Info Povzetek posveta za JR »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja« (16. 10. 2015)

Trenutno berete:
Info Povzetek posveta za JR »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja« (16. 10. 2015)

Profesorica Maja, imam podobno izkušnjo. Jaz tudi nisem zasledila, da bi šel kdo v penzijo. Tako da je to vse skup loterija, ker tudi če nekako uspeš izvedeti, da bo šel nekdo iz tvojega področja poučevanja v pokoj točno takrat, ko so si oni izmislili in je iz npr. Maribora, ti pa npr. iz Kopra/Brežic/Jesenic, tega mesta ne boš dobil, ker so tu spet potni stroški problem in glede na to kako je treba šparat v šolstvu, te ne bodo vzeli, ker si predaleč. Predvidevam, da vsi sprašujete v svoji 'okolici'. Itak pa je predvidenih mest 300 in po podatkih predavanja v avgustu na Pedagoški fakulteti, ko naj bi se o tem razpisu začelo govoriti, je bilo na splošno rečeno, da gre približno 300 učiteljev vsako leto v pokoj. Tako da imajo v mislih določene šole in upajo, da se bodo prijavile, ko bo razpis javno objavljen. Samo, če ravnatelji ne bodo za to ali se jih bo prijavilo mizerno število, bo vse skupaj padlo v vodo in bogve, kdaj bo naslednji kakršenkoli razpis. Iz tega sledi, da se je do sedaj in se bo še naprej vse vleklo kot megla brez vetra. Jaz predlagam, da se povežemo skup, dobimo kje, predebatiramo in naredimo sami načrt za naprej. V slogi je moč. :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Tudi jaz sem pisala kar na nekaj šol in seveda povsod dobila kratek in jedrnat odgovor, da ne ustrezajo pogojem, da nimajo učitelja, ki je leto pred upokojitvijo bla bla bla. Skratka - skoraj utopično je biti optimističen v takih razmerah. :(
 
Tudi jaz dobivam take odgovore, da imajo že itak preveč delavcev s premalo ur, da nimajo pogojev, da še ene tri leta ne bo nihče šel v penzijo, da ne potrebujejo mojega profila...itd...žalost....
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Objavljena so gradiva tretjega posveta za svetovalne in vodstvene delavce v poklicnem in...
Odgovori
0
Ogledi
212
  • Članek
Na Ministrstvu za vzgojo in izobraževanje je potekal strokovni posvet o spoštovanju pravice do...
Odgovori
0
Ogledi
129
  • Članek
V sredo, 15. 11. 2023, je v okviru projekta Zelena, digitalna in vključujoča Univerza na...
Odgovori
0
Ogledi
159
  • Članek
Minister za visoko šolstvo, znanost in inovacije dr. Igor Papič se je udeležil posveta o vodiku...
Odgovori
0
Ogledi
270
  • Članek
Na Ministrstvu za digitalno preobrazbo so organizirali javni posvet na temo ustanovitve...
Odgovori
0
Ogledi
134
  • Članek
V dvorani Državnega sveta se je 6. 10. 2023 v organizaciji Komisije za izobraževanje, kulturo...
Odgovori
0
Ogledi
250
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
147

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu