Povprečna ocena za pridobitev pripravništva

Trenutno berete:
Povprečna ocena za pridobitev pripravništva

Pridružen
14. avg 2014
Prispevki
6
Naziv
učiteljica biologije in kemije
Področje
  1. Osnovna šola
Živjo!
Prosila bi vas za informacijo približno koliko je potrebno imeti povprečje ocen da dobiš volntersko pripravništvo v prvem roku, ko se prijaviš? Vsaj približno koliko ste imeli ko ste "prišli noter"? Ker poznam primere da so se na pripravništvo prijavili in jim v prvem roku ni uspelo priti noter zaradi povprečja ocen, ne vem pa koliko je to dekle imelo. Vsaj tako malo za orientacijo, da vem kaj pričakovati. Moja povprečna ocena je 8.

Najlepša hvala za odgovore!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Na zadnje je bilo 8 in še malo. To se spreminja, glede na to kakšno povprečje imajo kandidati, ki so se prijavljali.
 
Aha hvala. Ali so ti podatki kolikšno oceno je bilo potrebno imeti kje javno dostopni ali je to bolj interne narave? Hvala za odgovore!! :)
 
Splača se vztrajat. Jaz sem se prvič prijavila nekaj dni prepozno, drugič mi je zmanjkalo 0,33 točke.
Tretja prijava je čudežno prišla čez, ker so po razdelitvi nekatera mesta ostala še prazna. Tako sem se prijavila lani sredi maja in dobila prosto mesto pripravnika v šoli.
Vsakič je šlo za prostovoljno pripravništvo.
 
Koliko pa si približno imela povprečno oceno, če ni skrivnost?
 
7,67. Za pedagoško smer dobiš mislim, da 2 pike gor. In če so te že kdaj zavrnili na razpisu za ta pripravništva (prov zavrniti ti morajo prošnjo), dobiš še 1 piko gor.
 
@mak , povprečna ocena kje? katerih ocen?
 
Ko je bil nazadnje razpis za volontersko pripravništvo je bilo potrebno povprečje 7,6 in si bil sprejet na pripravništvo, tako je dobila sošolka odgovor, ko se je prijavljala.
Me pa zanima kakšno bo potrebno povprečje sedaj za plačano pripravništvo in koliko mest bodo sploh razpisali...
Ali mogoče ve kdo, kako se šteje povprečje nam, ki smo "bolonjski" torej 4 leta + 1 leto?
Ker sošolka je rekla, da so septembra gledali samo 5. letnik (magistrski študij)
 
@Ative05 , povprečna ocena česa? ocen na faksu? zakaj bi to imelo kakšno vezo s pripravništvom?
 
Če želiš sploh dobiti pripravništvo potrebuješ dobro povprečje, se pravi, povprečje ocen na faksu.
 
Povprečje, ki ga dobiš ob koncu študija kot prilogo k diplomi. Zadnje pripravništvo za OŠ ni imelo omejitve, ker je bilo razpisanih več mest kot prijav. Na predzadnjem (junij 2013) sem dobila jaz in je bilo povprečje ocen točno 8.
 
@Ative05 , @mooojchy , @Mladi učitelj

edino ne štekam, zakaj bi povprečje ocen pri pripravništvu igralo kakšno pomembno vlogo. saj samo povprečje ocen vsaj po mojem mnenju ne bi smelo biti tako pomemben faktor. sam imam povprečje ocen 7.3 (nekaj takega) - in kaj, a to zdej pomeni, da obstaja možnost, da pripravništva ne bi mogel sploh opraviti? zakaj bi bil recimo jaz slabši kandidat za pripravnika kot npr. nekdo s povprečjem 8.2?

saj povprečje ocen 7.3 pri meni pomeni, da sem pri večini izpitov dobil oceno 7.
 
@Mladi učitelj ,
to je pa meni malce ne-fer situacija. Če nimam tako visokega povprečja, še ne pomeni, da bi bil slab učitelj. To zahtevo s povprečjem jaz razumem tako, da naj bi tisti, ki imajo višjo povprečno oceno izpitov na faksu, kao boljše učili. Pa mislim, da ni čisto tako.
Če imam jaz povprečje 7.3 - zakaj ne bi mogel opravljati pripravništva? Na kakšen način pa naj bi potem postal profesor? Saj menda nisem zastonj študiral in se zastonj matral na faksu, da mi bodo sedaj še omejevali, kolikšno bi moral imeti povprečje, da te sploh vzamejo na pripravništvo? To mi je malce sumljivo ...
 
Kakšen kriterij bi pa ti imel, da se prijavi npr. 400 oseb, mest je pa le 150, na podlago česa bi nekdo dobil pripravništvo, nekdo drug pa ne?
 
Se strinjam, da dobrega učitelja ne dela povprečje ocen, a vseeno neki kriterij morajo dati. In ker je ravno šolstvo so seveda ocene. Na bolonjskem se štejejo ocene iz podiplomskega študija, kolikor je meni znano. Kdaj pa bo razpis in kaki bo pa je uganka...
 
Nazadnje urejeno:
@Ative05
mislim, da prijav za kombinacijo matematika-računalništvo vseeno ni 400, da me zaradi prenizkega povprečja ne bi mogli vzeti ...
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Evropska komisija je 27. novembra 2023 potrdila pozitivno predhodno oceno zahtevka Slovenije za...
Odgovori
0
Ogledi
167
Odgovori
0
Ogledi
70
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve...
Odgovori
0
Ogledi
318
  • Članek
Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije je ob obisku predsednice Evropskega...
Odgovori
0
Ogledi
317

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu