Prijava na razpis ''Prva zaposlitev'' in status študenta

Trenutno berete:
Prijava na razpis ''Prva zaposlitev'' in status študenta

Pridružen
29. avg 2018
Prispevki
5
Pozdravljeni,

trenutno vstopam v absolventsko leto 2. stopnje razrednega pouka in že pridno delam na magistrskem delu, saj bi se želela z razpisom, ki pride v mesecu decembra prijaviti skupaj z izbrano šolo na slednji razpis za pridobitev ur.

Ker bom v tem študijskem letu, ki prihaja (2018/2019), tudi po magistriranju še vedno imela možnost imeti status študenta, me zanima, ali se lahko na razpis prijavim še kot študenta z vsemi opravljenimi obveznosti ali bi morala na fakulteti status prekiniti?

Upam, da mi bo znal kdo skočiti na pomoč. :)

Lep dan še naprej,
Nika
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,

v razpisu navadno piše tole:
Učitelj začetnik je oseba, ki je stara do vključno 29 let ob vključitvi v operacijo (1. 4. 2018), nima opravljenega strokovnega izpita na področju vzgoje in izobraževanja, a izpolnjuje vse ostale z zakonom in drugimi predpisi določene pogoje za opravljanje vzgojno-izobraževalnega dela učitelja, svetovalnega delavca oziroma vzgojitelja v javnoveljavnem programu oziroma programu s pridobljeno javno veljavnostjo, ki ga izvaja vzgojno-izobraževalni zavod, in išče prvo zaposlitev oziroma ima manj delovnih izkušenj na področju vzgoje in izobraževanja, kot jih za pristop k strokovnemu izpitu zahteva Pravilnik o strokovnem izpitu strokovnih delavcev na področju vzgoje in izobraževanja (Uradni list RS, št. 23/06, 81/07, 105/08, 38/14 in 64/15). Ustrezen kandidat za učitelja začetnika je tudi, kdor nima pedagoške, pedagoško-andragoške oziroma specialnopedagoške izobrazbe, če izpolnjuje druge pogoje za opravljanje vzgojno-izobraževalnega dela učitelja, svetovalnega delavca oziroma vzgojitelja v javnoveljavnem programu oziroma programu s pridobljeno javno veljavnostjo, ki ga izvaja vzgojno-izobraževalni zavod.

Torej morate imeti diplomo oz. vse pogoje razen strokovnega izpita.
 
Želim ti veliko sreče, da te bo šola izbrala. Tudi jaz sem lani z istim namenom hitro magistrirala, ker sem imela v mislih razpis 1. zaposlitev. Iz svojih izkušenj ti povem, da če nimaš vez, ne računaj na to, da boš izbrana. Iskreno povedano. Tudi pri nadaljnjih zaposlitvah je zgodba enaka. Jaz že od začetka junija intenzivno iščem zaposlitev, pošiljam ponudbe, prošnje, kličem na šole ... Nič. Veze pa delujejo.
Ampak ...želim ti veliko sreče. Upam, da bo vsaj nekdo dokaz, da veze ne igrajo vloge.
 
Lepo pozdravljeni, mene pa zanima ali morda ve kdo, če še lahko pričakujemo kakšen razpis "Prva zaposlitev". Za vsako informacijo se lepo zahvaljujem, lp.
 
Želim ti veliko sreče, da te bo šola izbrala. Tudi jaz sem lani z istim namenom hitro magistrirala, ker sem imela v mislih razpis 1. zaposlitev. Iz svojih izkušenj ti povem, da če nimaš vez, ne računaj na to, da boš izbrana. Iskreno povedano. Tudi pri nadaljnjih zaposlitvah je zgodba enaka. Jaz že od začetka junija intenzivno iščem zaposlitev, pošiljam ponudbe, prošnje, kličem na šole ... Nič. Veze pa delujejo.
Ampak ...želim ti veliko sreče. Upam, da bo vsaj nekdo dokaz, da veze ne igrajo vloge.
Pozdrav!
Se popolnima strinjam z napisanim. Sama sem junija letos magistrirala iz sociologije in pedagogike, od takrat dalje intenzivno pošiljam prošnje na šole (OŠ in SŠ, tudi na centre), z upanjem zaposlitve oziroma opravljanja pripravništva, pridobitve ur za kasnejše opravljanje strokovnega izpita, vendar še do danes nisem imela sreče, dobivam negativne odgovore, da se ne prijavljajo na te razpise, zaradi neuspešnosti in ker ne potrebujejo novega kadra. Res pa je, da tudi veze in poznanstva igrajo zelo veliko vlogo pri tem, na žalost.

Lp, Valerija
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu svetovalne delavke. Po izobrazbi sem...
Odgovori
1
Ogledi
166
  • Vprašanje
Pozdravljeni! Prijavljam se na strokovni izpit. Opravila sem prekvalifikacijo,v vrtcu sem bila...
Odgovori
1
Ogledi
205
  • Članek
Učitelji in vzgojitelji, ki vas zanima mednarodno povezovanje na daljavo z eTwinningom, vabljeni...
Odgovori
0
Ogledi
496
  • Članek
Na Arnesu vam z uporabo AAI-računa omogočajo dostop do različnih spletnih storitev v slovenskem...
Odgovori
0
Ogledi
210
  • Članek
Prijavo za nacionalni znak kakovosti lahko oddate za eTwinning projekt, ki: je evropski...
Odgovori
0
Ogledi
531
  • Članek
Zavod RS za šolstvo bo pripravil Katalog programov zunanjih izvajalcev obveznih izbirnih vsebin...
Odgovori
0
Ogledi
38
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
52

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu