Prijava na strokovni izpit takoj po diplomi

Trenutno berete:
Prijava na strokovni izpit takoj po diplomi

Pridružen
11. jul 2012
Prispevki
3
Se opravičujem, če to vprašanje slučajno že bilo, vendar ga nisem zasledila v taki obliki. Zanima me naslednje: sem že 1 leto in pol zaposlena kot učiteljica, vendar nimam še diplome, bom pa v kratkem diplomirala. Je to res, da šele takrt ko diplomiram, moram imeti 6 mesov delovne dobe in se torej sedaj, ko diplomiram in opravim nastope, ne morem prijaviti na strokovni izpit? Hvala.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Prijava na strokovni izpit takoj po diplomi

Hvala. Prosim če lahko še kdo komentira, če je imel podobno izkušnjo in je v enakih okoliščinah opravil strokovni izpit. Ker neke višje sile mi zatrjujejo, da ne morem opravljat strokovnega izpita.
 
Odg: Prijava na strokovni izpit takoj po diplomi

Ravnokar izvedel, da je v pripravi nov pravilnik:
V prihodnje se 6 mesečna delovna doba brez diplome ne bo štela kot možnost za pristop k strokovnemu izpitu. Najprej boš moral opraviti diplomo in šele potem se ti bo štelo 6 mesečno delovno dobo kot kvalificirano delo po kateri se boš lahko prijavil na strokovni izpit.
Sedaj še ne velja, vendar ga lahko pičakujemo kmalu. Predlagam, da pohitite :)
 
Odg: Prijava na strokovni izpit takoj po diplomi

Hvala za odgovore. Kje pa ste našli to napisano? Se kaj ve kdaj bo to? Saj ko uveljavijo nov pravilnik, njegova veljava nastopi 15 dan od objave. Je tako?
 
A kdo ve, kako je s tem zgoraj omenjenim predlogom pravilnika? To še ni sprejeto, ne? Nisem nikjer zasledila ničesar o tem, zanima pa me, kdaj naj bi to sprejeli?
 
Takšnih primerov je le peščica, da so zaposleni na delovnem mestu kot učitelji in za to še sploh usposobljeni niso. Velika večina je takšnih, da so profesorji z diplomo in čakajo leto za to, da dobijo pripravništvo.

Drugače pa ti morajo na ministrstvu povedati vse v zvezi s tem (kdaj se lahko prijaviš, kakšni so pogoji ...).
 
A kdo ve, kako je s tem zgoraj omenjenim predlogom pravilnika? To še ni sprejeto, ne? Nisem nikjer zasledila ničesar o tem, zanima pa me, kdaj naj bi to sprejeli?
Pozdravljeni, mene pa zanima ali se v primeru, da še nisem diplomirala, nimam nič delovne dobe, ker sem trenutno absolventka in že imam srednješolsko izobrazbo za pomočnico predšolskih otrok sedaj splača zaposliti kot pomočnica in tako opraviti strokovni izpit ali se po diplomi zaposlitvi in prijaviti na izpit kot vzgojiteljica??
 
Pozdravljeni, mene pa zanima ali se v primeru, da še nisem diplomirala, nimam nič delovne dobe, ker sem trenutno absolventka in že imam srednješolsko izobrazbo za pomočnico predšolskih otrok sedaj splača zaposliti kot pomočnica in tako opraviti strokovni izpit ali se po diplomi zaposlitvi in prijaviti na izpit kot vzgojiteljica??
Kaj se "splača" je zelo relativno. Vsekakor je strokovni izpit pomembno področje in je prav, da vsebino poznate in obnavljate tudi kasneje, ko boste zaposleni. Strokovni izpit boste morali opraviti za izbrano področje vzgoje in izobraževanja, veljal pa bo za vsa področja.
 
Kaj se "splača" je zelo relativno. Vsekakor je strokovni izpit pomembno področje in je prav, da vsebino poznate in obnavljate tudi kasneje, ko boste zaposleni. Strokovni izpit boste morali opraviti za izbrano področje vzgoje in izobraževanja, veljal pa bo za vsa področja.
Hvala za odgovor, vendar zelo neposreden. Naj še enkrat zastavim vprašanje?
 
Naj še enkrat zastavim vprašanje?
Ni potrebno, hvala. Kot rečeno, za področje, kjer boste opravljali nastope boste tudi zagovarjali zakonodajo na izpitu.

Glavna razlika je v tem:

Strokovni delavec s srednješolsko izobrazbo, ki ni opravljal pripravništva, se lahko prijavi k opravljanju strokovnega izpita najprej po 560 urah opravljenega vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli, strokovni delavec z višješolsko oziroma visokošolsko izobrazbo, ki ni opravljal pripravništva, pa najprej po 840 urah opravljanja vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli, če izpolnjuje z zakonom in drugimi predpisi določene pogoje o izobrazbi.
 
Ni potrebno, hvala. Kot rečeno, za področje, kjer boste opravljali nastope boste tudi zagovarjali zakonodajo na izpitu.

Glavna razlika je v tem:

Strokovni delavec s srednješolsko izobrazbo, ki ni opravljal pripravništva, se lahko prijavi k opravljanju strokovnega izpita najprej po 560 urah opravljenega vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli, strokovni delavec z višješolsko oziroma visokošolsko izobrazbo, ki ni opravljal pripravništva, pa najprej po 840 urah opravljanja vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli, če izpolnjuje z zakonom in drugimi predpisi določene pogoje o izobrazbi.
Seveda, sedaj razumem. Torej ni nič narobe, če preden diplomiram kot vzgojiteljica, hkrati opravljam strokovni izpit kot pomočnica. Le ta bo potem veljal tudi ob višješolski izobrazbi...
 
Seveda, sedaj razumem. Torej ni nič narobe, če preden diplomiram kot vzgojiteljica, hkrati opravljam strokovni izpit kot pomočnica. Le ta bo potem veljal tudi ob višješolski izobrazbi...
Tako je. Strokovni izpit velja za celotno področje vzgoje in izobraževanja ne glede na to za katero področje ste ga opravljali.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Učitelji in vzgojitelji, ki vas zanima mednarodno povezovanje na daljavo z eTwinningom, vabljeni...
Odgovori
0
Ogledi
438
  • Članek
Na Arnesu vam z uporabo AAI-računa omogočajo dostop do različnih spletnih storitev v slovenskem...
Odgovori
0
Ogledi
199
  • Članek
Prijavo za nacionalni znak kakovosti lahko oddate za eTwinning projekt, ki: je evropski...
Odgovori
0
Ogledi
500
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
527
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
348
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
365
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
327

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu