Povečan obseg dela (vrednost učne ure)

Trenutno berete:
Povečan obseg dela (vrednost učne ure)

Pridružen
13. maj 2014
Prispevki
11
Naziv
profesor glasbe
Zavod
oš preserje
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni!

V zvezi s povečanim obsegom dela me zanima, kako se le-to obračunava pri plači oz. kakšna je vrednost učne ure. Nikjer v zakonih ne najdem konkretnega odgovora, naletel sem celo na ti dve sodbi, ki sta me malo "prestrašili":
http://www.sodisce.si/znanje/sodna_praksa/vrhovno_sodisce_rs/2012032113048434/
http://www.sodisce.si/znanje/sodna_praksa/vrhovno_sodisce_rs/2012032113049323/

Konkretno moj primer:

Zaposlen sem na dveh OŠ (učitelj z 22 urno učno obveznostjo/teden). Predvidena tedenska učna obveznost zame za šol. leto 2014/2015 je 24,5 ur. Na eni izmed dveh OŠ me med ravnatelj lobira, da bi prevzel še dve dodatni uri, kar bi potem skupaj zneslo 26,5 ur.

Dilema: Računovodkinja me je opozorila, naj pazim, da ne presežem 25 ur/teden, zato ne vem, ali ti dve uri vzeti ali ne. Kje točno je problem, mi ni znala povedati. Je to kak davek, dodatki, drugačen količnik?

V ZOFVI-ju sicer piše, da se tedenska obveznost učitelja sicer lahko poveča, vendar ne več, kot za 5 ur (to bi v mojem primeru bilo potem 27 ur/teden).

Malo neumno bi se počutil, da bi več delal, pa se to ne bi nikjer poznalo pri plači.

Hvala za odgovor in lp.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Vsekakor se vam mora izplačati povečan obseg dela (do 27 ur/teden), nisem pa prepričan, zakaj vas je računovodkinja na to opozorila. Ne vem pa čemu vas opozarja, če niti sama ne zna razložiti. Te zadeve bi načeloma moral poznati delodajalec.

Priporočam vam, da povprašate za pravni nasvet preko našega foruma tukaj: http://forum.mladiucitelj.si/forumi/brezplacni-pravni-nasveti.224/

Tako boste prejeli najboljši možni pravni odgovor (brezplačno), da razrešite vašo dilemo.
 
Najlepša hvala za odgovor.

Se strinjam z opazko o računovodkinji. :D
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Obseg pouka je pomemben dejavnik učnega procesa učencev. Rezultati različnih raziskav so...
Odgovori
0
Ogledi
256
  • Članek
Omrežje Eurydice je objavilo poročilo o priporočenem obsegu pouka v obveznem izobraževanju v...
Odgovori
0
Ogledi
281
  • Članek
Omrežje Eurydice je objavilo poročilo o priporočenem obsegu pouka v obveznem izobraževanju v...
Odgovori
0
Ogledi
363
  • Članek
Zavod RS za šolstvo organizira javno razpravo o posodobljenih Programskih smernicah svetovalnega...
Odgovori
0
Ogledi
19
  • Članek
Evropsko združenje nacionalnih ustanov za jezik (angleško European Federation of National...
Odgovori
0
Ogledi
128
  • Članek
Urad RS za mladino je z dnem 29. 9. 2023 objavil javni poziv za sofinanciranje programov...
Odgovori
0
Ogledi
293
  • Članek
Učitelji so na nogah. Tik pred začetkom šolskega leta so jim s šolskega ministrstva poslali...
Odgovori
0
Ogledi
917

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu