Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

Trenutno berete:
Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
***
DOPOLNJENO:

Več ni aktualno. Preberite novo temo: Priznano pripravništvo za prijavo na strokovni izpit

***


Če ste samostojno poučevali več kot 4 oz. 6 mesecev, imate s tem priznano pripravništvo in se z izkazom vseh potrebnih dokazil prijavite na strokovni izpit.

V Pravilniku o strokovnem izpitu strokovnih delavcev na področju vzgoje in izobraževanja piše:

Drugi strokovni delavec s srednješolsko izobrazbo se lahko prijavi k opravljanju strokovnega izpita najprej po 4 mesecih opravljenega vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli, drugi strokovni delavec z višješolsko oziroma visokošolsko izobrazbo pa najprej po 6 mesecih opravljanja vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli, če izpolnjuje z zakonom in drugimi predpisi določene pogoje o izobrazbi. V tem času se s pridobivanjem kompetenc, ki so določene s pravilnikom, ki ureja pripravništvo strokovnih delavcev v vzgoji in izobraževanju, usposablja za samostojno opravljanje vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli.

Drugi strokovni delavec, ki se prijavi k opravljanju strokovnega izpita za vzgojitelja, pomočnika vzgojitelja, učitelja, predavatelja višje strokovne šole, korepetitorja, inštruktorja oziroma laboranta, lahko pristopi k opravljanju strokovnega izpita, če ima uspešno opravljenih pet praktičnih nastopov v skladu s tem pravilnikom.

Svetovalni delavec, knjižničar, organizator zdravstveno-higienskega režima, organizator prehrane, organizator šolske prehrane, organizator ali drugi strokovni delavec v izobraževanju odraslih, organizator obveznih izbirnih vsebin, organizator praktičnega usposabljanja z delom, organizator praktičnega pouka ter računalnikar – organizator informacijskih dejavnosti lahko pristopijo k opravljanju strokovnega izpita, če uspešno opravijo pisno nalogo, ki se izvaja pod vodstvom mentorja.

Se mi prizna pripravništvo, če sem zaposlen samo 30% delovnega časa?

Kljub le 30% zaposlitvi, se po preteku 4 oz. 6 mesecev in izkazom vseh potrebnih dokazil lahko prijavite na strokovni izpit. S tem vam je torej pripravništvo priznano.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

Zanima me, če je pripravništvo za strokovni izpit potrebno v primeru, da si že več kot leto dni zaposlena kot pomočnica vzgojiteljice in le tega želiš opravljati?
 
Odg: Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

Kljub temu, da nisem opravljala pripravništva, sem opravila pet nastopov- se to upošteva ali je za pisni del izpita treba opraviti kakšno drugo pisno nalogo.
Hvala za odgovore.
 
Odg: Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

Če opravljate za pomočnico vzgojiteljice nimate pisnega dela:

pisno nalogo, ki jo opravljajo svetovalni delavci, knjižničarji, organizatorji zdravstveno-higienskega režima, prehrane, šolske prehrane, izobraževanja odraslih, obveznih izbirnih vsebin in praktičnega pouka ter računalnikarji – organizatorji informacijskih dejavnosti, kot prvi del strokovnega izpita, ki mora biti opravljen, da strokovni delavec nadaljuje z opravljanjem strokovnega izpita,
Opravite 5 nastopov, pošljete potrdila o ustrezni delovni dobi in ostalo.
 
Odg: Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

Mene pa zanima glede opravljanja praktičnih nastopov... Seznanjena sem, da potrebujem za izpolnitev pogojev za pristop k stokovnemu izpitu 5 praktičnih nastopov iz predmeta npr. matematika. Kot dokazilo naj bi bilo potebno oddati tudi priprave samih nastopov - in tu je še vprašanje - Ali lahko opravim dva praktična nastopa z isto tematiko torej isto pripravo in zato namesto 5ih priprav oddam le štiri?

Hvala za odgovor :)
 
Odg: Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

Pozdravljeni!

Tudi jaz sem nova na tem forumu. Zdaj zaključujem poklicni tečaj za vzgojitelje in se zanimam za strokovni izpit. Kako je s samozaposlitvijo? Jaz sem delala eno leto v zasebnem vrtcu, zdaj imam odprt s.p. - dnevno varstvo otrok skoraj 2 leti, a to tudi šteje kot pripravništvo?

Hvala!
 
Odg: Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

Kaj velja, če si delal preko Dobe, da si npr. poučeval v vrtcu otroke tuji jezik?
 
Odg: Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

in imela inštrukcije preko zavoda, ki ima s.p?
 
Odg: Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

V primeru dvopredmetnega študija si lahko za pripravništvo izbereš samo eno smer/predmet. To drži? Pa vseeno je ali si v osnovni ali srednji šoli?
 
Odg: Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

Uporabnik barbaraa je napisal:
Kaj velja, če si delal preko Dobe, da si npr. poučeval v vrtcu otroke tuji jezik?
Če šola izvaja javno veljavni program, potem bi moralo veljati. Za konkretnejše informacije za vaš primer se raje obrnite na MIZŠ.
 
Odg: Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

Uporabnik Dayna je napisal:
V primeru dvopredmetnega študija si lahko za pripravništvo izbereš samo eno smer/predmet. To drži? Pa vseeno je ali si v osnovni ali srednji šoli?
Seveda, saj lahko z vašo diplomo poučujete dva predmeta, ampak ste zaposleni na delovnem mestu samo za enega. Če vaša izobrazba omogoča poučevanje v obeh šolah, potem ni važno, kje opravljate pripravništvo.
 
Pozdravljeni,
Tudi sama sem nova na forumu. Zaključujem dvopredmetni študij 2. bolonjske stopnje (oz. pisanje magistrskih) ter me počasi čaka pripravništvo oz. kasneje strokovni izpit. Glede pripravništva imam naslednjo vprašanje glede na zgoraj prebrano:

- Če sem prav razumela, se sploh ne rabim prijaviti na razpis za pripravništvo, če mi uspe dobiti zaposlitev, kjer bi 6 mesecev predavala samostojno (npr. v obliki izvajanja tečajev tujega jezika na fakulteti ali npr. nadomeščanje profesorice, ki je na porodniški)?
- Če je to res, potem potrebujem npr. v času zaposlitve mentorja, ki oceni moje nastope ter predložim vse ustrezne dokumente po preteku 6-ih mesecev poučevanja in na takšen način lahko brez težav pristopim k prijavi za strokovni izpit?

Najlepša hvala za vse informacije in lep pozdrav.
 
- Če sem prav razumela, se sploh ne rabim prijaviti na razpis za pripravništvo, če mi uspe dobiti zaposlitev, kjer bi 6 mesecev predavala samostojno (npr. v obliki izvajanja tečajev tujega jezika na fakulteti ali npr. nadomeščanje profesorice, ki je na porodniški)?
Tako je.

- Če je to res, potem potrebujem npr. v času zaposlitve mentorja, ki oceni moje nastope ter predložim vse ustrezne dokumente po preteku 6-ih mesecev poučevanja in na takšen način lahko brez težav pristopim k prijavi za strokovni izpit?
Ni nujno, da je to v času vaše zaposlitve, saj lahko nastope in strokovni izpit opravljate ne glede na vašo zaposlitev. Drugače pa drži, kar ste zapisali.
 
Spoštovani!
V vrtcu opravljam delo pomočnice vzgojiteljice dve leti. Ravnateljici sem že 2-krat izrazila željo po opravljanju pripravništva (30 nastopov + 5 pred ravnateljico), vendar mi tega ni omogočila. Sedaj bom nadomeščala le še porodniško do konca marca in to zato, ker nimam opravljenega strokovnega izpita. Ali lahko sama kaj storim v zvezi s tem ali je res vse odvisno samo od ravnateljice? Zavedam se, da brez strokovnega nimam več možnosti za zaposlitev.
Hvala za odgovor.
 
Spoštovani!
V vrtcu opravljam delo pomočnice vzgojiteljice dve leti. Ravnateljici sem že 2-krat izrazila željo po opravljanju pripravništva (30 nastopov + 5 pred ravnateljico), vendar mi tega ni omogočila. Sedaj bom nadomeščala le še porodniško do konca marca in to zato, ker nimam opravljenega strokovnega izpita. Ali lahko sama kaj storim v zvezi s tem ali je res vse odvisno samo od ravnateljice? Zavedam se, da brez strokovnega nimam več možnosti za zaposlitev.
Hvala za odgovor.
Če prav razumem, imate več kot 6 mesecev delovne dobe. V tem primeru ni potrebno opravljati pripravništva, saj vam je priznano. Preberite prvi prispevek te teme: Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo
 
Nazadnje urejeno:
Pozdravljeni.

Imam 4 leta delovne dobe v visokem šolstvu in habilitacijo asistentke na UL. Po osnovni izobrazbi sem profesorica matematike, v okviru dodiplomskega študija sem opravila vsaj 10 samostojnih ur poučevanja matematike na osnovni in srednji šoli (priprave od takrat imam še nekje shranjene) ;)

Ali to zadostuje za prijavo na strokovni izpit?
 
Pozdravljeni.

Imam 4 leta delovne dobe v visokem šolstvu in habilitacijo asistentke na UL. Po osnovni izobrazbi sem profesorica matematike, v okviru dodiplomskega študija sem opravila vsaj 10 ur poučevanja matematike na osnovni in srednji šoli (priprave od takrat imam še nekje shranjene) ;)

Ali to zadostuje za prijavo na strokovni izpit?
Delovne dobe v šolstvu imate dovolj, ustrezno izobrazbo tudi. Nastope v razredu (5) pa morate opraviti pred ravnateljem in mentorjem. Tiste priprave tudi pošljete ob prijavi.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Učitelji in vzgojitelji, ki vas zanima mednarodno povezovanje na daljavo z eTwinningom, vabljeni...
Odgovori
0
Ogledi
441
  • Članek
Na Arnesu vam z uporabo AAI-računa omogočajo dostop do različnih spletnih storitev v slovenskem...
Odgovori
0
Ogledi
199
  • Članek
Prijavo za nacionalni znak kakovosti lahko oddate za eTwinning projekt, ki: je evropski...
Odgovori
0
Ogledi
500
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
527
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
351
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
365
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
330

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu