PREŠEREN - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
PREŠEREN - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Pridružen
25. nov 2010
Prispevki
4
Nazadnje uredil moderator:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

JC_goody.gif MENI JE USPELO!
-ZAKONODAJA IN PREDPISI?
-STAROSTNE SKUPINE V VRTCU?
-SOČASTNOST VZGOJITELJICE IN POMOČNICE?

čE VIDI, DA SI SIRUREN/A V ZNANJE NI PROBLEMA!
DOBRO SE PRIPRAVITE IN BO ŠLO 100%

srečno
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Tatjana Prešern

Zelo prijazna, umirjena gospa, rada pomaga grin.gif

1. S čim se vrtec prestavi staršem? Publikacija - njena vsebina, kdo jo pripravi, kdo jo sprejme?
2. Kakšne oddelke poznamo, kakšni so normativi
3. Kateri so strokovni organi vrtca? Vzgojiteljski zbor, strokovni aktiv. Opiši ju, kakšne so naloge. Ali sodeluješ pri teh dveh? Da. (vzgojiteljskemu zboru pa rečemo tudi pedagoške konference - jaz tega nisem vedela)
 
Tatjana Prešern
1. Opiši vaš vrtec glede na program,naziv …
2. Kje so zapisani normativi za prostore, kaj ste potrebovali za koncesijo
3. Cilji predšolske vzgoje , kje so zapisani

Zelo prijazna in nasmejana gospa Laie_60A.gif
 
1. financiranje vrtcev
2. evidence, ki jih vodi vrtec

pa še nekaj sam se ne morem spomnit. je pa tako zelo prijazna gospa, js sm se tako zmedla da nisem vedela niti kaj so donatorji, ampak me je s podvprašanji privedla do vseh odgovorov, ker je videla da mam prav vakuum v glavi me je še nasmejala vmes... JC_ThankYou.gif
 
Sicer zelo nasmejana in dobrovoljna gospa, a nisem prepričana če me je želela s podvprašanji zmesti (mogoče sem bila jaz tista na vrsti, ki bi že mogla pasti, ampak se nisem dala grin.gif )

1. Katere pravilnik poznamo, katere zakone (kaj ima večjo vrednost (zakon) oz. kaj je čemu podrejeno, pa neki v zvezi s kolektivno pogodbo - kdo jo določa, kdo sprejema zakone, kdo pravilnike) - najbrž še kaj, ampak se ne spomnim več - tukaj me je ful poskušala zmesti in ful vrtala vame s podvprašanji da na koncu že nisem več vedela v čemu je smisel.
2. Katere dokumente ima vrtec (kroniko, dnevnike, itd.) in koliko časa se kateri dokumeti hranijo.
3. Se ne spomnim, če se spomnim, dopišem.

Skratka zelo prijazna, ampak če ima namen, te tudi ona lahko vrže oz. ti lahko postavi takšno vprašanje, ki te zmede, da potem ne veš več nič. No jaz sem na srečo speljala, še dobro, da sem hitro kakšno stvar povezala.
 
izpit opravljen!! :D

1. Opisat svoj vrtec v katerem delam (ali je javni al zasebni, normativ otrok, kateri program imamo, katere strokovne delavce imamo)
2. Sodelovanje s starši (kje vse sodelujemo z starši)
3. Svet vrtca

V glavnem zelo pozitivna in prijazna gospa (če česa ne veš malo pomaga).
 
Odg: Izpraševalec: PREŠEREN

1. Opis našega vrtca, pogoji za koncesijo.
2. Publikacija (vsebina, kdo jo sprejme),
3. Kateri zakon določa notranjo organizacijo prostora, opis igralnice, skupnega prostora, vrata.
 
Odg: Izpraševalec: PREŠEREN

1. najvišji oragan vrtca - svet vrtca (sestava: 3+3+5). Jaz sem vedela za 3+3+3 in potem sva se kar malo lovili, ker sledi milijon podprašanj in se zmedeš. Priporočam ažurne zapiske. Kaj pregleda na koncu leta svet (finančno poročilo) in kaj na koncu šolskega leta (LDN)? Hoče vedet in čaka da se spomniš.
2. vrste programov v vrtcu
3. financiranje vrtca (kateri viri, kaj financira občina in kaj država). Koliko % plačajo največ starši? 77%
Prijazna hudo, vendar me je kar malo zmedla, tako da na koncu nisem vedela ali znam kaj ali ne
 
Odg: Izpraševalec: PREŠEREN

jjaaaaa, rešena sem tudi jas strokovnega izpita ;))
sicer sem imela zdaj samo zakonodajo.

gospa Prešeren, je zelooooo prijazna, nasmjana gospa, se pogovarja z tabo,pomaga...

imela pa sem:
1.izbati si eno vprašanje od zadnjič)izbrala sem si svet vrtca-poovedala vse o tem, koliko članov,pristojnosti,itd.
2. dokumenntacije vrtca naštet, kako dolgo se hrani konika, kako dolgo priprave,...
3.organi vrtca,str.aktiv in vzg.zbor. pa opisat, kdo jih vodi, kaj delajo na str.aktivu in vzg.zboru, kdo je pristoten,itd. ;)

in to je bilo to ;)...
 
OPRAVILA IZPIT 21.10.013

vPRAŠANJA SO BILA SLEDEČA!

1. OTROCI S POSEBNIMI POTREBAMI- VSE ( KAKŠNO POMOČ POTREBUJEJO, KAKŠNE IMAJO PREDNOSTI, ALI SO LAHKO VKLJUČENI V NAVADNE ODDELKE...
2. PROGRAMI VRTCA, KAJ ZAJEMAJO,OBSEG ( napr. celodnevni 6-9 ur zajema varstvo, vzgojo in prehrano, poldnevni...
3. ORGANI VRTCA ( kdo se jih udeležuje, pristojnosti v glavnem vse
ORG. VRTCA SO: - vzg. zbor ( udelež se ga vsi zaposleni vzg.pom. vzg. ravn. podravn, soc del., organiz. prehrane, vodja zdr.hig.režima...
- strokovni aktiv ( samo vzg. in pom. vzg.)

VSO SREČO!
 
1. Predstavi svoj vrtec.
2. Kaj vse je potrebno za odprtje javnega vrtca?
3. Normativi za spremljanje otrok.

Zeloooo prijazna gospa. Zelo rada pomaga! ;-)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
579
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.076
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu