, potrebnih za pristop k...
Odgovori
0
Ogledi
1.142
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
351
  • Članek
Besedna zveza “Umetna inteligenca” (UI) nas spremlja na vsakem koraku. Prepogosto se uporablja...
Odgovori
0
Ogledi
129
  • Članek
Na strani Ugotavljanje in zagotavljanje kakovosti v vzgoji in izobraževanju Ministrstva za...
Odgovori
0
Ogledi
178
  • Članek
Od 28 osnovnih šol s prilagojenim programom se jih vsaj 74 odstotkov spopada s prostorsko...
Odgovori
0
Ogledi
149
  • Članek
Iz 30. 11. 2023 predstavljenega letnega poročila Erasmus+za leto 2022 izhaja, da je program lani...
Odgovori
0
Ogledi
170

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu