Predmetni in popravni izpiti

Trenutno berete:
Predmetni in popravni izpiti

Pridružen
14. nov 2012
Prispevki
63
Področje
  1. Osnovna šola
Med izpitnimi vprašanji sem zasledila naslednje:

Kakšen izpit otroci, ki se šolajo doma, opravljajo ob koncu leta? Kako se imenuje druga vrsta izpitov, ki se opravljajo na šoli?

V 90. členu ZOsn, poleg predmetov iz katerih se preverja znanje učencev, ki se izobražujejo na domu, piše samo:

Z izobraževanjem na domu mora učenec pridobiti vsaj enakovreden izobrazbeni standard, kot ga zagotavlja obvezni program javne šole.
Učenec opravlja preverjanje znanja, na podlagi katerega se ugotovi doseženi standard znanja. Doseženi standard znanja preverja osnovna šola, na katero je učenec vpisan.
Znanje učencev, ki se izobražujejo na domu, oceni izpitna komisija.
Če učenec ne doseže standarda znanja za posamezni razred, ima pravico do ponovnega preverjanja znanja pred začetkom naslednjega šolskega leta.

Piše torej, da je to preverjanje znanja. So potem to predmetni izpiti iz posameznega predmeta? :unsure:

Ostali učenci, ki obiskujejo javno šolo pa ob koncu leta (če so negativno ocenjeni) opravljajo popravne izpite? Če so pa neocenjeni iz posameznega predmeta (iz zdravstvenih razlogov) pa opravljajo predmetni izpit?

Prosim, če mi kdo to pojasni to dilemo s predmetnimi in popravnimi izpiti.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdrav. Zaposlena sam na šoli za otroke s PP v OPB. Delo z otroki s PP me zelo zanima in...
Odgovori
1
Ogledi
1.037

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu