Kaj moram vedeti? Predpisi za osnovno šolo

Trenutno berete:
Kaj moram vedeti? Predpisi za osnovno šolo

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Predpisi, ki jih morate poglobljeno poznati na strokovnem izpitu za področje OSNOVNA ŠOLA
  • če na tem področju opravljate vzgojno-izobraževalno delo oziroma ste opravljali praktične nastope, ki ste jih uveljavili za pristop k strokovnemu izpitu
Zbrani predpisi iz splošne zakonodaje za lažji in hitrejši dostop (vir: Katalogi znanj za strokovni izpit - točka Č):
  • Zakon o osnovni šoli (ZOsn)
  • Zakon o usmerjanju otrok s posebnimi potrebami
  • Pravilnik o šolskem koledarju za osnovne šole
  • Pravilnik o preverjanju in ocenjevanju znanja ter napredovanju učencev v osnovni šoli
  • Pravilnik o izobrazbi učiteljev in drugih strokovnih delavcev v izobraževalnem programu osnovne šole
  • Pravilnik o dokumentaciji v osnovni šoli
  • Pravilnik o obrazcih javnih listin v osnovni šoli
  • Pravilnik o zbiranju in varstvu osebnih podatkov na področju osnovnošolskega izobraževanja
  • Pravilnik o normativih in standardih za izvajanje programa osnovne šole
  • Pravilnik o normativih in standardih za izvajanje programa osnovne šole v dvojezičnih osnovnih...
  • Uredba o merilih za oblikovanje javne mreže osnovnih šol, javne mreže osnovnih šol in zavodov za...
  • Pravilnik o pogojih za ustanavljanje javnih osnovnih šol, javnih osnovnih šol in zavodov za vzgojo..
  • Pravilnik o nacionalnem preverjanju znanja v osnovni šoli
  • Pravilnik o upravljanju učbeniških skladov
  • Pravilnik o financiranju šole v naravi

PREVERITE: [Kaj moram vedeti?] Ustni del strokovnega izpita

==============
Za lažje branje zakonodaje: zakonodaja.com
Glejte tudi: SIO – Zbirka predpisov s področja vzgoje, izobraževanja in športa
----------------------
Iskalnik predpisov na SIO
----------------------

*za morebitni manjkajoči predpis iz kataloga ne odgovarjamo
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni.

Zanima me, ali ima kdo izmed vas vse pravilnike in predpise s področja zakonodaje (osnovna šola) s spremembami in novimi sprejetimi zakoni v 2014?

Lp
 
Modra.bela, tudi mene to zelo, zelo zanima. Imaš mogoče že posodobljeno verzijo?
 
Pri ogledu na zakonov na PIS-u vam piše katere spremembe so vključene v npr. neuradno prečiščeno besedilo, ki je pri večini predpisov na voljo kar na prvi strani predpisa.

Primer: oglejte si Zakon o osnovni šoli (http://forum.mladiucitelj.si/gradivo/zakon-o-osnovni-soli.83/) in boste videli, da so vanj vključene vse spremembe.
 
Predpisi, ki jih morate poglobljeno poznati na strokovnem izpitu za področje OSNOVNA ŠOLA
  • če na tem področju opravljate vzgojno-izobraževalno delo oziroma ste opravljali praktične nastope, ki ste jih uveljavili za pristop k strokovnemu izpitu
Zbrani predpisi iz splošne zakonodaje za lažji in hitrejši dostop (vir: Katalogi znanj za strokovni izpit - točka Č):
PREVERITE: [Kaj moram vedeti?] Ustni del strokovnega izpita

*za morebitni manjkajoči predpis iz kataloga ne odgovarjamo
Kaj pa: "Zakon o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja (ZOFVI)"?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni, zanima me ali je kdo imel v komisiji za PREDPISE- ŠOLSKA ZAKONODAJA gospo Arzenšek...
Odgovori
1
Ogledi
1.087
Pozdravljeni, malo sem že o_O, pa me zanima, ali je kdo imel v komisiji za PREDPISE g. Janeza...
Odgovori
10
Ogledi
2.031
  • Članek
Učitelji praktiki so napisali javni poziv in predstavili svoje predloge. Nadaljuj z branjem...
Odgovori
0
Ogledi
636
  • Zaklenjeno
Spoštovani, sem študentka psihologije na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani. V okviru...
Odgovori
0
Ogledi
141
  • Članek
Po oktobrskem dogodku v kranjski osnovni šoli, kjer naj bi učitelj med poukom s svinčnikom...
Odgovori
0
Ogledi
289
  • Članek
Oddelek za družbene vede Razreda za zgodovinske in družbene vede Slovenske akademije znanosti...
Odgovori
0
Ogledi
324
  • Članek
Minister za vzgojo in izobraževanje dr. Darjo Felda je nagovoril navzoče na dogodku o pomenu...
Odgovori
0
Ogledi
433

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu