POŽLEP - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
POŽLEP - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Datum opravljanja: 28.9.2015

1. Vse o pravici do osebne identitete.
2. Sekundarni viri EU.
3. Poslanska imuniteta. (Podvprašanje: ali je podeljena, ali se mora nanjo sklicevat?)

Prijazna a temeljita gospa. :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ga. Požlep ima rada kratke in jedrnate odgovore.
1. volilna pravica (povedala sem ji vse, tako da ni popstavljala dodatnih vprašanj - splošna, enaka, aktivna, pasivna)
2. nedotakljivost stanovanja (zopet sem povedala vse)
3. nedotakljivost človeškega življenja (v enem stavku: v SLO ni smrtne kazni)
 
Vprašanja, 7. 6. 2016
1. Hiearhija pravnih aktov
2. Sekundarna zakonodaja Eu
3. Lastna identiteta
 
Izredno simpatična in prijazna gospa Požlep me je vprašala enostavna vprašanja:
1. Kdo ima oblast (ljudstvo), na kakšen način (posredno, neposredno), načela oblasti (zakonodajna, sodna, izvršilna)? Katera sodišča poznamo?
2. Pravica do osebne identitete.
3. Sekundarna zakonodaja EU (viri) + razlika med uredbami in direktivami.
 
-delitev oblasti (kdo predstavlja kateri del), ker sem pri nastevanju sodisc pozabila na specializirana me je vprasala se za kaj so...
-nedotakljivost stanovanja
-nedotakljivost clovekovega zivljenja
Prijazna, ceprav nisem vedela nic o specializiranih sodiscih :D mi je povedala ona in nadaljevala z vprasanji, ni nic vrtala vame.
 
Prijazna gospa, sprašuje samo osnove, zadovoljna s kratkimi odgovori.
1. Nedotakljivost stanovanja (povedala sem primere, kdaj lahko vstopimo brez dovoljenja lastnika).
2. Nedotakljivost človekovega življenja (ni smrtne kazni).
3. Poslanska imuniteta (razložila sem kaj je materialnopravna in kaj procesnopravna imuniteta).
 
1. Svoboda gibanja in omejitve le-te.
2. Pravica do identitete (iz Konvencije o otrokovih pravicah).
3. Sekundarni viri zakonodaje EU, podrobneje uredbe ter direktive.
 
Datum: 10.10.2017, osnovna šola:

- svoboda gibanja,
- nedotakljivost človeškega življenja
- nečela delitve oblasti,
- vrste sodišč.
 
datum: 16.11.2017

1. Nedotakljivost stanovanja
(uradna oseba lahko vstopi samo s sodnim nalogom, zraven morata biti dve priči; če pa gre za sum kaznivega dejanja- ogrožanje življenja drugega, takrat uradna oseba ne potrebuje sodnega naloga)

2. Pravica do identitete
(otrokove pravice ob rojstvu: matični list, državljanstvo, ime, in pravica do staršev)

3. Nedotakljivost človeškega življenja
 
Področje: Izobraževanje odraslih

1.) Volilna pravica (kdaj da in kdo je nima).
2.) Svoboda gibanja.
3.) Pravica do identitete (kje najdemo: Konvencija o otrokovih pravicah).
 
1. Volilna pravica.
2. Svoboda gibanja (4 primeri omejevanja).
4. Osebna indetiteta (Konvencija o otrokovih pravicah).
 
1. Svoboda gibanja in 5 primerov omejevanja le-te (kazenski postopek, motenje javnega reda, izredno/vojno stanje stanje, epidemija in naravne katastrofe - pri tem je imela sicer komentar, da je to posledica ne vzrok).
2. Viri EU, našteti vire sekundarne zakonodaje in povedati, kateri so obvezujoči.
3. Pravica do izobraževanja otrok je zapisana v kateri konvenciji? Opisati vse o omenjeni pravici (pravica do osnovnošolskega izobraževanja - ni dovolj, želela je slišati do obveznega in brezplačnega OŠ izobraževanja; do srednješolskega - ne omenjajte splošnih in strokovnih šol, ker tega v konvenciji ni, do visokošolskega, do spodbud - finančnih in do javno dostopnih podatkov o šolanju.
 
1. Svoboda gibanja.
2. Pravni viri EU.
3. Pravice otrok do izobraževanja.
 
Kdo ima oblast v Sloveniji? Kako jo izvršuje?
Nedotakljivost stanovanja.
Otrokova identiteta.
 
1. Nedotakljivost Stanovanja
2. Osebna indetiteta (Konvencija o otrokovih pravicah).
3. Nedotakljivost človeškega življenja
 
Nazadnje urejeno:
Spraševanje 4. 10. 2018:

1. Nedotakljivost stanovanja
2. Nedotakljivost človeškega življenja
3. Osebna identiteta (kaj je to, kje je napisano - Konvencija o otrokovih pravicah).

Prijazna, sproščena, pogovor je lepo stekel.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 10. apr 2024 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
3
Ogledi
335
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
311
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
346
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 26. jun 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
1
Ogledi
1.088
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 17. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
778
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
716
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.344

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu